[MP] Victoria 2 - Multiplayer : Haziran 2017
(18-06-2017, 19:52)Neymemperor : Avusturya dan çok toprak almamışlarsa belki oynarım
Eğer durum vahim ise brezilya oynayacağım

Hiç toprağı alınmadı ama şu an vahim durumda. Toparlanması ise zor gözüküyor. İstersen Avrupa'da başka ülke al Portekiz gibi. Rahat olur.
Ara
Ben toparlanmasını bilirim.
Ara
21.30 dan önce herkesi bekliyorum .
Ara
Daha savaş açılmadan önce Fransa'ya genel chat'ten aynen şunu yazdın: Fransa ben Avusturya'ya saldıracağım savaşa gelme sonra senle müttefik olalım. Bu ifadeyi ben oyun chatinde gördüm. Bu durumda müttefikliği Fransa değil sen teklif etmiş oluyorsun. Fransa da Avusturya'yı Almanlarla müttefik olabilmek için satmış oluyor. Fransa'nın savaşta ölen askeri olmadığını düşünüyorum çünkü savaştan önce bu anlaşma yapılmıştı.(istatistiklere bakmadım) Ayrıca ai Avusturya oyun başı müttefikliğimi kabul etmedi çünkü benden önce Fransa ile müttefik olmuştu ve ai oyun başında 1 tane gp müttefiği olduktan sonra diğer gp'lerden gelen teklifleri kolay kolay kabul etmiyor. Fransa yalandan müttefik görünmese Avusturya benimle müttefik olabilirdi.
Ara
Özelden onunla Alsas konusunda konuştuk. Bana şart sundu. Benimle hiç savaşmicaksın dedi bende tamam dedim. Madem öyle müt olak dedi bende kabul ettim ve sonra onu yazdım. Konuşmanın öncesini bilmeden çok bilmişlik yapman garip. Fransanın savaşta askeri ölmedi çünkü askeri YOKTU. Eğer önce davransan müttefik olabilirdin konuyu uzatmaya gerek yok.
Ara
Lobi kuruldu . Yenilmez 10 dk. gecikebilirmiş.
Ara
beyler ben oyuna girmeyim diyorum ne zamandır oynamıyordum zaten koloniyi unuttuk bitti koca fransa 2 sene oynamadım haliyle paslanmışız ama bidahaki multiye katılayım o zamana kadarda geliştireyim oyunu ondan sonra adam akıllı oynayalım ben acemi kalınca dengeler şaştı kusura bakmayın
Ara
Elinize sağlık ben biraz troll oynadım (çölden asker taşıma,italya kurma filan ) ben eğlendim yarın görüşürüz.(yarın gp avusturya olacak seyredin)
Ara
Ruslar Güney Almanyadan çıkması için ültimatom veriyoruz!
Ara
5Q28kd.jpg

KAf'ın, İspanya'nın etkisini almak için bir savaş yaptı ve İspanya'nın yanında Hollanda da girdi. KAF'ın İngilterenin uyarılarına rağmen Hollanda'dan toprak alınca Almanya vs İngiltere İspanya ve Rusya oldu. Ardından Fransa, Sicilya ve Avusturya KAF'ın yanında savaşa girdi. Çok kısa bir süre sonra ibre Almanlara döndü fakat Almanya korkaklık yapıp savaşı baya anlamsız bir şekilde bitirdi ve bu yolla Rusya'nın büyük hasar almasını ironik bir şekilde kendisi önledi. 

Böyle saçma bir savaş olamazdı herhalde. Bunun son dokunuşu saçma bir barış antlaşması ile bitti. Bu şekilde İngiltere ve Rusya müttefikliği bayağı ucuz kurtuldu. Bunun dışında Koloni çalışmaları Avrupa genelinde başladı yakında yeni bir rekabet alanı doğacak. Muhtemelen büyük bir savaşın çıkmasına sebebiyet verebilir. 

Ülkelerin genel durumu ise kendi gözlemlerim ile:

Osmanlı bayağı iyi iş çıkarıyor kimseye karışmayıp izole olarak ülkesini malum olaylara hazırlanıyor. 
Rusya genel olarak izole olarak diğer avrupa birliklerine karşı olan sayı üstünlüğünü teknoloji ve sanayi alanındaki açıklarını kapatmak için uğraş veriyor.
İngiltere ise Avrupadaki etkisini biraz kaybetsede Küresel anlamda hala çok üstün.
Avusturya ise baya toparladı muhtemelen güçlü bir kara devleti olacak yakın bir zamanda.
KAF büyük fırsatları tepti ve Almanya'nın kurulmasının yanında Rusya ve Fransa'yı aynı anda akarte edemedi. Askeri anlamda bana kalırsa büyük potansiyelini çok kötü bir şekilde harcadı.
İspanya ise ilginç bir şekilde hep savaşın ana sebepleri oldu. Başka bir şey de bilmiyorum :D.
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İspanya savaşı, İspanyanın etkimden çıkmak istemesiyle otomatikman oldu. Ayrıca senin Hollanda'yı koruman oyundaki en saçma şeylerden birisiydi. Barış yapmamın sebebi oyunun kapanıp açıldıktan sonra geri gitmesi ve yok ettiğim Rusların geri gelmesi. Taktikde açığa çıktığını düşündüğümden savaşı Hollanda'dan bir bölge alarak kapatmak zorunda kaldım.
Ara
Zaten askeri açıdan her türlü üstündün. On kere savaşsanız On defa yine kazanırdınız o savaşı.
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yükselen İspanya :D
Ara
Açıkası iki bloğun kaderi benim ellerimde ilk iki oyundan sonra bu güç başımı döndürdü :)
Ara
30 January 1854

Ara
Senin ordularını yendiğim ssleri de atsaydın :)
Hani benim 150 k ile senin ge ispanyanın 200 ksına yakın askerini yedigim ssler
Ara
Film gibi oyun oynuyorsunuz arkadaş.Çok güzel gidiyor.İnşallah şu oyunu tamamıyla çözüp aranıza katılma şerefine nail olurum:)
Ara
Tüm savaşların başlama sebebi olan İspanya'yı kınıyorum.  :clap:

kWJgQm.jpg
[+] 1 üye EmirY nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İleride Avusturya dan çok tehlikeli savaşlar görebilirsiniz.ülkemde her türlü (gerçektende her fabrikadan 2-4 tane var) fabrika var sadece nüfus arttırmam lazım.halk artık şehirlerdeki kaynaklar için değil fabrikalar için çalışacak.afrika nin en bol nüfuslu ve kaynağı iyi olan yerleri bende olacak ınş.(10 mılyon erkek is gücü var oğlum :D)

(19-06-2017, 01:02)Spack : Yükselen İspanya :D

Ispanya iyi kurtardı hee fransa zorlasa ispanya iflas bile ederdi savaş sonunda
Ara
(19-06-2017, 10:49)Neymemperor : İleride Avusturya dan çok tehlikeli savaşlar görebilirsiniz.ülkemde her türlü (gerçektende her fabrikadan 2-4 tane var) fabrika var sadece nüfus arttırmam lazım.halk artık şehirlerdeki kaynaklar için değil fabrikalar için çalışacak.afrika nin en bol nüfuslu ve kaynağı iyi olan yerleri bende olacak ınş.(10 mılyon erkek is gücü var oğlum :D)

(19-06-2017, 01:02)Spack : Yükselen İspanya :D

Ispanya iyi kurtardı hee fransa zorlasa ispanya iflas bile ederdi savaş sonunda

:D
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.