RYO: Cyberpunk 2077
(25-05-2021, 16:09)Sezar : Oyun çıkalı aylar oldu ama ne bir yerde konuşuluyor ne de gündem oluyor, firma hala buglari düzeltmeyi beceremedi sanırım. Mount and Blade dan sonra benzeri bir hype sonrası başarısızlığın yaşanması kotu

Çıkış sürümünde geforce now ile 45 saatte sadece 2 bug görerek oynadım ama bu çıkış sürümü iyi pcler için sıkıntısız olsada sonradan çıkan updateler ile bozdular. Geçen ay updatelerden sonra girmiştim oyuna yine geforce now üzerinden ve ilk 1 saatte 3 tane bug çıktı karşıma direkt. Daha düşük güçteki pclerdede çalıştırıcaz diye oyunun bacağına sıktılar. Yeni nesil versiyonu muhabbeti ile yeni makinelerde belki toparlarlar ama düşük ihtimal.

Bu arada yabancılar arasında yine bir kitlesi var gibi denk geliyor arada. Modlarla third person view olsun, robotic vücut parçası eklemek olsun, daha düzgün araba sürüşüne kadar birçok şeyin modunu çıkardılar ama yinede eski hype yok tabi. Hikayeli oyun ya oynadı bitirdi herkes önüne bakıyor. Witcher 3te benim oynadığım senede 2016ydı galiba, birçok insan o oyunu hiç oynamamıştı popülaritesi witcher dizisinden sonra iyice artmıştı ama bu ilk günden hype olduğu için hemen tükendi oyuncu kitlesi olarak.
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 2 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cyberpunk 2077, 21 Haziran'da Playstation Store'da tekrar satışa çıkacakmış. Sony, Ps4'teki performans sorunlarının devam edebileceğini söyleyip oyunun Ps4 Pro veya Ps5'te oynanmasını tavsiye etmiş.
tTRiYax.png
Ara
Yıllarca umutla bekledik sonuç kocaman bir hiç oldu. :angry:
Ara
RTX ON DLSS 2.2 | EXTREME settings | 50+Mods

76561198034761601.png
Ara
CD Projekt Red, Cyberpunk 2077'nin 1.3 patchi için ufak bir açıklama yaptı. Tam bir changelog şeklinde değil, oyun evreninin içindeki N54 News kanalının bir haberiymiş gibi yaparak bir kaç değişen özellikten bahsettiler. Patch çıktığında tam changelog yayınlanır diye düşünüyorum.

Videolarda gösterilenlere göre minimapin biraz daha geriye zoom yapması ile araç sürerken navigasyon takip etmesi daha kolay olmuş. Clouds'da Skye ile Angel arasında seçim yaparken daha anlaşılabilir olsun diye bir değişiklik yapılmış ancak videoda ne değiştiğini anlamadım. Perkleri daha kolay sıfırlayabilmemizi sağlamışlar anladığım kadarıyla. Sadece bunlara değinmişler.

WHAT’S NEW IN NIGHT CITY? [PATCH 1.3 DEVELOPMENT INSIGHT]

76561198034761601.png
Ara
İmperator Rome gibi bakiyorum ben bu oyuna. berbat bir çıkış sonrası makyajlamaya çalışacaklar ama tutmayacak bence.
Ara
Çok yüksek hype getirdiler sonuç.
Ara
Cyberpunk 2077 için 1.3 patchi yayınlandı. Full changelog da yayınlandı.

Patch ile birlikte 3 ücretsiz DLC yayınlandı. DLClerden biri Johnny Silverhand için alternatif kostüm, bir diğeri V için Multilayered Syn-Leather Deltajock Jacket, Luminescent Punk Jacket isimli giysiler, sonuncu DLC ise Archer Quartz "Bandit" isimli bir araba ekliyor.

Bu tarz kozmetik DLCler The Witcher 3 için de çıkmıştı. Devamında Blood and Wine ve Hearts of Stone gibi iki güzel DLC ile oyunu genişletmişlerdi. Hali hazırda 90 saat kadar oynadıktan ve atmosfer bozan buglara rağmen oyunu bir kere bitirdikten sonra, Cyberpunk 2077 için çıkan bu ilk DLCler beni tatmin etmedi, gelecekteki oyunu ve oynanışı genişletecek DLCleri bekleyeceğim sanırım tekrar oynamak için.

DLCler yanında patch ile tabiri caizse bir kamyon geliştirme, dengeleme optimizasyon ayarları ve bugfix gelmiş.
76561198034761601.png
Ara
CDPR mod geliştiricilerini işe almış.
Ara
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çıkalı 1 sene olmuş. Önsipariş ile çıkışından aylar önce almıştım. Çok yüksek hypeım vardı. O gazla ilk versiyondaki inanılmaz görüntü glitchlerine ve atmosferi bozan buglara rağmen bir 10 saat kadar oynamıştım. Daha sonra devam etmek için bir süre update bekledim ve her gelen update ile birer 10 saat kadar daha oynadım. 1.22 hotfix'inden sonra oyunu toplamda 88 saat oynayarak bitirdim.

Çok uzun yazmayacağım, atmosferi efsane, çevre tasarımı ve sanat yönetimi çok güzel, açık dünyası cansız, etkileşim unsuru çok az, hikaye dallı budaklı gibi bir illüzyon oluşturuyor ancak neredeyse lineer, insanın tadını kaçıran buglarla dolu, AI biraz aptal, RPG öğeleri zayıf, vaat ettiklerini veremeyen bir oyun.

Yaklaşık 3-4 aydır update, patch ya da içerik güncellemesi çıkmıyor. 2022'nin ilk çeyreğinde hotfixler, ücretsiz DLC güncellemesi ve konsollar için next-gen update geleceği konuşuluyor. Umarım düzgün içerik güncellemeleri eklenir ve DLC de saçma sapan "karakter skini" tarzında şeyler olmaz. "New Game+" tarzı bir şey gelirse, DLC ve updateler geldikten sonra bir kere daha indirip, son halini görmek isterim.
76561198034761601.png
[+] 2 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[+] 4 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben de oyunu cikmadan once uzun sure takip ettim cikisindaki kotu haberlerden dolayi hic bulasmadim next gen upg gelsin ps5 de oynicam ama hala cok da umutlu degilim
Ara
CD PROJEKT RED REDstreams #2 Twitch'te canlı yayında. PS5 oynanış videosu var şu an.
76561198034761601.png
Ara
Update 1.5 az önce Twitch'teki canlı yayının bitmesi ile çıktı. PS5 ve Xbox X'e next gen versiyonu da çıktı. Changelog linki.

CP2077_infographics-1_EN_9ydq4nx84oaolms3.jpg
cp2077-infographics2-en-ccadbad2.jpg
76561198034761601.png
[+] 2 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1.5 yaması çıkmış. Neler eklemişler değiştirmişler çok bakmadım ama önüme bir video düştü. Yeni apartman daireleri eklemişler satın alınabilecek.

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Şu an Steam'de Cyberpunk 2077 %50 indirim ile 124.50 TL

7692da28db5acf56213f6f64cc5ab6243de0e5d5_960x311.png
76561198034761601.png
Ara
Ben de uzun bekleyişsen sonra başlangıç yapabildim. Ps5 sürümüne güncellemeyi bekliyordum sonunda geldi aldım başladım ilk hallerin oynamadığımdan bilemişsem ama şu ana kadar bir bug a rastlamadım güzel gidiyor oyun
Ara
125 lira bu oyuna çok 20 liraya düşmesi lazım
[+] 1 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.