Sohbet: Panzer Campaigns - Genel Sohbet: Ordu Karargâhı
WDS sitesinde Modern Campaigns kısmındaki görselin İkinci Çeçen Savaşı'na ait olduğunu öğrendim. Bahsettiğim görsel şu:

Görsel

Kırpılmamış hâli de şu. Acaba yalnızca bir tesadüf mü yoksa gelecekte oyun çıkarmak isteyebilecekleri bir savaş olduğundan mı böyle bir fotoğraf seçmişler? Modern Campaigns serisinde tarihî savaşları konu alan yegâne oyunun 50 küsur yıl öncesinde geçtiğini düşünürsek 90'lı yılları konu alan bir oyun fazla yakın zamanda geçtiği için tercih edilmeyebilir ama WDS bu, hiç belli olmaz.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tesadüf olabilir ama biliyorsunuz, daha önce eski sitelerinden çıkardığım resimlerden biri buydu:

Taiwan20.jpg

Biraz edit atıp çıkartılabilir gibi:

Taiwan21.jpg

:xd:
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
[+] 2 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
15 Aralık-3 Ocak arası Civil War Battles - Forgotten Campaigns ve Kiev '43 haricinde, fiyatı 39,95$ olan bütün Wargame Design Studio oyunları 29,95$ olacak. 199$'ın üstündeki tek seferlik alışverişlerde yapılan %20 indirim ile birleştirilebilir.

Dolar 13,5 lira olmuş, bu devirde WDS'den oyun alınmaz :xd: .

Ayrıca anket de açmışlar:

https://www.surveymonkey.com/r/D986KSH
[+] 1 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(08-12-2021, 11:54)unonimus : Dolar 13,5 lira olmuş, bu devirde WDS'den oyun alınmaz :xd: .

Dolar bazlı olarak en fazla ne kadar ucuz olmuştu bir PZC/MDC oyunu?
Space-Background.gif
Ara
JTS mağazası 11 sene önce kurulduğunda dolar 1,48 filanmış, o zamanki kurla 59 lira civarında yapıyor ki şu an Steam'e koysalar varsayılan olarak 61 liraya satmaları lazım.
Ara
(08-12-2021, 18:16)unonimus : JTS mağazası 11 sene önce kurulduğunda dolar 1,48 filanmış, o zamanki kurla 59 lira civarında yapıyor ki şu an Steam'e koysalar varsayılan olarak 61 liraya satmaları lazım.

Hiç 20 dolara falan düştü mü PZC ve MDC serisinde
Space-Background.gif
Ara
Hayır, kurulduğundan beri hep 39,95 idi, indirimle filan 29,95 olurdu.

HPS döneminde yeni oyunlar 39,95, yeni olmayan oyunlar 49,95 idi.
Ara
(08-12-2021, 18:41)unonimus : HPS döneminde yeni oyunlar 39,95, yeni olmayan oyunlar 49,95 idi.

Tam tersi olur genelde xd
Space-Background.gif
Ara
WDS'in sitesi başta biraz karışık geldi ama azıcık kurcalayınca hemen çözülüyor. Ayrıca getting started rehberini yamaların olduğu yere koymuşlar o çok iyi olmuş. Onu aramakla uğraşmak zorunda kalınmıyor.
tTRiYax.png
Ara
(08-12-2021, 11:54)unonimus : 15 Aralık-3 Ocak arası Civil War Battles - Forgotten Campaigns ve Kiev '43 haricinde, fiyatı 39,95$ olan bütün Wargame Design Studio oyunları 29,95$ olacak. 199$'ın üstündeki tek seferlik alışverişlerde yapılan %20 indirim ile birleştirilebilir.

İndirim başladı da, doların artışından dolayı önce fiyatı kökleyip sonra ufaktan indirim yapmışlar gibi gözüküyor bizim nazarımızda :xd: .
[+] 1 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(01-03-2021, 03:30)unonimus : Neler yapım aşamasında:

Panzer Battles Moscow. Panzer Battles'a ileri gözlem birliği mekaniği gelecek.

Başka bir Panzer Battles oyunu. Kış döneminde geçecek olması haricinde pek bir bilgi yok.

Civil War Battles'ın son (Son derken, başka oyun olmayacak anlamında. Amerikan İç Savaşı'ndaki bütün büyük muharebelerin oyunu yapılmış olacak. Yani, sanırım.) oyunu.

BEŞ Panzer Campaigns oyunu. Bunların biri serideki en büyük haritayı (851.000 altıgen civarı) içerecek ama onun çıkmasına çok var. Biri Daniel Asensio ve César (Indragnir) tarafından (Doğu Cephesi), ikisi Mike Prucha ve Dave Michas tarafından (haritaları hazır, biri harp oyunlarında pek görmediğimiz muharebeleri içeriyor, biri 851.000 altıgen içeren oyun, onun muharebe düzeni hazır, hattâ birkaç senaryosu da oluşturuldu), ikisi Bill Peters tarafından.

Biri Pasifik'te geçecek, Japan '45 ve '46'nın aksine hipotetik olmayacak ve ölçek olarak Market-Garden'a yakın olacak.

Birkaç First World War Campaigns oyunu. Ed Williams Galiçya, Ortadoğu vs. demişti ama Ortadoğu dediği Irak Cephesi midir, Suriye ve Filistin Cephesi midir? Ya da her ikisi birden midir? Bilemiyorum.

Early American Wars demosu. Birkaç aya çıkacak.

BEŞ Musket and Pike oyunu. Bir veya ikisinin 2021'de çıkması planlanıyor.

Yeni bir Naval Campaigns oyunu.

Yeni bir serinin oyunu. 2021'de gün yüzü görmesi planlanıyor.

John Tiller 26 Nisan 2021'de hayatını kaybetmiş olsa da bunların geliştirilmesi devam ediyor.

Kiev '43 çıktı. Dolayısıyla orijinalinde ALTI olarak yazılmış Panzer Campaigns oyunu sayısı BEŞ diye değiştirildi.

Civil War Battles - Forgotten Campaigns çıktı. Civil War Battles serisinin son oyunu.

2021 sonu duyurusundan kısmî özet:

Meğer Dr. Tiller'ın beyin kanseri olduğu geçen sene Ocak ayından beri biliniyormuş, onun 4 ay sonrasında ahirete irtihal ettiğini biliyoruz.

Squad Battles'ın grafikleri güncellenecek, yapım aşamasında da olsa görsel paylaşıldı. Resim senaryo düzenleyiciden:

Blog-94-6.jpg

Napolyon ve Erken Dönem Amerika Savaşları konulu oyunların birim resimlerinde güncelleme olacak.

France '40'ta ve Panzer Battles: Battles of Kursk - Southern Front'ta yapılması gereken işler var, Kursk'un güney kısmının haritası elle yeniden oluşturulacak. France '40'ta da sanırım Prucha senaryolarının yenilenmesi tamamlanamamıştı. Programların kendisinde de değişiklikler olacak ama ne olacağı tam belirtilmemiş.

John Tiller'ın oyunları çıkmadan önce duyurmamasının nedeni o oyunlar çıkmadan önce rafa kaldırılır veya duyurulduktan sonra beklenen vakitte hazır olmazsa hayal kırıklığına sebep olmamak imiş.

Şu an üç sene civarı içinde çıkarılması beklenen yirminin üzerinde proje var. Yeni bir seri üzerinde çalışıldığı 1,5 sene önce belirtildiği gibi burada da belirtilmiş.

PzC'de şu an 4 geliştirici takım var. Rumyantsev '43 duyuruldu:

Blog-94-4.jpg

Tarihçi ve PzC modcusu Daniel Asensio'nun yapımında çalıştığı ilk oyun. Rumyantsev Operasyonunun ilk ve ikinci fazlarını; Harkov'un geri alınışını ve Bogoduhov'daki karşı saldırıyı konu alacak. Ayrıca Kursk'un güneyine Almanların yaptığı taarruz için yeni senaryo bulunacak.

Blog-94-10.jpg

Ukrayna'nın doğusunda 1943'ün ortasında yapılan önemli operasyonlarla ilgili planlanan dört oyundan ilki. Bu alanın kuzeyinde geçip geliştirilme aşamasında olan bir oyun var, güneyine de bir oyun planlanıyor, dördüncü bir oyun bu üçünü bir araya getirecek büyük seferlerden ibaret olacak (851000 altıgenli oyun bu değildir, değil mi? Ek: Değil sanırım, onu yapan ekip farklı.).
[+] 3 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaşlar bu oyun nedir nasıl oynanır forumda bununla ilgili yazı var mıdır?
Epeydir görüyorum forumda ancak anlayamadım bir türlü.
Ara
Oyun Rehberlerinde birçok rehber mevcut.

https://forum.strategyturk.com/forum-oyun-rehberleri

Onlara ulaşmanın kolay yolu olarak şurayı kullanabilirsin:

https://forum.strategyturk.com/konu-unon...#pid242840
tTRiYax.png
Ara
(01-01-2022, 15:07)MAB : Arkadaşlar bu oyun nedir nasıl oynanır forumda bununla ilgili yazı var mıdır?

Panzer Campaigns bir harp oyunudur, kısmen Hearts of Iron 3'e benzetebilirsiniz oynanış olarak. Amacınız, oynadığınız senaryoda size verilen birlikler ile belirlenen objectiveları kısıtlı süre boyunca tutmak veya ele geçirmektir. PZC, FWWC ve MDC serileri kapsamında 1914'den 2000lere kadar senaryolar bulunuyor, bunlara örnek olarak Yom Kippur savaşı, 1. Dünya savaşından sırbistan ve Stalingrad Muharebesi verilebilir.

Oyun rehberlerinde hafif veya ağır olmak üzere oyunla ilgili rehberler var, yine de herhangi bir sorunu contexte bağlı olarak ilgili campaign'in bölümüne veya buraya yazabilirsin, yardımcı olurum(@unonimus'u da yardımcı olması için ikna ederiz).
Space-Background.gif
Ara
(01-01-2022, 11:58)unonimus : Rumyantsev '43 duyuruldu.

Bilmem kaçıncı Doğu Cephesi oyunu yerine Polonya ya da Çin'de geçen bir oyun duyursalar keşke.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(01-01-2022, 17:58)Yasin Ahmet :
(01-01-2022, 15:07)MAB : Arkadaşlar bu oyun nedir nasıl oynanır forumda bununla ilgili yazı var mıdır?

Panzer Campaigns bir harp oyunudur, kısmen Hearts of Iron 3'e benzetebilirsiniz oynanış olarak. Amacınız, oynadığınız senaryoda size verilen birlikler ile belirlenen objectiveları kısıtlı süre boyunca tutmak veya ele geçirmektir. PZC, FWWC ve MDC serileri kapsamında 1914'den 2000lere kadar senaryolar bulunuyor, bunlara örnek olarak Yom Kippur savaşı, 1. Dünya savaşından sırbistan ve Stalingrad Muharebesi verilebilir.

Oyun rehberlerinde hafif veya ağır olmak üzere oyunla ilgili rehberler var, yine de herhangi bir sorunu contexte bağlı olarak ilgili campaign'in bölümüne veya buraya yazabilirsin, yardımcı olurum(@unonimus'u da yardımcı olması için ikna ederiz).

Hocam şimdi baktım oyun dolar üzerinden satılıyormuş, 2 3 dolar olsa oynanırda 29 dolar bugün için mantıklı bir tutar değil o yüzden vazgeçtim oynamaktan :)
Ara
(01-01-2022, 18:57)Attila the Hun :
(01-01-2022, 11:58)unonimus : Rumyantsev '43 duyuruldu.

Bilmem kaçıncı Doğu Cephesi oyunu yerine Polonya ya da Çin'de geçen bir oyun duyursalar keşke.

Duyurmamaları bu sene çıkarmayacakları anlamına gelmiyor, hattâ sıradaki PzC oyununun Rumyantsev '43 olacağı anlamına bile gelmiyor. Sanırım %99 ihtimal çıkartacakları için Rumyantsev '43'ü önceden duyurdular.

Hattâ aynı sebepten Kiev '43 ve Scheldt '44 konularını çıkmadan önce açmamıştım. Bilemedim, Rumyantsev '43 için de öyle yapmalı mıyım?

Serbia '14'ü çıkmadan önce açmıştın diyenler için, duyurulduktan iki gün sonra çıktı o. Rumyantsev '43'ün tahminimce birkaç ayı var.

(01-01-2022, 20:06)MAB :
(01-01-2022, 17:58)Yasin Ahmet :

Oyun rehberlerinde hafif veya ağır olmak üzere oyunla ilgili rehberler var, yine de herhangi bir sorunu contexte bağlı olarak ilgili campaign'in bölümüne veya buraya yazabilirsin, yardımcı olurum(@unonimus'u da yardımcı olması için ikna ederiz).

Hocam şimdi baktım oyun dolar üzerinden satılıyormuş, 2 3 dolar olsa oynanırda 29 dolar bugün için mantıklı bir tutar değil o yüzden vazgeçtim oynamaktan :)

Fiyat yıllardır aynı da Türk parasının değeri düştü :( . Yoksa elbette satın alırız hepimiz, değil mi arkadaşlar? Arkadaşlar?

Demosu var bu arada.

Yukarıdaki iletide bir şeyi hatalı yazmışım (Rumyantsev'in kuzeyine zaten oyun çıktığını yazmışım), onu düzelttim.
[+] 2 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(02-01-2022, 07:52)unonimus : Fiyat yıllardır aynı da Türk parasının değeri düştü :( . Yoksa elbette satın alırız hepimiz, değil mi arkadaşlar? Arkadaşlar?

O konuda en büyük talihsizlik oyunların Steam'de olmayışı.
tTRiYax.png
Ara
(02-01-2022, 07:52)unonimus : Hattâ aynı sebepten Kiev '43 ve Scheldt '44 konularını çıkmadan önce açmamıştım. Bilemedim, Rumyantsev '43 için de öyle yapmalı mıyım?

Bence önceden açmanın mahzuru yok, eninde sonunda çıkar ne de olsa.
IbnE9P2.gif
Ara
Oyunun yapay zekası kötü tamam ama kendi turunda yaptığı hamlelerde benim yaptıklarımdan kendine daha fazla hasar verdiği olabiliyor. Bu kadar da kötü olmamalıydı sanki.
tTRiYax.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.