Shogun 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
#41
(31-10-2020, 19:04)Attila the Hun : Blacksmith'te savunma bonusu mu yoksa saldırı bonusu mu seçmek daha mantıklı?
Saldırı genellikle AI'ya karşı Player olarak daha verimli. Ama onurun dediği gibi askerlerine göre değişir. Daha detaylı sorarsan daha geniş bir cevap verebilirim.
Ara
Cevapla
#42
Chosokabe oyunumdan sonra değişik bir klan denemek istiyorum. Aklıma Hojo geldi ama Chosokabe gibi kolay bir klandan sonra bir anda fazla zorlar mı bilmiyorum. Sizin öneriniz var mı?
Ara
Cevapla
#43
İkko İkki denenebilir.
Ara
Cevapla
#44
(05-11-2020, 19:00)Attila the Hun : Chosokabe oyunumdan sonra değişik bir klan denemek istiyorum. Aklıma Hojo geldi ama Chosokabe gibi kolay bir klandan sonra bir anda fazla zorlar mı bilmiyorum. Sizin öneriniz var mı?
Ikko ikki veya Otomo olabilir. Ikko ikki güçlü başlıyor ve birlikleri diğer klanlara nazaran çok güçlü.
Otomo zor başlıyor ama zevkli eğer kyushu'yu alabilirsen.
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#45
Shimazu deneyebilirsin, tek taraflı ilerleyeceğin için arkadan vurulma ihtimalin yok, aynı zamanda trade node'lara yakın olduğu için güzel para kazanırsın. Kılıçlı birimleri de iyi.
Date de haritanın diğer ucunda, hakeza onda da tek tarafa ilerleme durumu mevcut.
Ara
Cevapla
#46
Birimleri hareket ettirdiğimizde varsayılan olarak koşuyorlar. Bunu değiştirebilecek bir ayar var mı?
Ara
Cevapla
#47
(09-01-2021, 20:17)Attila the Hun : Birimleri hareket ettirdiğimizde varsayılan olarak koşuyorlar. Bunu değiştirebilecek bir ayar var mı?
Çift tıkladığında koşarlar, bir kere tıkladığında yürürler. R tuşu ile zıttına alabilirsin hızlıca seçili birlikleri.
Ara
Cevapla
#48
(09-01-2021, 20:17)Attila the Hun : Birimleri hareket ettirdiğimizde varsayılan olarak koşuyorlar. Bunu değiştirebilecek bir ayar var mı?

Ayarlarda default run tarzında bi ayar olması lazım. Ondaki tiki kaldır. Yoksa Yasin'in dediği gibi r kısa yolunu kullanabilirsin.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#49
FotS'ta Satsuma oynuyorum. Oyunun sonlarına geldim, hâkimiyet zaferi için birkaç bölge daha almam yetiyor. Fakat modernleşme öyle bir seviyeye geldi ki uzun zamandır elimde tutup mutluluk binaları yaptığım bölgelerimde bile zırt pırt isyan çıkıyor. Bununla baş etmek için ne yapabilirim?
Ara
Cevapla
#50
(17-01-2021, 15:35)Attila the Hun : FotS'ta Satsuma oynuyorum. Oyunun sonlarına geldim, hâkimiyet zaferi için birkaç bölge daha almam yetiyor. Fakat modernleşme öyle bir seviyeye geldi ki uzun zamandır elimde tutup mutluluk binaları yaptığım bölgelerimde bile zırt pırt isyan çıkıyor. Bununla baş etmek için ne yapabilirim?
Geleneklerini yaşamalarına biraz hak tanıman lazım veya askeri ihtilal gibi tüm şehirlerine garnizon dikebilirsin. Hem medenileşip hem halkı mutlu etmek zor iş(Gelenekçi klanlar bu yüzden stabil ama late gamede güçsüz).
Ara
Cevapla
#51
Biraz da normal zorluğun yanıltıcı kolaylığına kanarak fazla hızlı ilerledim (Kyushu'ya yiyip, ta Honshu'nun ortasından getirdiğim orduyla savuşturduğum çıkarma da bunun sonucuydu). Bayağı can sıkıcı bu isyanlar, zaten Japonya'nın yarısını aldığım için bu saatten sonra garnizon koymaktan çok oyunu bitirmek için acele etmek daha mantıklı olabilir.
Ara
Cevapla
#52
Oyundaki fame mekaniğinde belli miktarda büyüyüp fame sınırına gelince bütün klanlar savaş açmaya başlıyor, başka klanlar benden büyük olmasına rağmen bana açılan kadar onlara savaş açılmıyor neden acaba ? Bide fame düşürmenin bir yolu var mı?
tenor.gif
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.