[MP] Victoria 2 - Multiplayer: Haziran 2020 (HPM)
Ben her gün müsaitim. Saat 20.30'dan sonra olmak şartıyla ikinci bir oturumun eklenmesi bana uyar.
IbnE9P2.gif
Ara
H4qOHsbLr1kycIl5sHXVfG92LvIwAAALD1fgHogn...rkJggg.png
Liberal İsviçre Hükümeti olarak 1836 yılından 1846 yılına kadar yaptıklarımız:
-Okur yazarlık %85'in üstüne çıkarıldı.
-Dünya endüstrisinde 6.lık yakalandı ve sağlama alındı.
-Ülkede suçlar büyük oranda engellendi.
-Basın özgürleştirildi ve ülke çapında ticari birlikleri izin verildi.
- Dünya barışı için ordumuz terhis edildi.
Hükümetimizin 1846-1860 arası dönemde ki hedefleri:
-Okur yazarlığın %100 oranına çıkarılması.
-Ülkede ki tüm politik reformların yapılması ve sağlık reformlarına başlanması.
-Dünya endüstrisinde 6.sıranın korunması ve mümkünse 5.sıraya yükselinmesi.
-Ekonomimizi karmalıktan çıkararak daha liberal hala getirmek.
-Vergileri daha da kısarak ülkemizi bir refah adası haline getirmek.
-Yetişkin erkek nüfusunu 550 bin civarına çıkarmak.

Ülkemizin durumuna bağlı olarak tüm büyük devletlerden cam ve cam ürünleri sanayisi(cam ve şarap fabrikası) ve çelik veya metal girdili kar elde edebilecek sanayilere yatırım bekliyoruz.Fabrikaların batmayacağından emin olabilirsiniz.

[+] 3 üye Littleİskender nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
488px-United_States_of_America.png
UNITED STATES OF AMERICA

Başkanımız HulkSpider03'ün tüm G8 devlet liderlerine telgrafıdır. Perşembe günkü ve daha sonra yaşanacak olaylar için Washington'da toplanıp dünya paylaşımı hakkında kararlara varmalıyız. Son yaşanan Dünya Savaşı, Napolyon sonrasında dünyanın hala toparlanamadığını göstermektedir. Tüm G8 devletleri, yeni Dünya düzeni ve haritası hakkında konuşmalıdır. Hepinizi yarın belirleyeceğimiz bir saatte Washington'a bekliyoruz Stop
Ara
Haftada 6 gün multiplayera katılırken 7. günü kaldırabileceğimi sanmıyorum.
Ara
Benim oyun günlerini sıklaştırma isteğim oyunun haftada bir kere oynanıp ardından soğumaya bırakılmasından ileri geliyor. Bazı oyuncular 2. bir gün oynayamıyorsa yapacak bir şey yok sağlık olsun.
Ara
Bende iki gün olmasından yanayım açıkçası zaman açıldıkça hem oyunu unutuyor hemde oyundan soğuyor gibi hissediyorum. Açıkçası ne hamle yaptığımı ne durumda olduğu mu da hatırlamıyorum. :D
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 2 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Haftada 7 gün mp katilacak arkadaşlara özür borçlu olmama ragmen yapilan görüşmeler sonucu büyük çoğunluğun onayiyla Persembe günü 21e bir oturum daha eklenmesine karar verilmistir.
@Neymemperor
@Wayfear
@Littleİskender
@sweyn
@Attila the Hun
@Dreyfus
@Onur34
@Yasin Ahmet
@SatanistKesenKedi
@HulkSpider03
@sencer
@Faramir
@Art3mis
@Selene
omnia fui et nihil expedit
[+] 9 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bugün pek müsait değilim ama gelmeye çalışacağım.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Bugün gelemeyebilirim kusura bakmayın.
Ara
Yasin sen de gelme
Ara
(28-05-2020, 17:42)HulkSpider03 : Yasin sen de gelme
Pearl harboru 100 yıl erken başlatıyoruz hazır mısınız?
Ara
Gücünüz yettiğince. Demek bugün savaş var hay hay ben başlatayım hemen. Bakarsınız erken final olur ya da bring the democracy to mexico?
Ara
25.103.223.115 Oda kuruldu
Ara
Biz jingoist ve ordusuz bir ülke olarak barıştan yanayız japonyanın savaş yanlısı tutumundan hoşnut değiliz.

@Mabella şuan internet bağlantım stabil değil ve hamachiye bağlanamıyorum gelmeyi deniyorum ama siz başlayın isterseniz.
Ara
(28-05-2020, 20:59)Littleİskender : Biz jingoist ve ordusuz bir ülke olarak barıştan yanayız japonyanın savaş yanlısı tutumundan hoşnut değiliz.

@Mabella şuan internet bağlantım stabil değil ve hamachiye bağlanamıyorum gelmeyi deniyorum ama siz başlayın isterseniz.
? Daha bir savaş yapmadık yahu dur..
Ara
1863 Dünya Haritası
V2_MAP_mp_1863.4.8_1.png
1863 GDP Sıralaması
Adsz.png
[+] 4 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
325px-Brazil.png

Cahil Bolivya hükümeti altında ezilen La Paz halkını kurtarmamızın yanı sıra, Peru'nun saldırgan ve iiş bilmez hükümetini de devirip yerine çok daha dostane ve işini bilen insanlar geçirdik. Kuzey Amazonlarda ülkemizin ilk planlı şehrini kurduk. Nüfusumuzun %30'unu oluşturan kölelere haklarını vermemiz, bütün vatandaşlarımıza eşit bir şekilde seçme ve seçilme hakkı, meclisin nüfusa göre sekillendirilmesi, politik partilerin güvencesi ve seçilen her partinin hükümette temsil edilmesi yaptığımız siyasi reformalın sadece birkaçı. Bunun yanında İspanya'dan 20.000 £ ,Fransadan 157.100 £ ve İngiltereden önceki 100.000 £'nin yanı sıra ek 18.000 £'lik yatırım ile 1860 hedefimiz olan 300.000 £'e neredeyse ulaştık. Yabancı yatırımlar sayesinde kalkınan alt yapımızın yanı sıra %8'den sadece bu dönemde %22'ye çıkarttığımız okur yazarlığa güvenerek ülkemizin sanayileşmesinde neredeyse 200.000 £'e varan devlet yatırımlarında bulunduk. Dönemin sonlarında görülen yerli özel yatırımlara ise yaklaşık 20.000 £ destek sağladık. Sanayilerimiz kuruldu ve hem işçi hem de kalifiye eleman sıkıntısı çekmekteler. Ama şuanlık yürttüğümüz çalışmalar neticesinde fabrikalarımızı doldurmayı ve gelecek dönemde okur yazarlığı %30'a çıkartıp, şu anda savaştığımız Urugay hükümetini daha iyileri ile değiştirip, son olarak ülkemizde bulunan yerliler hakkında nihai bir karara varacağız. Bunlardan sonra ise ülkemizde büyük bir etki yaratmaya başlayan Libarellari daha da hükümette söz sahibi kılacak, son olarak da merhum İmparatorumuz için çok gösterişli bir cenaze töreni düzenleyeceğiz. 
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
image0.png
[+] 6 üye Yukare nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ekran_Alnts.PNG
@Yukare yine benden hızlı.
[+] 5 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Biz de iç isyanlar işte. Hiç USA nasılsın yardıma ihtiyacın var mı diyen yok
[+] 2 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.