Önemli: Age of Empires Mobile
Ieq_zSS3QdrZ8jpdniZ0xPnnOJlxc_mLl4ImOWSQ...26-h296-rw

Age of Empires Mobile ile ilgili paylaşımlar bu konuda yapılır.
Ara

Dün gösterilen görüntülerden pek bir şey çıkmadı ama bu video oyun hakkında baya fikir verecektir.
Ara
Ön kayıt yaptım bekliyoruz bakalım. Hiç iyi bir oyun çıkmasa bile sırf Age of Empires hatrına bir şans verebilirim.
tTRiYax.png
Ara
O videoda da bahsettiği üzere, halihazırda Çin'deki bir oyunu farklı boyayla kakalayacaklar gibi. Olmayan beklentilerim daha da düştü.
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görsel

2024 yol haritasını paylaştılar. Ağustos civarı çıkacak diye söylentiler vardı ama son çeyrek olmuş.
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Jenerik mobil "strateji" oyunu. Oyunu AoE yapan özel bir şey yok.
Ara
C&C'den sonra AEO'yi de mobile getirerdiler eee mobil oyun moda.
Ara
(29-02-2024, 11:34)Voidian : Jenerik mobil "strateji" oyunu. Oyunu AoE yapan özel bir şey yok.

Evet ama bu tarz bir oyun oynayacak olanın bunu oynama ihtimali daha yüksek sonuçta "Age of Empires" ismi var. Bilinirlik olarak öne çıkar. Bir de hiç yoktan medyanın "Age of Empires" hakkında konuşması için bahane verir. Microsoft açısından win-win.
tTRiYax.png
Ara
Görsel

1 milyon ön kayıta ulaşmışlar.
tTRiYax.png
Ara
Beta birkaç ülkede başlamış

Ara
Hiçbir özgünlüğü olmayan dümdüz mobil "strateji" oyunu olmuş.
WhaW8Am.gif
Ara
Aşırı kötü duruyor.
Ara
Ben de izlediğim birkaç videodan fazla beğenmediğimi söyleyebilirim. Şehir kurma ve yönetme kısımları tam tahmin ettiğim gibi çıktı. Açıkcası o konuda bir sıkıntı yok. Benim en merak ettiğim işin savaşma kısmıydı ve maalesef o aşırı yavan ve sıkıcı gözüktü.
tTRiYax.png
Ara
Ne vikingleri seçtin ve gücün 1 milyon mu aman tanrım hemen klanımıza gelmelisin tadında bir oynayışı var gibi duruyor.Rise of Kingdoms tarzı oyunlar mobilde tutuyor o piyasaya da girmek istemişler sanırsam.Zamanında web tarayıcı strateji oyunlarına çok sarmıştım ama nedense bu oyun türünün mobilde aldığı şekle hiçbir zaman ısınamadım o yüzden bunu da pas geçeceğim.
[+] 1 üye Yohaynes nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
11 Nisan'da beta testine Türkiye de dahil ediliyor. Normalde farklı bir zamanda olsa oynamayı düşünmezdim ama hazır tam bayramda boşken indirip denerim.
tTRiYax.png
Ara
İndirmeye açıldı.
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sacred Throne klanını kurduk, oyun içinden @Athule ya da @Pharmacist'i ekleyerek konum alabilirsiniz.
WhaW8Am.gif
Ara
Bi deneyeceğim oyunu

Payto win olmazsa oynarım
Ara
Oyunun sistemleri tamamen özgünlükten yoksun neyse de felaket kötü bir arayüz tasarımı var, liderliği buradan birine verip sildim oyunu uğraşmaya değmez.
WhaW8Am.gif
Ara
Tuturoal kısımda sıkılıp sildim oyunu
[+] 2 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.