[MP] Victoria 2 - Multiplayer: Haziran 2020 (HPM)
Çok güzel bir oyundu, ben biraz erken çıktım oyun hala devam ediyor. Katılan herkese çok teşekkür ederim gerçekten çok eğlendim. Osmanlı oyunun sonlarına doğru 7.Sıradan 15'e kadar düştü Dünya Savaşını kaybettik ve sonrasında toparlayamadık. Sonuna kadar savaştık ve yenildik. Almanya yenildiği için biz yenilmedik biz yenildiğimiz için Almanya yenildi bu sefer :) İşin mizahı bir yana gerçekten Osmanlı çok zor bir devletmiş onu fark ettim ikinci defa bir multide Osmanlı oynayışım ama benim gibi amatör oyunculara pek uygun değil anlaşılan. :)
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 4 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
1929 Dünya Haritası
V2_MAP_mp_1929.1.3_1.png
1929 GDP Sıralaması


Adsz.png


Zor da olsa 1929'a ulaşıp, etkinliği bitirdik. Son oyun günü laglamalar ve ağır savaşlar sebebiyle yavaş ilerlemiş olsak da bugün finali yaptık. Umarım tüm oyuncular eğlenmiştir, tüm katılımcılara teşekkürler
omnia fui et nihil expedit
[+] 7 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
2a8ad1c8dbbca13066ea91e2d5c429c78d4195c0...0v2_hq.jpg
Danube Federasyonu
1920 yılında başlayan Osmanlı-Rus savaşlarında Rusların yanında yer aldık. Uzun zamandır Bosna topraklarındaki halkımızın ülkemize katılmasını istiyorduk. Ayrıca Osmanlı´nın diplomatik hamlelerini zayıflatmak için güzel bir bahane olmuştu bizim için, fakat savaşın ikinci yılında Almanlar Osmanlı´yı korumak için arkamızdan bize saldırdı. Ordularımızı Viyana yakınlara konumlandırırken dünyanın en büyük muharebesi yaşandı. 2 taraftan da 2 milyonun üzerinde asker Viyana yakınlarında muharebeye başladı. Bunun üzerine bizde operasyon Berlin´i başlatmaya karar verdik. Ruslar ve Avusturya orduları gizlice Berlin´e gidecekti. Fakat Alman ordusu bizi Berlin´de bekliyormuş. 
Bu olaydan sonra savaş başka bir boyuta taşındı. Berlin´de toplamda 2 milyon asker savaşırken güneyde Viyana´da 4 ila 5 milyonun üzerinde asker savaşıyordu. Fakat savaş devam ederken İtalyan orduları savaşı yendiğimizi düşünüp heyecanlandılar ve ordularını güney İtalya´da İspanyollara karşı heba ettiler. Bundan sona savaş bir tür yarış oyununa döndü. İki taraftan hangisi daha önce çökecekti bilinmiyordu. Fakat 2 tarafta tüm gücünü bu savaş için ortaya koydu.
Aradan geçen 4 yılın sonunda Berlin muharebesi zayıflamaya başladı. Fakat Alman ekonomisi zayıflamaya başlamıştı. Bu yüzden olsa ki 2 tarafta masaya oturdu. 2.Dünya savaşının kazanan tarafı olduk. Savaş anlaşmasına göre Bosna Avusturya topraklarına geçti ve düşmanlar bize tazminat ödemek zorundaydı.
 Bundan sonra ülkemiz yeni bir boyuta girdi. Ülkedeki tüm vergileri %0´lara kadar çektik. Bu sırada Almanya devleti büyük sıkıntılara girdi. Ülkesinde sürekli isyanlar çıkıyordu. Radikalliğin arttığı bu dönemde Almanları kontrol etmek için ordumuzu yolladık.

v2_145.jpg
1927 yılında Almanya topraklarında bulunan Danube Federasyon ordusu.
Fakat her şey burada bitmedi. Danube Federasyonu, uzun zamandır İngilizlerle her şeyi sonlandıracak savaşı yapmak istiyordu. Bunun için kollar sıvandı ve İngilizlere karşı savaş açıldı. Savaştan elimizde kalan son görüntü, İsviçre ülkesinin tamamen ele geçirilmesiydi. Bundan sonra neler olduğunu bize tarih gösterecek.
v2_16.jpg
1.Karl Von Habsburg-Lothringen
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 3 üye menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
1200px-Flag_of_Brazil.png
Önceki oyun günü Liberal/Anarko Libarel koalisyonununda fabrikalarımız kapatılmış ve işsizlik tavan yapmıştı. Bu yüzden halkımız Sosyalistleri başa geçirdi ve birkaç yılda işssizlik bitirilip sanayimiz ikiye katlandı.

Ülkemiz sadece 90 yıl önce herhangi bir fabrikaya sahip değildi. Okur yazarlık %3, nüfusumuzun ise %30'u köleydi. Ülkemiz kölelerin isyanları ile çalkalanıyor, Güney Amerika savaşlar ile yerle bir oluyordu. Herhangi bir altyapı da kıtamızda bulunmuyordu. 

[+] 3 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
Japonya bensiz ne haldedir acaba :(
Doğru düzgün oynayamadığım için bir şey diyemeyeceğim ancak;
430px-Hirohito_in_dress_uniform.jpg
Yaşasın hirohito!
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.