Osmanlı ile savaşmalı mıyım savaşmamalı mıyım?
Fas ile başladığım oyunda şuan endülüsü kurdum ancak fas ile başlayıp niger ve saheli elinde tut diye bir başarım vardı o başarım için osmanlıyla savaşmalıyım? Size sorum şu osmanlı ile savaşmalı mıyım şuanda dostluğu bozup yoksa savaşmamalı mıyım? 

Ara
Eğer Osmanlı'dan başka ally in yoksa prussia ve russia iyi birer müttefiklik olabilir eğer ikiside gelmiyorsa senin moralin çok daha iyi profesyonellik de aynı şekilde dikkatli kuşatma yap eğer o kuşatma yaparsa topyekun saldır
Ara
(01-07-2018, 16:11)_Lostonmegar_ : Eğer Osmanlı'dan başka ally in yoksa prussia ve russia iyi birer müttefiklik olabilir eğer ikiside gelmiyorsa senin moralin çok daha iyi profesyonellik de aynı şekilde dikkatli kuşatma yap eğer o kuşatma yaparsa topyekun saldır

Şuan ekran fotoğrafı atamam ancak oyunda yaklaşık 9 ve ya 10 devlet beni rivalledi:) Yani batıdan ally alma şansım hiç yok britanya, fransa, avusturya, bohemya, prussia, rusya, ming, kara koyunlu bir kaç devlet daha var ama hatırlamıyorum.

Aslında çok kuvvetli bir ekonomiye sahibim. Her ay +150 dukat kazanıyorum ordu limitleri ise henüz dolmuş değil paralı asker basıp mı dalsam? çünkü gerçekten büyük bir insangücü problemim var?
Ara
İnsan gücü problemin varsa paralı 1 veya 2 ordu bas tabii ama bu orduları kuşatma için değil savaş için kullan ilk savaşa bu orduları sok ve olabildiğince savaştan kaçın ally in yok bu pek iyi olmadı peki Osmanlı Devletinin ally ı var mı?
Ara
(01-07-2018, 16:25)_Lostonmegar_ : İnsan gücü problemin varsa paralı 1 veya 2 ordu bas tabii ama bu orduları kuşatma için değil savaş için kullan ilk savaşa bu orduları sok ve olabildiğince savaştan kaçın ally in yok bu pek iyi olmadı peki Osmanlı Devletinin ally ı var mı?

Aslında korktuğum şey Prussia ve Great Britain veya Prussia ve France dostluğu. Benim osmanlıya dalmamı fırsat bilecekler ve çoğu yüklenip kuvvetlenecek osmanlı'nın zayıflaması demek dengenin bozulması demek şu anda ince bir ip üzerinde yürümek gibi hamle yapmak.
Great Britain ve Prusya dostluğu varken britanyaya saldırdım prussia zorladığı için iberya da savunma yaparken britanyada savaştım yani prussia beni çok yoruyor. Aslında çok fazla savaş kaybettiği için bana karşı ordu morali bir düzeyde olsa aşağılara indi. Her neyse durum bu ne önerirsin?
Ara
Osmanlı´ya saldırsan bile kimse ona savaş açmaz.Kendisi zaten inanılmaz büyümüş.Senin alman gereken bölge belli bunun için savaşacaksan hızlı bir şekilde savaş puanı kasmanı öneririm.Savaşlar ve işgallerle savaşın ilk zamanlarında %30 küsürlere çekebilirsin.Sonra anlaşmanı yapar çıkarsın.Başta ordu limitine dayan ve saldır gerisi gelir.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Çok rahat kazanırsın. Yapman gereken savaş hedefini imperyalizm seçmemek. Savaş sebebi olarak yakın ve stratejik bir bölge belirle ve kademeli olarak işgal et. Orduların hep yanyana olsun. Eğer ai işi abartıp çok fazla merc basar ve alamayacağın bir duruma gelirse dağ kalesinin birisine defansif olarak yat. WE yükselince 30 ws ye 60 skor alman bile mümkün.
Ara
(01-07-2018, 18:58)menars : Osmanlı´ya saldırsan bile kimse ona savaş açmaz.Kendisi zaten inanılmaz büyümüş.Senin alman gereken bölge belli bunun için savaşacaksan hızlı bir şekilde savaş puanı kasmanı öneririm.Savaşlar ve işgallerle savaşın ilk zamanlarında %30 küsürlere çekebilirsin.Sonra anlaşmanı yapar çıkarsın.Başta ordu limitine dayan ve saldır gerisi gelir.

Teşekkürler,

(01-07-2018, 19:19)Aeschyli : Çok rahat kazanırsın. Yapman gereken savaş hedefini imperyalizm seçmemek. Savaş sebebi olarak yakın ve stratejik bir bölge belirle ve kademeli olarak işgal et. Orduların hep yanyana olsun. Eğer ai işi abartıp çok fazla merc basar ve alamayacağın bir duruma gelirse dağ kalesinin birisine defansif olarak yat. WE yükselince 30 ws ye 60 skor alman bile mümkün.
Evet sağol, zaten birthplace rev olduğum için -0.15 war ex var dediklerinizi deneyeceğim şuan britanya ve afrika seferleri düzenliyorum. En yakın zamanda saldıracağım inşaalah. Tekrardan teşekkürler.
Ara
evet:) an itibariyle save çöpe gitti osmanlıyı son 1 savaşta kullanayım diye prussiaya savaş açtım russia-prussia vs ottomans-endülüs oldu ve en son hatırladığım 250 k ile 50 klık prusya ordusuna hiçbir şey yapamadım %132 disiplin yapmış insanoğlu hayvan ayıptır günahtır güzelim başarım gitti :( başka ülkeyle oynucam ülke arıyorum
Ara
Brandenburg oyna :)
Ara
Taungu,Timur,Brandenburg,Holland ve Great Horde oynaması güzel devletler.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
(02-07-2018, 16:30)_Lostonmegar_ : Brandenburg oyna :)

:D Prusya kurup kanser et diyorsun diğer ülkeleri kısaca:) Brandenburg deniyeceğim bakalım ne olacak

(02-07-2018, 16:36)menars : Taungu,Timur,Brandenburg,Holland ve Great Horde oynaması güzel devletler.

Brandenburg ile oynayacağım şuan diğer ülkelerde aklımda bir ara düşünürüm
Ara
O savaşta save gitmez. Güzel bile olur. Ordularını geriye çek bırak Osmanlı'yı işgal etsinler. Osmanlı kendi başına savaştan çıkmadan onun topraklarını vererek savaştan hiçbirşey kaybetmeden çıkabilirsin.
Ara
(02-07-2018, 20:15)Aeschyli : O savaşta save gitmez. Güzel bile olur. Ordularını geriye çek bırak Osmanlı'yı işgal etsinler. Osmanlı kendi başına savaştan çıkmadan onun topraklarını vererek savaştan hiçbirşey kaybetmeden çıkabilirsin.

:) osmanlının içinden geçtiler zaten:D savaştan çıktı üstelik savaşırken -60 ws verdi osmanlı prussiaya bir ben bir prussia kaldık zamanla ordularımın içinden geçiyor her seferde 10 senedir falan savaşıyoruz neyse bir bakarım oyuna tekrar
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.