Oyun Sohbet
Bugün Humble Bundle'da Paradox Bundle'ına bakarken 12 dolara sub olunca civ6 + 2 delecesinin verildiğini gördüm.

Bu Humble Bundle'daki sub işlemi mantıklı mıdır ? Aramızda sub olan var mı, varsa verilen oyunlar güzel geliyor mu ? Açıkçası 45 tlye civ6+2 delecesinin alınması hoş bir olay ama bilemedim.
Ara
(24-01-2018, 21:58)PashaZade : Bugün Humble Bundle'da Paradox Bundle'ına bakarken 12 dolara sub olunca civ6 + 2 delecesinin verildiğini gördüm.

Bu Humble Bundle'daki sub işlemi mantıklı mıdır ? Aramızda sub olan var mı, varsa verilen oyunlar güzel geliyor mu ? Açıkçası 45 tlye civ6+2 delecesinin alınması hoş bir olay ama bilemedim.

Her ay aboneliği devam ettirmek zorunda değilsin. Çeşitli abonelik seçenekleri var 12$ verip sadece early unlockunu beğendiğin aylarda abone olabilirsin.

054b689dca2359434c01a7bf6da31fdc.png

Civ6 indirim takip konusunda ben dahil 1 aylık abonelik alanlar var bu ay.
Ara
Şöyle biraz ütopik bir soru sorayım. EU4, Vic2, CK2 ve Total War karışımı bir oyun, şu an piyasada var mı? Ya da çıkması bekleniyor mu?

Yani bana göre bu oyunlar birbirini tamamlıyor. CK2'deki hanedanlık olayı EU4 ile birleşse dahi güzel bir oyun olabilir. Fakat bu ikisinin üstüne bir de Total War gibi bir oyunun da eklediğini düşünün... nefis!
Ara
(29-01-2018, 23:24)Dionysos : Şöyle biraz ütopik bir soru sorayım. EU4, Vic2, CK2 ve Total War karışımı bir oyun, şu an piyasada var mı? Ya da çıkması bekleniyor mu?

Yani bana göre bu oyunlar birbirini tamamlıyor. CK2'deki hanedanlık olayı EU4 ile birleşse dahi güzel bir oyun olabilir. Fakat bu ikisinin üstüne bir de Total War gibi bir oyunun da eklediğini düşünün... nefis!

Bu konuda bir bilgim yok ama olmayacağı konusunda neredeyse adım gibi eminim. Sebebi de HOI 4'ün gelmiş olduğu durum. Bence oyun firmaları artık senin benim gibi (yani ayrıntıda boğulmayı seven) oyunculara hitap etmek istemiyorlar. Daha basit oyunlarla daha geniş, daha soft oyuncuları hedefliyorlar ki satış rakamları artsın. Millet daha EU4'ü çözemiyor bir de üstüne CK2 koy delirirler.
Benim özlemim de Total war'ın veya EU4'ün modern zamanlarda geçen versiyonu. Şöyle günümüz dünyasına şekil versek güzel olurdu sanki.
He bir de oyunlara eklenmesini çok istediğim bir mekanik var o da döviz kavramı. Bugüne kadar bunu yapan sadece bir oyun gördüm o da Pride of Nation'dı. Onun dışında modern zamanlarda geçen hiç bir oyun döviz kavramına gerekli özeni göstermiyor. Hala Antik çağlar gibi takas sistemi kullanıyor oyunlar. Al sana odun vereyim sen de bana kömür ver. Hele HOI4 tam şenlik, al sana bir fabrika ver bana bir petrol.
[+] 1 üye perverende nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dediğin oyunda kesinlikle Victoria II'deki gibi bir demografi detaylılığı olması lazım. Bu demografi olayı eu4e de gelsin. Öldürdüğümüz isyancılar küllerinden doğup yeniden geleceğine öldürdüğümüzü ve "halkımızı" katlettiğimizi hissettirsin.
[+] 2 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yanlış hatırlamıyorsam Geopolitical Simulator 4 adlı oyunda o tarz şeyler vardı fakat sadece buton oyunu gibi bir şey. @perverende

Madem piyasada bu tarz, bu kadar derinliği olan bir oyun yok, pekala bu kriterlere yakın bir oyun da mı yok, bilindik? Önerisi olan var mı?
Ara
Tetris hakkında çok güzel bir belgesel. Hem oyunun nasıl geliştirildiğini anlatıyor, hem de Doğu-Batı bloğu arasındaki ekonomik ilişkilere de değiniyor.

Ara
Total War oyunlarının aralarında aşırı bir fark var mı yoksa sadece hikayeleri mi farklı? Ne, nedir?
Ara
Kingdom Come: Deliverance Türkçe seçeneğine sahip olacakmış.
Vir sapit qui pauca loquitur
[+] 1 üye Emirhan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
SEGA Yakuza 6'nın demosunu geri çekmiş, demoda oyunculara tüm oyunu indirtelim ancak sadece birkaç bölümü oynanabilir kılalım, ileride oyuncu oyunu alırsa diğer bölümleri açma hakkı edinmiş olsun gibisinden bir şey düşünmüşler ancak bazı oyuncular bedava indirilen demoda oyunu sonuna kadar oynayabildiğini farketmiş.

Kotaku'da bu olay SEGA Yakuza 6'yı kazara bedava olarak çıkarttı şeklinde haber olmuş: https://kotaku.com/sega-accidentally-rel...1823374555

Oyunun 17 Nisan'da çıkması bekleniyor.
29 Mart'ta Age of Empires'den esinlenilmiş yeni bir strateji oyunu çıkacak adı Empires Apart. Oyunun grafikleri çok yumuşak ve sade görünüyor, oynanış olarak da cidden Age of Empires'ı andırıyor. Ama okuduğum yorumlara göre iyi bir oyun olacağı söyleniyor.

Oyunun steam sayfası : http://store.steampowered.com/app/530630/Empires_Apart/
tTRiYax.png
Ara
Atari'nin yeni oyun konsolu Ataribox, "VCS" (Video Computer System) olarak isimlendirilmiş.

https://www.engadget.com/2018/03/23/atar...-hands-on/
1W7mIg.jpeg

Artık bu tür firmaların insanların nostalji duygularını kullanarak ürün satmalarının cılkı çıkmadı mı? Bazen eskileri eskide bırakmak gerek, gün yüzüne çıkacaksa da ticari kaygılar gütmeyen insan toplulukları tarafından yapılması gerek.
Ara
Yeni konsol çıkarıyoruz açıklamasını ve beklentisini oluşturmuşlardı . Böyle yeni konsol çıkarıyoruz hypeının altında kalabilirler.

Edit: Ben VCS olarak isimlendirilince Nintendonun nostalji konsolları furyası gibi bir şey olduğunu sanmıştım ama habere göre bildiğimiz ev konsollarına rakip bir alet çıkartıyorlarmış. Ayrıca fiyatının 300$ civarı olacağını, eski atari oyunları ve yeni güncel oyunları(?) oynatacağını belirtmişler.
Ara
Konsol piyasasında Xbox, PS ve Nintendo gibi devler varken kendi konsoluna özel oyun çıkartamayacak bir firmanın konsol üretmesi büyük absürtlük. Kim, neden diğer konsollar yerine bunu tercih etsin? "Son bir şey deneyelim, belki tutar." mantığında üretilen bir konsol, belki beni haksız çıkarabilir, ancak ölü doğduğu düşüncesindeyim.
Ara
Koskoca Atari'nin esamesi okunmuyor.
Ara
Nostalji konsolları furyasını kaçırmak istemeyen SEGA, mega drive mini'yi duyurmuş. Konsolun bu yıl çıkması bekleniyor.
DatS3S7UMAAOgO-.jpg

https://www.eurogamer.net/articles/2018-...drive-mini
Ara
OUH719.jpg

Crash'in remastered'i başarılı olmuş olsa gerek, yanılmıyorsam iki oyunun da hakları Activision'daydı. Remasteredlar iyi güzel de acaba aynı karakterlerle oynanışı tamamen değiştirmeyip üstüne bir şeyler katarak yeni oyunlar görür müyüz onu merak ediyorum.

Bir de Spyro'ya ekstra bir boynuz eklenmiş sanırım.
Renk paleti çok hoş gözüküyor, 60$dan çıkmazsa oynarım.
Ara
v5jjo8.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.