Sohbet: Warhammer Üçlemesi - Genel Sohbet: Lord Salonu
Birde iki oyun yok mu neden üçleme deniyor.
Ara
Üçüncü oyun henüz çıkmadı. Üçleme olan bir oyun serisi o yüzden üçleme deniyor.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
(05-07-2020, 18:33)BigUnicorn : İlk oyun mu daha iyi 2. oyun mu?

2. oyun varken 1. oyunu oynamak için çok bir sebep yok. Eski Dünya'yı seviyorsan (benim gibi) 2. oyunu alıp Mortal Empires'ı oynamak daha iyi bir tercih olacaktır. Cüceleri sevdiğim için Mortal Empires'ı tercih ediyorum genelde. Baruk Khazâd! Khazâd ai-mênu!
IbnE9P2.gif
Ara
Anladım teşekkürler ama ikinci oyun ile ilk oyun baya benzer gözüküyor videolarda o yüzden sormuştum

(05-07-2020, 18:39)Attila the Hun :
(05-07-2020, 18:33)BigUnicorn : İlk oyun mu daha iyi 2. oyun mu?

2. oyun varken 1. oyunu oynamak için çok bir sebep yok. Eski Dünya'yı seviyorsan (benim gibi) 2. oyunu alıp Mortal Empires'ı oynamak daha iyi bir tercih olacaktır. Cüceleri sevdiğim için Mortal Empires'ı tercih ediyorum genelde. Baruk Khazâd! Khazâd ai-mênu!

Daha seriye başlamadım ama hangisi ile başlayım diye bakıyorum ikiside çok benzer gözüküyor
Ara
İlk oyundaki her fraksiyon ikinci oyunda mevcut. Ayrıca ilk oyun şuan ikinci oyunun demosu gibi.
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
O zaman 3. oyunu bekleyim .d
Ara
Yeni çıkan eklentiyi neden almalıyım? 

Cevap:
Görsel
Ara
Ölümlü İmparatorluk kampanyasında oynuyorum. Gerçekten yararını gördüğüm birkaç orduyu sizlerle paylaşmak istedim.

Görsel

Görsel

Görsel
Ara
İki oyun arasında zaman ve mekan olarak fark yok mu? Yorumlardan anladığım ilk oyunu oynamasak da olur gibi bir intiba edindim. Neden öyle?

Bir de iki oyuna da sahip olursak haritayla alakalı bir durum vardı o neydi tam olarak?
Ara
Zamanı bilmiyorum ancak ilk oyundaki ırkların hepsi ikinci oyunda mevcut. Tabi ikinci oyuna zaman içerisinde gelen değişiklikler ile ilk oyundaki çoğu ırk ikinci oyunda farklılıklar gösteriyor. İlk oyunu alırsan Mortal Empires haritasına sahip oluyorsun. Ayrıca ilk oyundaki orman elfleri dlcsine sahipsen son yama ile gelen ekstra içerikleri de alabiliyorsun.
Ara
Zaman aynı ama mekânlar farklı. İlk oyunu veya ikinci oyunu tek başına satın aldığında haritanın yarısında ve dolayısıyla da ırkların da bir kısmıyla oynayabilmiş oluyorsun. Ancak ikisini de alırsan ikisinin haritalarının birleşik olduğu Mortal Empires seferini oynayabilirsin. İkinci oyun ilk oyuna göre kısmen de olsa daha gelişmiş olmasına rağmen ben olsam hangi ırklara ve hangi coğrafyaya ilgi duyduğumu göz önünde bulundururdum. Cüceler, yeşilderililer, vampirler gibi ırklar ilgini çekiyorsa Warhammer 1; yüce elfler, kara elfler, kertenkele adamlar gibi ırklar ilgini çekiyorsa Warhammer 2 oynayabilirsin. Şahsen önce Warhammer 1 alıp birkaç ay sonra Warhammer 2 almıştım.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yamadan sonra bir hafta içerisinde 233 yeni mod çıkmış. Mevcut modlarla birlikte modlar gerçekten oyunda çok fazla seçenek sunabiliyor. Bu modların arasında ne kadar küçük desek de oyuncular tarafından çokça tercih edilen modların sayısı da hayli fazla.
Ara
Teşekkürler. Ben de iki oyun da var. TWW2 de mortal empires seferinde oyun açarsam birinci oyundan hikaye ve mekanik olarak bir kaybım olmayacak doğru anlamışım değil mi?
Ara
Evet, iki oyuna da sahipsen birinci oyunu açmak için bir sebep yok. Bu durumda birinci oyunu Mortal Empires seferini açan bir "anahtar" olarak görebilirsin.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu Norca ırkı ne inatçı ırkmış. Kapı komuşları olduk güçte birinciyim. Üç dört şehirlerini yaktım, bir beş tanesini talan ettim adamlarda ordu kalamadı ama haritanın en ucunda beş altı şehirleri var diye 40 turdur barış yapmadılar hala da yapmıyorlar. En sonunda bıkmadan bütün şehirlerini yakıp yıkacağım o olacak.
Ara
Şehirlerini tahrip edip geri dönsen dahi orduları geri gelip yerleşebiliyor. Tam manasıyla dikkatli bir şekilde bitirmek lazım. Ben genellikle onların bana saldırmasını bekliyorum. Yağmacı oldukları için barış yapıp köşeme çekileyim mantığı yok.
Ara
Kaosla oynarken milyonlarca altın ile (para birimini unuttum) başlayabiliyorsunuz. Erkenden bir oyun açmayı düşünüyorum. Bakım masrafı olmadan oynamak nasıl olacak acaba.

Edit: Denedim ama baya yorucu bir yöntem. Fakat yorulmanızın hakkını alıyorsunuz. Sanki para hilesi açmışçasına oynuyorsunuz. Atölye bu tarz mod var mı bilmiyorum. Eğer varsa boşa zaman kaybı.
Ara
2021 yılında WARHAMMER 3 BEKLİYORUZZ :D
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
Saatlerce warhammer 2 oynamak için lord seçim ekranında uzunca alacağım lord için düşündüm. Ardından vh/vh de bir oyun açtım. Gayet güzel gidiyordu. Kahramanlarım ölüyor arada yenilgi alıyordum. Hem zorlanıyor hem de eğleniyordum. Ardından Markus ile oynarken Kertenkelelerin bir lordunun şehrime yakın olduğunu farkettim. Hızlıca şehre ordumu götürdüm savunma savaşı yapacaktım. Ancak lordun adını görünce gerçekten tüm oyun zevkim heba oldu. Normalde oyunun türkçe versiyonundaki hatalar benim için çok önemli olmazdı. Göz ardı etmeye çalıştım ancak "Müneccim" adlı kertenkeleyi görünce oyunu istemsizce kapatıyorsunuz. Oyun dilini ingilizceye alıp keyfime bakacağım artık.

[+] 2 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Carsteinlar ile büyük zaferi kovalamaktan yoruldum ve tomb king ile @Gurt'un tavsiyesi üzerine zehirli hanımı seçerek birr oyuna başladım. Mekaniklerinden birimlerine çok ilginç ve eğlenceli bir ırk. Geç dönemde vampirlerden bile kötü oluyor diyor bazıları ama deneyip görmeden bilemem.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.