Anket Başlığı: Oyun Ne Zaman Oynansın?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Sabah

5 50.00%
Akşam

5 50.00%
Katılımcı sayısı: 10 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

[MP] Victoria 2 - Multiplayer : Ocak 2017
vic2.png
    • Oyuna katılacak kişilerin multiye düzenli olarak katılması oyunun sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için en önemli şarttır.
    • Oyun içerisinde bir oyuncu başka bir oyuncuya doğrudan hakaret etmeye hakkı yoktur
    • Oyununuzu oynar iken işi kişileştirmeyin. Oynadığınız devletin çıkarlarına uygun davranınız.

Genel Kurallar:
    • Gplerin müttefik sayısı 1865'e kadar 2 ile sınırlıdır.
    • Japonya, Çin ve Çin'in kuklaların saldırmak yasaktır. O devletler medenileşmeyi başarırsa saldırmak serbesttir.
    • Multide nedensiz yere oyunu durdurmak tamamen yasaktır.
    • Devlet serbest bırakmak yasaktır sadece krizler ve savaş sebebi ile karşı devlete zorla bıraktırılabilir. 
    • Bir savaşta bir oyuncunun kendi müttefikini 3.üncü aydan sonra çağırması yasaktır.
    • Savaş sırasında savaşan devletlerin başka milletler ile müttefik olması yasaktır.
    • Savaş kuralları:
    • Bir oyuncu bir oyuncuya savaş açtı mı oyun en fazla 2 dakika için durdurulacak ki savunan devlet karşı rakibe karşılık verebilecek bir süre tanınsın.
    • Düşmana kasıtlı toprak verilmek yasaktır.
    • Oyunun sağlıklı bir şekilde devam edilebilmesi için karşınızdaki oyuncuyu tamamen yok etmeyin. Karşısı teslim olduğu takdirde, o an savaşı bitirmek için gerekli diplomatik hareketleri yapınız.
    • 1 oyuncu ile savaşta iseniz savaş hedefinizi zorla kabul ettirmeniz için Temel War Score + War Score'un %33'ü kadar puan ile savaşta önde olmalısınız.
    • Infamy kuralları:
    Oyuncuların infamy siniri 25.tir.Aşılması halinde
    • İlk seferde infamy 20'ye düşmesi beklenecek.
    • İkinci seferde infamy 10'a düşmesi beklenecek.
    • Üçüncü seferde ise 0'a düşmesi beklenecek.
    Infamy sınırını aşan oyuncu gpler ile olan müttefikliğine son vermek zorundadır.Savaş sırasında infamyi aşmak yasaktır. Eğer aşılırsa o eklenen son savaş sebebi düşmana kabul ettirilemez.
    1.                                                            
    Katılım herkese açıktır ve acemi olduğunu düşünenler ikinci planda kalan devletleri yada çok büyük önem taşımayan GPleri alabilirler.
[+] 2 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
12:00-14:00 arası olmasını tavsiye ediyorum.

1-)Großbritannien
Ara
Bu arada oyun üç gün oynanacak ve herkes istediği üç devleti yazsın ona göre yerleştireyim.
Ara
Saat konusunda anlaşabilirsek bende katılırım.
Ara
Anket eklendi.

Sabah için: 10:00-12:00 veya 12:00-14:00

Akşam için: Muhtemelen 20:00-22:00

Multi saatlerinin sonuna gelindiğinde oyuncuların tamamı daha oynayalım derse oyun süresini uzatabiliriz.
Ara
Oylama sabah çıkarsa bende 3 devlet belirtirim.

Edit :

Russia <3
USA
Japonya
Ara
Katılmak istiyorum

Rusya
Osmanlı
Japonya

@SatanistKesenKedi
insanlığın kini geçecek, diktatörler yok olup gidecektir. halktan zorla aldıkları iktidar yine halkın eline geçecektir. ve insanlar ölmeyi bildikleri sürece, özgürlük yok olmayacaktır.
Ara
Yarına anket 13:00'da biter.

Katılacak oyuncular İstediği 3 devleti yazsın lütfen.
Ara
Katılıyorum Rusya
aabuyuk.jpg
[+] 1 üye TGFB nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılmak istiyorum, devletlerim;(Hangisini alabilirsem)

Fransa
Avusturya
Prusya
Ara
Keşke akşam olsaydı sabah problem olabilir benim için :/ neyse tam sonuçlara bakıcaz.
insanlığın kini geçecek, diktatörler yok olup gidecektir. halktan zorla aldıkları iktidar yine halkın eline geçecektir. ve insanlar ölmeyi bildikleri sürece, özgürlük yok olmayacaktır.
Ara
Anket bitti oyun sabah olacak herkese uygunsa 12:00-14:00 arası yapalım. Bu hafta cumartesi ve pazar belirlenen vakitlerde oyunlarımız olacaktır. Gelecek hafta Pazartesi, Cumartesi ve Pazar günleri oyunlarımız olacak.

Cuma günü bütünlemelerim ve doktora randevum olduğundan oyunun sağlıklı bir şekilde yürümesi için, Cuma günü oynanacak oyunları Pazartesi gününe taşımak zorunda kaldım.

@PashaZade İngiltere
@Wayfear USA
@TGFB Rusya
@Yabgu_Anıl Fransa
@momidik Osmanlı

Ben geriye kalanlardan en önemli devlet olan Prusya'yı alacağım. Oyun günü isteyen olursa Avrupa devletlerinden oyuncusu olmayan bir devlete geçebilir.

Ayrıca oyuna alımlar devam etmektedir katılmak isteyen olursa istediği devletleri seçmesi yeterli.
Ara
Bu arada 15 tatil sonrasına kalırsa saatlarde bir güncelleme yapmak zorunda kalabiliriz.
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bir zahmet.
Ara
gelirim ama ben noobum ulkeyi mahvede bilirim....
Ara
(23-01-2017, 18:32)Busbesman345 : gelirim ama ben noobum ulkeyi mahvede bilirim....

Öyleyse ona göre 3 tercih belirtir ve katılırsın oyuna. Ben Victoria 2'yi multilerde öğrendim.
Ara
Brezilya
İsveç
İspanya
Ara
@SatanistKesenKedi
ben pek emin değilim ilk bir 2 gün katılamıya bilirim yarın istanbulda işimiz var.eğer istanbuldan cumartesiye kadar dönersem problem olmaz ama emin değilim ben cumartesi olmaz isem ricam benim yerime başkasının geçmesidir :)
Ara
Hamachi server açık mı ?
aabuyuk.jpg
Ara
Perşembe günü açarım hamachi ağlarını. Ağları burada açıklayacağım Perşembe akşamı kontrol ediniz.

@momidik Tamam çok sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.