Simülasyon: Cities: Skylines II
header.jpg?t=1686509030

Cities: Skylines II

En gerçekçi şehir kurma oyunuyla bir şehir kur ve bu şehri gelişen bir metropole dönüştür. Yaratıcılığının ve problem çözme becerinin sınırlarını zorlayarak ilk kez bu çapta bir şey inşa et. Derin simülasyon ve canlı ekonomi ile sınırsız dünya kurma deneyimi.

Steam Linki

ÇIKIŞ TARİHİ: 24 Eki 2023
GELİŞTİRİCİ: Colossal Order Ltd.
YAYINCI: Paradox Interactive

Görsel
Görsel

Görsel
Görsel

Görsel
Görsel

[+] 2 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cities Skylines oynamayı severim. Vaktinde 10 TL iken birinci oyunu alamadık, şimdi 280 TL oldu, DLClerini de almak lazım almışken. Eskiden koleksiyon paketi 350 TL civarındaydı, şimdi o da 3584 TL. Tüm paketleri alamamak içimde ukde kaldı. Bende oyun veya DLC koleksiyonu yapmak gibi bir huy da var, oyunu alınca DLClerini de almadan duramıyorum. Biz de oyun endüstrisinin kölesi olmuşuz, yapacak bir şey yok :unhappy:. Cities: Skylines II'yi almak istiyorum. Bir ara kafam eserse çıkmadan önce ön sipariş vereceğim sanırım.
76561198034761601.png
[+] 2 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Grafiksel olarak cok ucuk bir fark goremedim eski oyunun ozellikle DLC lerinden deli gibi para kazandıktan sonra umarım ilk oyunun modlanmıs hali seklinde bir oyun cıkarmaz. İlk gunden gamepasse gelecegını duymak sevındırdı gercı steamde de 425 tl den duyrulmus on sıparıs
Ara

Kapalı ve açık park yerleri eklenmiş.

Görsel
76561198034761601.png
Ara
Yayınlanan videolarda trafik yok gibi bir şey. Trafik yapayzekası yine vasat altı olacak büyük ihtimalle. En sağ şeritte biriken arabalar göremeye devam.
Ara
Sıradaki günlük trafik yapay zekası hakkında olacakmış.

cs2-devdiaries-schedule-forum.jpg
76561198034761601.png
Ara
Videoda arabaların kaza yapabileceklerini gösterirken "sürücüler trafik kazası yapabilir ve binalara çarpabilir" gibi şeyler söylüyor. İlginç gözüküyor. İlk oyundakinden farklı olacak trafik yapay zekası.

76561198034761601.png
Ara
Videolu geliştirici günlükleri ve geliştiricilerin günlükler hakkındaki yorumları:

76561198034761601.png
[+] 1 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-06-2023, 17:11)Craetus :
Videoda arabaların kaza yapabileceklerini gösterirken "sürücüler trafik kazası yapabilir ve binalara çarpabilir" gibi şeyler söylüyor. İlginç gözüküyor. İlk oyundakinden farklı olacak tarif yapay zekası.

Anladığım kadarıyla artık araçlar yola çıktıktan sonra da daha kısa süreli rotaları tekrar tekrar hesaplayacak. Trafik yapayzekası için bence epey olumlu olur düzgün yapılabildiyse. Bunun daha önce böyle yapılmamasının sebebi muhtemelen yüzlerce aracın rotasını sürekli hesaplayan bir yapayzekanın oyun performansında ciddi zorluklar yaratmasıdır. Daha güçlü sistem gereksinimi gerektiren bir oyuna dönüşmüş olabilir.
[+] 1 üye perverende nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ekonomi ile ilgili şeyler çok güzel geldi gözüme.

76561198034761601.png
Ara
Ultimate Edition satın aldım.
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
[+] 1 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(24-08-2023, 01:02)unonimus : Ultimate Edition satın aldım.
800 küsur TL çok değil mi ya? Şahsen bana aşırı pahalı geldi. Bir oyuna o parayı vermektense korsan daha iyi gibi duruyor. Ki zaten multiplayeri de yok
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara

Vatandaşların daha detaylı simüle edilmesi dedikleri kadar varsa baya iyi bir gelişmeymiş.
76561198034761601.png
Ara
Bugün ilk oynanış videoları geliyor. İngiltere saatine göre 20.00'de.
Ara
Güzel geliştirmeler var, çıksa da oynasak.

76561198034761601.png
Ara
Spiffing Brit abi tek kişilik şehir yapıp, rüzgar türbini spamı ile oyunu kırdı.

76561198034761601.png
[+] 1 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(24-08-2023, 09:46)korkusalan :
(24-08-2023, 01:02)unonimus : Ultimate Edition satın aldım.
800 küsur TL çok değil mi ya? Şahsen bana aşırı pahalı geldi. Bir oyuna o parayı vermektense korsan daha iyi gibi duruyor. Ki zaten multiplayeri de yok

Param bitince iade etmiştim, şimdi tekrar aldım.
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
[+] 3 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ilk oyundan ne farkı bunun ?
 '' Draco dormiens nunquam titillandus ''
Ara
Zam gelmeden önce ilk oyunu full paket aldım, bu oyun bana bir şey sunuyor mu? Gördüğüm kadarıyla bazı güzel şeyler olmasına rağmen daha çıkmadan DLC planlaması yapılmış.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.