Nostalji Kuşağı 2022: Civilization V Etkinliği
nost7.png

Strategyturk Kış Festivali 2022 kapsamında çıkışının üzerinden 10 seneden fazla geçmiş, normalde forumda etkinliği yapılmayan strateji oyunlarından etkinlikler düzenleniyor.
Etkinliğe başvurmadan evvel tüm konuyu okumuş olmanız önerilir, etkinlik gününe kadar etkinliğin işleyişinde çeşitli değişiklikler yapılabilir.

Civilization V Etkinlik Sorumlusu: @PCOyun ve @Aeschyli
Nostalji Kuşağı: Civilization V
  1. Etkinliklerin düzenlenmesi oyuncu katılımına bağlıdır.
  2. Her etkinlik festival dahilinde sadece 1 oyun günü sürer.
  3. Bu etkinlik Steam üzerinden yapılacaktır.
  4. Oyunların eski oyunlar olması sebebiyle multiplayer kurulmasında sorunlar, çökmeler vb. sorunlar yaşanabilir.
  5. Bu sorunların çok yoğun/oyunu oynatmayacak derecede yaşanması durumunda etkinlikler iptal edilebilirler.
  6. Etkinlikler Strategyturk Twitch'te yayınlanabilir.
Etkinliğe dair başvurular ve iletiler bu konu altında yer alır.
Katılıyorum
Ara
Katılıyorum
Ara
Bu akşam 20:00'de oynayacağız. Hiçbir mod kullanılmayacak, tüm DLC'lere sahip olmanız gerekiyor. Herkes random civ ile oynayacak, harita Pangea olacak. Boyutunu katılımcı sayısına göre değiştirebiliriz. Turlar simültane oynanacak. Sorularınız varsa konuya yazabilirsiniz.
WhaW8Am.gif
Ara
Katılıyorum.
76561198034761601.png
Ara
Katılıyorum.
Ara
Katılıyorum
Ara
Oda kuruldu.
WhaW8Am.gif
Ara
Güzel oyundu. Yarın sabah altıda kalkacak olmama rağmen gece 1'e kadar heyecanla oynamamı sağladı.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sonraki oyunu merakla bekliyorum.Güzel savaştı isveçin eline sağlık :(
[+] 1 üye Noir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gelen herkese teşekkürler. Oyuna 6 kişi Small, Pangaea Plus haritada başladık. Herkes rastgele civ seçti. Haritadaki konumum olarak tamamen ortada olsam da oldukça dayanıklı bir imparatorluk kurmayı başardım. Tüm oyuncular ile dostane ilişkiler beslesek de son turlarda Portekizliler Güneydeki Helsinki şehrimizi ele geçirmek için saldırı düzenledi fakat Kuzey'in Aslanı komutasındaki İsveç orduları Helsinki'yi kaybetse de düşmanı Stockholm kapılarından püskürtmeyi başardı. Daha sonrasında ise karşı saldırıya geçecekken Portekizliler teknolojik olarak geri kalmış ekipmanlarının farkına vararak ve Birleşmiş Milletlerin kendilerine uyguladığı ambargodan ötürü acı çekerek bir barış teklifinde bulundular. Anlaşma sonucu Helsinki şehrinin geri iade edilmesi dışında bir savaş tazminatı da ödenmesine karar verildi, bunun yanı sıra ambargo uygulaması Birleşmiş Milletlerin sonraki toplantısına kadar sürecek.

Stockholm'de Savaşın Açıldığı Günün Ertesinde Düzenlenen Birleşmiş Milletler Toplantısı

Screenshot_1.png

Kuzey Kutbundaki Şehri Eksik Şanlı İsveç İmparatorluğu

Screenshot_2.png
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
170 tur oynadık bugün. Erkenden gerilimler başladı. isocuk Sxario'nun Settler'ını çaldı ve ufak çaplı bir savaş başladı. En nihayetinde tatlıya bağlandı. Daha sonra Noir PCOyun'un şehrine saldırdı ve ele geçirdi. PCOyun kendi başkenti önünde sağlam bir direniş sergiledi ve ardından kaybettiği şehri geri aldı. Oyun boyunca etliye sütlüye karışmadan istikrarlı bir şekilde büyümeye oynadım. Bana saldırmayana saldırmak gibi de bir amacım yok.

Scoreboard

leaderboard.PNG
(Polonya (Casimir III) aslında isocuk, çıktığı için yerine bot geçti)

Minimap

map.PNG

Dünya Harikaları İle Dolu Songhai Başkenti

capital.PNG
76561198034761601.png
[+] 1 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bugün kaldığımız yerden devam ediyoruz.
WhaW8Am.gif
Ara
Şanlı İsveç İmparatorluğu

Screenshot_4.png
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
246. tura ulaştık bugün.

Scoreboard

image.png
(Polonya (Casimir III) aslında isocuk, çıktığı için yerine bot geçti, ekran görüntüsünü almadan önce çıktığı için Noir de gözükmüyor.)

Minimap

image.png

Demografi Tablosu

image.png

Dünya Harikaları İle Dolu Songhai Başkenti ve Askerlerimiz

image.png
76561198034761601.png
[+] 1 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yahudiliğin başkenti olan Asur medeniyetimiz yüce dinimizi tüm dünyaya yaymakta başarılı oldu ve dini çalışmalarımıza son hız devam ediyoruz. 

Screenshot_4.jpg
[+] 5 üye Sxario nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2001 yılında oyunun ve etkinliğin sonuna geldik, katılan herkese teşekkürler. Bazı görseller:

Bilim Zaferi ile Kazanan İsveç
Screenshot_4.png
Screenshot_2.png

Uzay Kolonisti Şanlı İsveç İmparatorluğu
image.png

Demografi Tablosu
Screenshot_5.png

Skor Tablosu
Screenshot_3.png
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kültür zaferini 3 turla kaçırmamız üzücü oldu. İsveç kışkırtmaları sonucunda bir gece aniden gelen Portekizliler ve Asurlular da yardımcı olmadı. Etkinlik fazlasıyla eğlenceliydi. Bilim zaferinin 2001 yılında gelmesi de baya manidar olmuş.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.