Önemli: Sistem Toplama - Donanım Destek
Youtube Movie Maker
Pek profesyonel olmasa da Windows'un Movie Maker'ından çok daha iyi ve kullanımı basit.
Kusur benim imzamdır. Bir ismim olduğu sürece bir kusurum da olacak ve olmalı.
Video oluşturdum ama video türü çok garip ve youtube movie maker dışında bir uygulama açamıyor, değiştirmenin yolu var mı ?
Ara
Video converterlarla şansını deneyebilirsin
p8RNv0.png
Video kayıt programında kayıt sonucu çıkacak dosya uzantısını ayarlayabilirsin.
Ara
Geçen ay windows 10a geçip sonra beğenmediğim için tekrar windows 7 ye geri döndüm.
Geri döndüğümden beri bir güncelleştirme sorunu var.Bilgisayarı açtıktan bir süre sonra bir uyarı geliyor  güncelleştirme nedeniyle 15 dakika içinde bilgisayarınız yeniden başlatılacak ve sayaç saymaya başlıyor.2 tane seçenek var ya hemen bilgisayarı yeniden başlatıyorsun yada 15 dakika-1 saat-2 saat veya 4 saat erteliyorsun.
Hemen yeniden başlat dediğimiz zaman PC kapanıp açılıyor ama güncelleme yüklenmemiş oluyor ve sıkıntı aynen devam ediyor.Ertele dediğimiz zamanda zaten ne kadar ertelersek o kadar süre sonra tekrar sayaç saymaya başlıyor.
Ben bazen PC yi açık bırakıp gidiyorum ben gelene kadar durmadan açılıp kapanıyor.

9oZp5o.png

Güncellemeler bilgisayarı yeniden başlattırıyor ve başarısız oldukları için tekrar tekrar aynı şeyi yapıyor.
Ne yaptıysam bulamadım sorunun çözümünü internette bu güncellemelerede baktım ama bulamadım birşey.
bu lanet sorundan nasıl kurtulabilirim ?

bu arada fix it denilen şeyi denedim bir işe yaramadı.

bu arada @Duman yanlış hatırlamıyorsam inşaat mühendisliği okuyordun.Autocad yazılımı yükledinmi hiç ? 2016 sürümünü yüklemeye çalışırken kurulumu açtıktan sonra birşey doluyor sonra kurulumun devam etmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın diyor yeniden başaltınca bir değişiklik olmuyor.Onuda çözemedim bir türlü belki sen yüklemişsindir.
Ara
Bu gün bilgisayarımın Touchpad kısmına ve klavyenin çok az bir kısmına az gazoz döküldü , Fişi çekip bataryayı çıkarıp hemen dik ve yan bir şekilde sıcak ve rüzgar alan bir masaya koydum. 1.5 Saat sonra açtıktan sonra bir sorun yoktu sadece touchpad çalışmıyordu bir sorun olur mu? 

Bilgisayarım ve gazozun döküldüğü bölge :

Asus x500LN

Edit : Oyunlarda kasma sorununu fark ettim. Sanırım Nvidia ekran kartını pc görmüyor gazozun döküldüğü bölgede mi bulunuyor ekran kartı?
Ara
Mouse kullanıyorsan sıkıntı yok. Bu tür teknolojik bileşenlerde "çay döküldü kasmaya başladı" gibi bir olay yok, ya bozulur ya bozulmaz. Laptoplarda bir onboard bir de harici ekran kartı yok diye biliyorum. Eğer var ise Nvidia bozulmuş olabilir ve onboard'a geçmiş olabilir ama düşük ihtimal. Laptop uzmanı biri varsa yazsın.
G0kMNN.png
Ara
İlk önce evet leptobumda İntel HD Graphics onboard ve Nvidia 840m ekran kartları var. Sorun başladıktan 10dk sonra bilgisayara reset attınca ekran kartı sorunu çözüldü.

Touchpad'in çalışmaması benim için sorun değil , benim korktuğum şey suyun içerideki parçalara verdiği zararın sonradan ortaya çıkması. Birkaç şey okumuştum onun hakkında.
Ara
Başlat > Çalıştır > açılan pencereye dxdiag yazıp sonra üst menüden ekran kısmına girerek hangi ekran kartının şu an aktif olduğunu görebilirsin.
Feed Your Head !!
Ara
Bugün CK2'ya girmeye denedim ama ne kadar beklesem de açılmadı. Oyunda dosya eksiği de yoktu, yine de silip yeniden yükledim ama işe yaramadı. Acaba problem nereden kaynaklanıyor olabilir ?
Ara
Aşağıda bendeki konumunu da vermiş olduğum gibi "_CommonRedist" içeriğinin düzgün yüklenememesinden kaynaklı olabilir.

Kod:
d:\Steam Library\SteamApps\common\Crusader Kings II\_CommonRedist\

Sendeki konumlarını bulduğunda (ya da kolay yolu uyguladığında) DirectX ve Visual C++'ı (vcredist) elle yüklemeyi dene.

Bunların haricinde c:/ üzerindeki CK2 ayarları bozulmuş olabilir. Save'in, mesaj ayarların...vb. tekrardan yapılması zor olan şeylerin var ise yedeklerini alıp silmeyi dene komple, oyun temiz ayarlar oluştursun.
v5jjo8.gif
Ara
böyle durumlarda en basit çözüm olan "yönetici olarak çalıştır" bazen çok işe yarayabiliyor.
olmazsa uyumluluk modunu win7 olarak falan ayarla belki işe yarar.
Ara
Öneriler için teşekkürler ama yine de halledemedim. Zaten yakında bilgisayarı servise göndereceğim belki düzelir.
Ara
Konunun başlığını daha açık bir hale getirdim.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
http://www.teknosa.com/urunler/125033182...6-notebook

http://www.teknosa.com/urunler/125033090...00hq16gb-n

Bu laptoplardan hangisini almak daha mantıklıdır ?
Önüne gelen monster,msi gibi öneriler veriyor ama bu markaları hiç bilmiyorum.Şu an kullandığım PC HP.
Gönlüm daha çok Asustan yana ama hiç asus kullanmadığım için sorunları varmıdır asus bu alanda iyimidir bilemiyorum.
Aslında ben fifa 2021 (veya GTA 6) çıktığında low ayardada olsa kastırmadan oynatacak bir laptop arıyorum en uygun olarak bu ikisini bulabildim.HP nin yanında 370,Asusun yanında 410 lira indirim çeki veriyor birde galiba.
Ağustos sonu-Eylül başı gibi almayı düşünüyorum ama şimdiden araştırayım dedim  :-D
Ara
Öyle bir laptop arıyorsan bırak Asus'u falan Monster al direk. Monsterdan daha iyi gaming laptop yapan bir firma yok. Ünlü markaların gaming diye çıkardığı laptopların çoğu Monster'da 500-1000 lira arası daha ucuz ve sonuna kadar güvenebileceğin bir firma emin ol.

http://www.monsternotebook.com.tr/monste...2845,p2864

960m'li bir model istiyorsun sanırım biraz aşağıdan başlıyor.
76561198032000419.png
Ara
@Yabgu Khan asusun laptobu ile aynı özelliklere getirildiği zaman monster 3800 liraya çıkıyor.
asus alındığında yanında verilen 400 liralık çek ile birlikte asus monster dan 100 TL daha ucuz oluyor :)

Ayrıca bu monster nerede satılıyor onuda bilmiyorum :D Elime gelmeden internetten bilgisayar siparişi vermem yani dokunup hissetmem gerek :D

Yani 16 gb ram
4 gb gtx 960m ekran kartı
6700HQ i7 işlemcili monster (windows 10 ile birlikte) 3800 lira
Ara
İstanbul'da oturuyorsan Kadıköy'de mağazası var. Onun dışında internetten sipariş veriliyor. Bu arada mesela attığın hp laptop Gtx 950m. Gtx 950m'li laptoplar 2000 küsür Monster'da Ramin 16 gb olması seni cezbetmesin daha en az 2-3 seneye kadar 8 gb ramler rahatlıkla idare ederde artar bile.

http://www.monsternotebook.com.tr/abra/M...-V7-1.html

Mesela bu laptop 3400 lira tek farkı 8 gb ram olması. Ayruca Monster'ın laptopları gaming için özel üretiliyor dediğim gibi bir çok farklı özellik var hepsi yazıyor. 2-3 arkadaşıma aldırdım hepsi teşekkür ediyor yoksa gidip 4000 küsürlük laptoplara para vereceklerdi. Laptoplarda özellik dışında özel bir soğutma sistemininde olması lazım yoksa laptop ne kadar iyi olursa olsun soğutma sistemi iyi değilse maximum ömrü 2 seneliktir. Daha sonra kasmalar, ısınmalar, kapanmalar başlar. Monster'ın her modeli özel bir soğutma sistemi ile üretiliyor. Asus'ta güvenilir markadır fakat gaming laptop konusunda en iyisinden almak varken neden Asus alasın ?
76561198032000419.png
Ara
(19-06-2016, 00:54)Yabgu Khan : İstanbul'da oturuyorsan Kadıköy'de mağazası var. Onun dışında internetten sipariş veriliyor. Bu arada mesela attığın hp laptop Gtx 950m. Gtx 950m'li laptoplar 2000 küsür Monster'da Ramin 16 gb olması seni cezbetmesin daha en az 2-3 seneye kadar 8 gb ramler rahatlıkla idare ederde artar bile.

http://www.monsternotebook.com.tr/abra/M...-V7-1.html

Mesela bu laptop 3400 lira tek farkı 8 gb ram olması. Ayruca Monster'ın laptopları gaming için özel üretiliyor dediğim gibi bir çok farklı özellik var hepsi yazıyor.  2-3 arkadaşıma aldırdım hepsi teşekkür ediyor yoksa gidip 4000 küsürlük laptoplara para vereceklerdi. Laptoplarda özellik dışında özel bir soğutma sistemininde olması lazım yoksa laptop ne kadar iyi olursa olsun soğutma sistemi iyi değilse maximum ömrü 2 seneliktir. Daha sonra kasmalar, ısınmalar, kapanmalar başlar. Monster'ın her modeli özel bir soğutma sistemi ile üretiliyor. Asus'ta güvenilir markadır fakat gaming laptop konusunda en iyisinden almak varken neden Asus alasın ?

HP yi boşver ondan vazgeçtim zaten sanırım.Asusta GTX 960M var.
Dediğim gibi monster hiç duymadığım ve kimsede görmediğim bir marka.Tamemen kulaktan dolma bilgiyle gaming laptop alsam içim rahat etmez ::D(mafia II olsa hadi neyse :D ).Monsterde özelleştirme bölümünde ram değerini 16 gb yapıp üzerine windows 10 home işletim sistemini kurduğumuz zaman (monster ların diğerlerine göre ucuz olma sebebi yaklaşık 300 TL değerindeki win 10 işletim sisteminin kurulmamış olmasıdır) 3800 TL ye çıkıyor.Asus nispeten biraz  daha ucuz sayılır yani.
Daha zamanım olduğu için bu monster markasını araştırabilirim.
Şu özel soğutma sistemi mantıklı geldi.Ben teknosadan alırken verilen çekle direk en iyisinden laptop fanı almayı planlamıştım.Bu arada http://www.sadecenotebook.com/asus-n552v...-pmu401255 bu sitede benim verdiğim linktekinin (sanırım) bir sonraki çıkan modeli 3800 lira.
Ara
(18-06-2016, 19:29)Royal Guard : Aslında ben fifa 2021 (veya GTA 6) çıktığında low ayardada olsa kastırmadan oynatacak bir laptop arıyorum en uygun olarak bu ikisini bulabildim.

Şimdi bu biraz sıkıntı. Laptopların (kullanıma göre değişir ama oyun oynamak için alınan laptopların) ömürleri çok uzun olmuyor. Laptoplar masaüstülere göre çok fazla ısınıyor ve bu ısınma performansı oldukça etkiliyor. Gelecekte teknoloji bize neler gösterecek bilemiyorum ama bir laptop'u 5 yıl boyunca güncelliğini koruması biraz zor gibi.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.