Simülasyon: Factorio
arkadaşlar crafting oyunlarına yabancıyım o yüzden belli bir tasarım düzen kurma konusunda çok zorluk çekiyorum ancak gördüğüm kadarı ile hazır taslaklar var bunlara nerden ulaşabilirim yada varsa elinizde paylaşır mısınız
Ara
Nasıl bir şey istendiğine bağlı. Bendeki tasarımlar spagettiden hallice olduğundan ve bilgisayarım yanımda olmadığından @altnkurt yardımcı olabilir gibi.
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
Ben de çoğu şey için hazır taslak kullanmıyorum. Sadece nükleer reaktörü taslaktan almıştım. Bir de her şeye ayrı taslak gerekir o şekilde oynanınca. Bu kadar taslağı bulmak ve bir araya getirmek zor. Ama bir şablon olması açısından konudaki resimlerde çoğu üssün tasarımı birbirine benziyor. Onlardan kopya çekebilirsin. Ama illa taslak istiyorum diyorsan şu sitede bolca var.

https://factorioprints.com/

Ama sitedeki tasarımların çoğu beni aşan derecede kafa karıştırıcı. Baştan uyarmadı deme.
Sic Parvis Magna
Ara
@altnkurt
(02-05-2020, 15:29)altnkurt : Ben de çoğu şey için hazır taslak kullanmıyorum. Sadece nükleer reaktörü taslaktan almıştım. Bir de her şeye ayrı taslak gerekir o şekilde oynanınca. Bu kadar taslağı bulmak ve bir araya getirmek zor. Ama bir şablon olması açısından konudaki resimlerde çoğu üssün tasarımı birbirine benziyor. Onlardan kopya çekebilirsin. Ama illa taslak istiyorum diyorsan şu sitede bolca var.

https://factorioprints.com/

Ama sitedeki tasarımların çoğu beni aşan derecede kafa karıştırıcı. Baştan uyarmadı deme.

craft oyunlarına pek aşina değilim ama nedense bu oyun beni içine aşırı çekti :) aşina olmadığım bir dünya olduğu için neyi nasıl nerden yapıcam otomasyon kurmak hakkında en ufak fikrim yok ve fikir yürütmeye çalıştığım zaman da sonunu getiremiyorum o yüzden bu şablonlara ihtiyacım var aslında size de teşekkür ederim. Mümkünse eğer yani varsa bi discord kanalı vs gelebilirim eğer senin de zamanınız varsa reis oyunun inceliklerini vs anlatabilirsen güzel olur valla.
Ara
Temel mantığı kavrayınca gerisi parçaları yerine koymaya kalıyor. Otomasyonda her parçayı ayrı ayrı üretmek gerekiyor. Yani demir ve bakır sokayım kırmızı araştırma şeyi çıksın şeklinde olmuyor. Demiri önce ayrı bi otomasyonda dişli çarka çevirip sonra dişli çark ile bakırı ayrı bi otomasyonda kırmızı araştırma şeyine çevirmek gerekiyor. Gerisi arka arkaya sıralamakta. Oyunun tabi ki bazı incelikleri mevcut lakin bunlar oyunu öğrendikçe kavrayacağın şeyler. Oyuna başlamak için bu anlattığım mantığı uygulaman yeterli. Bol bol taşıma bandı ve taşıma kollarını kullan. Otomasyondan kolla alıp banta bırak, başka bir otomasyona o banttan yine kolla aktar. Fazla ürünler için sandık yap. Kolla o sandığa bıraktır aynı şekilde. Temel mekanizma bu.

Forumun discord kanalı mevcut ama orada bu şekilde soru-cevap yapmıyoruz. Ayın 15'inden sonra bu tarz şeyler için daha müsait olucam. Belki bir multiplayer da girebiliriz.
Sic Parvis Magna
Ara
(03-05-2020, 03:21)altnkurt : Temel mantığı kavrayınca gerisi parçaları yerine koymaya kalıyor. Otomasyonda her parçayı ayrı ayrı üretmek gerekiyor. Yani demir ve bakır sokayım kırmızı araştırma şeyi çıksın şeklinde olmuyor. Demiri önce ayrı bi otomasyonda dişli çarka çevirip sonra dişli çark ile bakırı ayrı bi otomasyonda kırmızı araştırma şeyine çevirmek gerekiyor. Gerisi arka arkaya sıralamakta. Oyunun tabi ki bazı incelikleri mevcut lakin bunlar oyunu öğrendikçe kavrayacağın şeyler. Oyuna başlamak için bu anlattığım mantığı uygulaman yeterli. Bol bol taşıma bandı ve taşıma kollarını kullan. Otomasyondan kolla alıp banta bırak, başka bir otomasyona o banttan yine kolla aktar. Fazla ürünler için sandık yap. Kolla o sandığa bıraktır aynı şekilde. Temel mekanizma bu.

Forumun discord kanalı mevcut ama orada bu şekilde soru-cevap yapmıyoruz. Ayın 15'inden sonra bu tarz şeyler için daha müsait olucam. Belki bir multiplayer da girebiliriz.

söylediğin kadarlık kısmı çözüm aama işte neyi nasıl birleştirecem ordan onu çekersem burdan bu eksik kalır şu şöyle olur bu böyle olur parçaları birleştiremiyorum :D zaten en başından beri craft oyunlara yabancıyım dememin sebebi bu parçaları birleştiremiyorum :D örnek söylüyorum 2 şeyi üretiyorum 3.yü nerden banta bağlayıp otomasyona ekleyeceğim o kısmını tamamlayamıyorum.
Ara
Başta mükemmel bi düzenek kurmana gerek yok zaten. Zamanla alışırsın. Ürünü götür yeter. Otomasyonun iki yanını da kullan. Kırmızı kollar bi kare ilerisine taşırlar ürünü. Böylece aynı tarafta 2 tane bant kullanabilirsin. Aynı bantın da 2 tarafını farklı şeyler taşımak için kullanabilirsin ama bu bi tık daha ileri seviye sayılır. Kırmızı kollar senin işini çözecektir şu durumda.
Sic Parvis Magna
Ara
(03-05-2020, 14:49)altnkurt : Başta mükemmel bi düzenek kurmana gerek yok zaten. Zamanla alışırsın. Ürünü götür yeter. Otomasyonun iki yanını da kullan. Kırmızı kollar bi kare ilerisine taşırlar ürünü. Böylece aynı tarafta 2 tane bant kullanabilirsin. Aynı bantın da 2 tarafını farklı şeyler taşımak için kullanabilirsin ama bu bi tık daha ileri seviye sayılır. Kırmızı kollar senin işini çözecektir şu durumda.

reisim videolar izleyerek onu çözdüm ama yapabildiğim şey sadece taklit etmek bir şey üretemiyorum o tarafa alışkın olmadığı için basmıyor kafa :D
Ara
Daha önce söylediğim gibi yapa yapa mantığını kavrarsın. Bi anda olacak şeyler değil. Deneme yanılma ile öğrenmelisin. Taklit ederek bi yere kadar gidebilirsin ancak.
Sic Parvis Magna
Ara
Oyun erken erişimden çıktı, şu anda sürümü 1.0.0.
[+] 1 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk oyunuma başlayım dedim 15 saat geçti bi o kadar saatlikte yapacak iş var daha fabrikayı daha verimli çalışması için optimize etmek bottleneckleri düzenlemek. Haritadaki diğer kaynakları feth etmek derken ne mükemmel bir oyundur bu...
Noobluktan ötürü verimin düşük kalması da sad

20201208172829_1.jpg?width=1191&height=670

İlk demiryolumu biraz yamuk yapmışım .d

20201208172150_1.jpg?width=1191&height=670
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hala dandik fırın ve dandik belt kullanıyor olman üzdü. Tez vakitte onları updatelemeni dilerim. Assembling machine de aynı şekilde.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Birkaç saat önce Spidertron'umu tamamlamıştım, işte burada:

unknown.png

Uzaylı üslerine roket ata ata gidiyoruz :xd: .
[+] 2 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(08-12-2020, 22:06)altnkurt : Hala dandik fırın ve dandik belt kullanıyor olman üzdü. Tez vakitte onları updatelemeni dilerim. Assembling machine de aynı şekilde.

Doğuda petrol ve demir reservi olan bir yer var asıl oraya yerleşmeyi düşündüğüm için upgrade etmedim. Hatta fast beltler açık ama yavaşı kullanıyorum hala çünkü fast olmasının bir faydası yok ekstra bir şey kazandırmıyor şu an her türlü yerine ulaşıyor hammaddeler. Daha büyük alanda daha geniş üretimde kullanmak daha mantıklı tabi. Electric furnace araştırmam bitsinde .d
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Üssü taşıyıp durmak zor olmuyor mu? Bi tane ana üs kurup diğer yerlerden orayı beslemen lazım.
Sic Parvis Magna
Ara
(09-12-2020, 13:07)altnkurt : Üssü taşıyıp durmak zor olmuyor mu? Bi tane ana üs kurup diğer yerlerden orayı beslemen lazım.

Taşıyıp durmuyorum ilk üssüm olduğu için çok dar alanda kurdum sonradan fark ettim düzeltmek yerine yenisini kurmak daha kolay olur diye düşündüm. Çünkü bak kuzeydoğda uranyum,petrol,bakır,taş,... yan yana bir alan var orası hoş olurdu da. Fabrikayı büyütmeye devam ettikçe taşınmaktan vazgeçtim zor iş.

Bu arada Fakirhanem

20201209190839_1.jpg?width=1191&height=670
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
unknown.png

1.1 yamasında açtığım oyunu sonunda bitirebildim. Buna devam etmeyi düşünüyorum bu arada.

Üs şimdilik şöyle bir şey:

unknown.png
[+] 1 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@unonimus, 2. resimdeki repair/upgrade işareti gözünü kanatmıyor mu? İnsan bir düzeltir ya .d
Ara
Factorio etkinliği yapsak kimler katılır?
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
unknown.png?width=824&height=463
Virgin @cemal fabrikası(insert factory pls) vs chad Yasin fabrikası. Kaosa yer yok bizim yerde.
[+] 2 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.