RYO: Cyberpunk 2077
steam de 57.3 gb indiriyor. birkaç saate iner. sanki oynayabileceğim de :)
Ara
Şuan metacritic puanı 92 ve mutlaka oynanmalı rozeti almış durumda
Ara
(07-12-2020, 19:13)birisi43 : steam de 57.3 gb indiriyor. birkaç saate iner. sanki oynayabileceğim de :)
Olumlu tarafından bak en azından 57 gblık boş alanın var, bazıları daha ilk aşamada eleniyor.
[+] 4 üye clnn nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben daha fiyat kısmında elendim. Bu kurlara bakarsak çok iyi fiyat ve muhtemelen Cyberpunk gibi bir oyun için değer ama ben ufak da olsa bir indirim bekleyeceğim sanırım.
IbnE9P2.gif
[+] 4 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@clnn ufak bir yanlış anlaşılma olmuş. inince oynayamayacağım demek istemiştim. biraz sonra tamamen inecek ama perşembeyi beklemek durumundayım. Yoksa pc gayet iyi. Tabi buglardan oynanamayacak durumda olmazsa orası ayrı. :)
[+] 1 üye birisi43 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(07-12-2020, 21:45)birisi43 : @clnn ufak bir yanlış anlaşılma olmuş. inince oynayamayacağım demek istemiştim. biraz sonra tamamen inecek ama perşembeyi beklemek durumundayım. Yoksa pc gayet iyi. Tabi buglardan oynanamayacak durumda olmazsa orası ayrı. :)
İmrendim doğrusu 850m ekran kartı var bende, şimdi baktım yerim olsa ekran kartından gümlüycekmişim :D
Geçenlerde macbook alıyım dedim black fridayi bekledim 19k'dan 16kya düşer belki diye 29k ya çıktı,masaüstü toplamaya çalışıyorum 30kları falan buluyor geforce now tek çözüm benim için onada internet hızı 24 mbps oda zor sanırım
[+] 1 üye clnn nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hangi donanımla nasıl bir performans alacabileceğinizi cyberpunk yazmış sitelerinde. Bu arada unutmadan yukarıdaki üstad sen naptın 30k pc rtx3090'la mı topluyon. Bence benim gibi geforce now al rahat et

16_9_EN_3-_02qt7qdkx3b50kqk.jpg
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 3 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ultra high karışık oynayacağım gibi duruyor sevindim.
[+] 1 üye birisi43 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(07-12-2020, 22:30)cemal : Hangi donanımla nasıl bir performans alacabileceğinizi cyberpunk yazmış sitelerinde. Bu arada unutmadan yukarıdaki üstad sen naptın 30k pc rtx3090'la mı topluyon. Bence benim gibi geforce now al rahat et

16_9_EN_3-_02qt7qdkx3b50kqk.jpg
 Aslında ekran kartına sıra gelmiyor onu sonradan alırım diye düşündüm yoksa daha artıyor
[+] 1 üye clnn nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ne oyunmuş arkadaş. Oyun dünyasına hakim değilim ama oyun bir çıksın oyna- Pardon izleyelim millletten.
İhtiras, keder, heyecan, marjinallik, monşerlik, kaygı ve aşırı miktarda Türklük barındırır.
Sen eğme, eğilsin alnı karalar / Dalkavuklar, p...lar ve maskaralar
[+] 2 üye HakaniyeLehçesi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
IGN review videosu yayınlamış:

Ara
Biraz önce ben de satın aldım, hayırlısı.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
[+] 2 üye Kurt Knispel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ön indirme ile biraz önce indirdim ancak çıkış yaptığında muhtemelen büyük bir "Day 1 Patch" alacak. Orada da bir 30-40gb daha dosya indireceğimizi düşünüyorum.

1.PNG
76561198034761601.png
Ara
Cyberpunk 2077 hakkında bazı değerlendirme puanları; 

Gamespot: 7/10
PC GAMER: 78/100
IGN: 9/10
Windows Central: 5/5
GamesRadar: 5/5
" Hemen herkes tartışabilir, fakat güzel konuşabilmek herkesin yapabileceği bir iş değildir. "
Ara
Şuan metacritic ortalaması 91. Beklediğimden yüksek geldi şahsen.
Ara
Zaten DRM'siz çıkan oyun preload yayınlandıktan birkaç saat sonra kırılmış.
WhaW8Am.gif
Ara
İncelemelerdeki en büyük şikayet bug'larmış. İlk gün çıkacak patch ile düzeltilir umarım çoğu ama pek umutlu değilim. Bunun yanında silahsız, yumruk vs. ile dövüşmenin pek iyi olmadığı, oyunda herhangi bir minigame olmadığı gibi şeyler var şikayetler arasında.

Ayrıca yine patch ile performansta geliştirmeler yapılmazsa önerilen sistem gereksinimlerinin 30-40fps arası için olduğu söyleniyor.
Ara
Umarım hatalar patchlerle düzeltilir. Çıktığında en azından oynatmayacak buglar olmasın. Mini game yok diye şikayet edenlerde ne desem bilemedim.
Ara
Eorut95XcAAUK5X?format=jpg&name=medium
Ara
Gamespot'da 7/10 veren kişinin yaptığı mantıksız yorumlar nedeniyle hem reddit'te hem de Youtube'da büyük olumsuz tepkiler alıyor. Zira kendisi "crafting çok geniş ama kullanmadım", "bir sürü kıyafet var neden var", "insanları öldürmek zorunda mıyım", "yan görevler alakasız", "mini oyun yok" gibi saçma sapan yorumlarda bulunmuş.
ABD oyun yorumcularının oyuna kötü yorumlarda bulunmasının sebeplerinden biri de oyunun sözde çok küfürlü ve ofansif olmasıymış. Ayrıca oyunda bulunan trans bireylerin kötü gösterildiği ve yeterince lgbt+ üyesi olmamasıymış. Kötü oy veren bazı yorumcuların profillerinde çoğu oyuna "trans yok bu ne biçim oyun" deyip puan kırdıkları gözlemleniyor.

Diğer bir sebep ise piyasada yeni çıkan 3 aaa oyundan 2'sinin Ubisoft'a ait olması nedeniyle, Ubisoft'un Cdpr aleyhine karalama yapması. Reddit'te paylaşılan bir iletide Cp77'ye kötü puan veren yorumcuların Valhalla'ya 90+, WD Legion'a 80+ puan vermişler.

Son olarak oyunun sızmaması için inceleme yapacak topluluklara "drm" koruması eklenerek verilmiş oyun. Özellikle oyunun normal kopyalarında drm olmadığı ve bu sebepten oyun performansında sıkıntılar çıkabileceği belirtilmiş. Bu bilgiye rağmen, yüksek sistemlerde yetersiz performans değerlendirmeleri nedeniyle puan kıranlar var.

Açıkçası benim açımdan "gamechanger" bir oyun ve üzerine her türlü olumsuz propaganda yapılıyor olabilir.  Şimdilik en gerçek problem buglar. Bunların da Witcher 3'de olduğu gibi en kısa sürede temizleneceğini düşünürsek, güzel bir oyun bizi bekliyor.
[+] 9 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.