Shogun 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(31-10-2020, 19:04)Attila the Hun : Blacksmith'te savunma bonusu mu yoksa saldırı bonusu mu seçmek daha mantıklı?
Saldırı genellikle AI'ya karşı Player olarak daha verimli. Ama onurun dediği gibi askerlerine göre değişir. Daha detaylı sorarsan daha geniş bir cevap verebilirim.
Ara
Chosokabe oyunumdan sonra değişik bir klan denemek istiyorum. Aklıma Hojo geldi ama Chosokabe gibi kolay bir klandan sonra bir anda fazla zorlar mı bilmiyorum. Sizin öneriniz var mı?
IbnE9P2.gif
Ara
İkko İkki denenebilir.
Ara
(05-11-2020, 19:00)Attila the Hun : Chosokabe oyunumdan sonra değişik bir klan denemek istiyorum. Aklıma Hojo geldi ama Chosokabe gibi kolay bir klandan sonra bir anda fazla zorlar mı bilmiyorum. Sizin öneriniz var mı?
Ikko ikki veya Otomo olabilir. Ikko ikki güçlü başlıyor ve birlikleri diğer klanlara nazaran çok güçlü.
Otomo zor başlıyor ama zevkli eğer kyushu'yu alabilirsen.
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Shimazu deneyebilirsin, tek taraflı ilerleyeceğin için arkadan vurulma ihtimalin yok, aynı zamanda trade node'lara yakın olduğu için güzel para kazanırsın. Kılıçlı birimleri de iyi.
Date de haritanın diğer ucunda, hakeza onda da tek tarafa ilerleme durumu mevcut.
Ara
Birimleri hareket ettirdiğimizde varsayılan olarak koşuyorlar. Bunu değiştirebilecek bir ayar var mı?
IbnE9P2.gif
Ara
(09-01-2021, 20:17)Attila the Hun : Birimleri hareket ettirdiğimizde varsayılan olarak koşuyorlar. Bunu değiştirebilecek bir ayar var mı?
Çift tıkladığında koşarlar, bir kere tıkladığında yürürler. R tuşu ile zıttına alabilirsin hızlıca seçili birlikleri.
Ara
(09-01-2021, 20:17)Attila the Hun : Birimleri hareket ettirdiğimizde varsayılan olarak koşuyorlar. Bunu değiştirebilecek bir ayar var mı?

Ayarlarda default run tarzında bi ayar olması lazım. Ondaki tiki kaldır. Yoksa Yasin'in dediği gibi r kısa yolunu kullanabilirsin.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
FotS'ta Satsuma oynuyorum. Oyunun sonlarına geldim, hâkimiyet zaferi için birkaç bölge daha almam yetiyor. Fakat modernleşme öyle bir seviyeye geldi ki uzun zamandır elimde tutup mutluluk binaları yaptığım bölgelerimde bile zırt pırt isyan çıkıyor. Bununla baş etmek için ne yapabilirim?
IbnE9P2.gif
Ara
(17-01-2021, 15:35)Attila the Hun : FotS'ta Satsuma oynuyorum. Oyunun sonlarına geldim, hâkimiyet zaferi için birkaç bölge daha almam yetiyor. Fakat modernleşme öyle bir seviyeye geldi ki uzun zamandır elimde tutup mutluluk binaları yaptığım bölgelerimde bile zırt pırt isyan çıkıyor. Bununla baş etmek için ne yapabilirim?
Geleneklerini yaşamalarına biraz hak tanıman lazım veya askeri ihtilal gibi tüm şehirlerine garnizon dikebilirsin. Hem medenileşip hem halkı mutlu etmek zor iş(Gelenekçi klanlar bu yüzden stabil ama late gamede güçsüz).
Ara
Biraz da normal zorluğun yanıltıcı kolaylığına kanarak fazla hızlı ilerledim (Kyushu'ya yiyip, ta Honshu'nun ortasından getirdiğim orduyla savuşturduğum çıkarma da bunun sonucuydu). Bayağı can sıkıcı bu isyanlar, zaten Japonya'nın yarısını aldığım için bu saatten sonra garnizon koymaktan çok oyunu bitirmek için acele etmek daha mantıklı olabilir.
IbnE9P2.gif
Ara
Oyundaki fame mekaniğinde belli miktarda büyüyüp fame sınırına gelince bütün klanlar savaş açmaya başlıyor, başka klanlar benden büyük olmasına rağmen bana açılan kadar onlara savaş açılmıyor neden acaba ? Bide fame düşürmenin bir yolu var mı?
Onen i-estel elyë, ú-chebin estel anim.
Ara
Oyunda yazı ve ikonlar çok küçük bununla ilgili yapılabilecek bir sey var mı?
giphy.gif
Ara
(29-05-2021, 18:43)turkish lokum : Oyunda yazı ve ikonlar çok küçük bununla ilgili yapılabilecek bir sey var mı?

Ekran çözünürlüğünü değiştirmek dışında yok sanırım.
Ara
Yazıları büyütmek için Bigger Font modu var.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyundaki food mekaniğini devre dışı bırakan bir mod vs var mı acaba?
giphy.gif
Ara
Mod değil de Fall of the Samurai'de food mekaniği direkt yok.
Space-Background.gif
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Shimazu oynarken yaklaşık 20. bölgemi aldığımda ''Divide Realm'' diye bir event geldi. Galiba yakında tüm Japonya bana savaş açacak, süreç nasıl işliyor daha önce hiç karşılaşmadım.
Ara
(18-08-2021, 13:34)Littleİskender : Shimazu oynarken yaklaşık 20. bölgemi aldığımda ''Divide Realm'' diye bir event geldi. Galiba yakında tüm Japonya bana savaş açacak, süreç nasıl işliyor daha önce hiç karşılaşmadım.

Oyun sonu bossuna gelmişsin. Müttefiklerin ve vassalların dışında -ki müttefikliği ve vassallığı bozup sana karşı dönmeleri çok olası- herkes sana savaş açar. Amacın Kyoto'yu alıp oyunu kazanmak. Yine de kampanya zafer koşullarına bir bak. Kısa sefer açtıysan Kyoto'yu alamadan oyunun süresi dolabilir. Kazanmak için belli sayıda şehir de alman gerekiyordu sanırım ama onu da Kyoto'yu alana kadar yaparsın bence.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Belirli bir tehdit seviyesine geldiğinde Realm Divide tetikleniyor. Tüm Japonya seni bir tehdit olarak görüyor ve şogunluğu ele geçirmeni istemedikleri için birlik olup sana sırayla savaş ilan ediyorlar. İşin kötü yanı tarihte olanın tamamen tersine oyunun başından beri müttefikin veya vasalın olan klanlar bile eninde sonunda arkandan bıçaklıyor. Yani müttefikin olsa bile sınırını boş bırakma. Bu zamana kadar yeterince güçlenmişsindir, birkaç düşman dalgasını şehir savunmalarında alt edersen ardından savunmasız kalan düşman topraklarında ilerleyebilirsin.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.