Söyleşi: Warhammer II - Gotrek ve Felix'e Dair Soru Cevap
#1
Gotrek-and-Felix-16x9-1.jpg

Bu yazıda Warhammer II için gelen Gotrek ve Felix eklentisi hakkında bilgi verilirken sıkça sorulan sorular da yanıtlanıyor.

https://www.totalwar.com/blog/total-war-...felix-faq/ :Efsanevi maceracılar Total War: Warhammer II'de gurbetteler.

Gotrek Gurnisson hayat amacı dwarf ırkının tüm düşmanlarına ölüm,yıkım ve kelimenin tam anlamı ile felaket getirmek olan saplantılı,sessiz ama yine de ölümcül efsanevi bir cüce katillerden.

Geçmişinin lekeli olması sebebiyle Gotrek, bir katile göre bile çok gaddar denebilecek bir örnektir.Kendisini bu yola sürükleyen rezillikten tek arzusunun kendisine layık bir düşmana karşı ölümcül bir savaşta can vermek ve onları ölümün soğuk ellerine birlikte götürmek olması dışında söz etmeyi reddediyor.

Problem ise Gotrek işinde çok iyi -yada tamamiyle bakış açınıza bağlı olarak kötü- ve şimdiye kadar her seferinde ölmeyi başaramadı ve yerine bir ünlü haline geldi. Gotrek'in tek yoldaşı kendisinin manling biyografisti Felix Jaeger. Jager'in tek rolü Gotrek'in eylemlerini not etmek olsa da çoğu zaman kendisini belli bir oranda bu eylemlerin içinde görev alırken buluyor.

gotrek_trollfight04-1024x576.jpg

Tanıtım
Gotrek ve Felix methiyelerini söyleyenler ve de adlarını lanetleyenler tarafından tüm Warhammer dünyasında tanınan efsanevi maceracı ve paralı askerler. Sayısız küçük mücadelenin ve meydan muharebelerinin gazileri olarak, ikisi de kendi başlarına hayranlık uyandıran savaşçılarlar ve eğer komutanları dikkatlerini yeterince uzun süre tutabilirse her orduya memnuniyetle katılacaklardır.

Eğer Gotrek&Felix Dlc'sine sahip olursanız, oyun haritanızda yeni interaktif bir işaret farkedeceksiniz. Tıklayıp onları işe alın ve macera başlasın!

Oynanış
Gotrek ve Felix etrafta dolaşan maceracı ve paralı askerlerdir. Güçlü müttefikler olabilirler ancak sonsuza dek bir yere ayrılmamaları konusunda onlara güvenemezsiniz. Ve her şeyin dışında Gotrek'in ulaşmak istediği bir son arzusu var dolayısıyla onların amaçlarının onları nereye götüreceğinden her zaman emin olamazsınız.

Onların ikonik stilini oyunda yanıstmak adına diğer karakterlere göre biraz daha farklı şekilde çalışıyorlar:
  • Gotrek ve Felix başlangıçta haritadaki görev imlecinden ikili olarak ulaşılabilirler. Gotrek etkin bir şekilde Lord olarak çalışır ve Felix ona yoldaşlık eden Kahraman olarak. Bu onların sadece ikili olarak bir ordu olarak hareket edebilecekleri anlamına gelir. Ve onları dünyada kendi maceralarının peşinden koşturabilirsiniz yada onları birliklerle güçlendirip diğer tüm ordularınız gibi kullanabilirsiniz. Hem de onları yöneten güçlü bir ikiliyle birlikte!
  • Kiralık kılıçlar olabilirler ancak net ahlaki kanunlara sahipler ve ancak bir İmparatorluğun,Bretonnia ve Cüce gruplarına katılacaklardır. Eğer uzaktan küçük bir fare gibi duruyorsanız sormayın bile.
  • Gotrek olduğu yerden ayrılmak istemeden önce ve ölüm arzusuna ulaşmak için başka yerlerde maceraların peşine düşmeden önce Gotrek ve Felix en falza yaklaşık 20 tur size hizmet edeceklerdir.

Yine de korkmayın çünkü yolculukları kaçınılmaz bir şekilde onları tekrar size geri getirecektir.Ve aynı anda onları maharet konusunda daha iyi bulacaksınız.

Sadece uzaklardayken edindikleri düşmanlar konusunda dikkatli olun...

felix_dragonfight01-1024x576.jpg

Onları Nasıl Elde Edebilirim?
Gotrek & Felix DLC'si White Dwarf Magazin'inin Eylül sayısına özel olarak ulaşılabilecek olacak. Sizin elinize ulaşan kopyayla birlikte gelen özel karttaki yönlendirmeleri takip etmeniz gerekmekte.

White Dwarf tüm Warhammer ve Oyun Atölyeleri dükkanlarında ve tüm Oyun Atolyeleri internet dükkanlarında ulaşılabilir. Ve hatta tüm güvenilir kitapçılar ve gazete bayilerde de bulabilirsiniz.

Bu özel periyod geçtikten sonra Gotrek ve Felix Total War Access üzerinden 17 Ekim ile birlikte ulaşılabilir hale gelecekler.

Eğer halihazırda bir Total War Access hesabınız varsa, ikili aynı tarihten ibaret diğer bedava itemlerle birlikte envanterinizde belirecekler. Eğer henüz Total War Access hesabınız yoksa yapmanız gereken tek şey bu link üzerinden bedavaya kayıt olmak. Sonucunda ise Total War'dan son haberleri ve özel bedava ödülleri ve teklifleri alıcaksınız.

gotrek_headpile03_rainbow-1024x576.jpg

Gotrek & Felix DLC - Sıkça Sorulan Sorular

Buradaki olay ne?
Gotrek ve Felix, White Dwarf dergisinin Eylül 2019 sayısı için özel olarak sınırlı bir süreliğine hazırlanan bir DLC.

Bir ay sonra Total War Access üzerinden ikiliyi herkes bedavaya elde edebilir.

Hangi oyun için hazırlandılar?
Gotrex & Felix, Total War: Warhammer II için hazırrlanmış bir Dlc ve Dlc'yi kullanmak için oyunun kendisine ihtiyacınız olacak. İkiliyi ayrıca Total War: Warhammer ve Total War: Warhammer II ye sahipseniz bedava olan Mortal Empires seferinde de kullanabilirisiniz.

Henüz Total War: Warhammer II'ye sahip değilim - Ne yapmalıyım?
Eğer Total War Access hesabınızı oluşturduysanız (yada halihazırda bir taneye sahipseniz) diğer ücretsiz eşyaların ve tekliflerin yanında bir adet %50 Total War: Warhammer indirim kuponu görmeniz gerekli. Bu kuponlar ayrıca arkadaşlara aktarılabilir ve Ekim 10 ile birlikte geçersiz kalacaklardır.

Onlarla birlikte oynamaya ne zaman başlayabilirim?
Eğer White Dwarf'a abone iseniz kendi kopyanızı Eylül'ün 20'sinden önce almalısınız. Ardından yapmanız gereken size özel olan kodunuzu kullanmak ve Dlc'yi açmak için Total War Access hesabınıza girmeniz gerekecek.

Eğer White Dwarf'u satın alırsanız stoklara ulaştığı gibi onlara ulaşabileceksiniz.

Eğer White Dwarf'a abone olmadıysanız yada satın almadıysanız 17 Ekim tarihiyle birlikte Total War Access'e üye olarak ya da girerek Dlc'ye ulaşabilirsiniz.

Ayrıcalıklardan nefret ediyorum/White Dwarf'u satın alamıyorum/Neden sadece oyunu güncellemiyorsunuz/Neden bunu yaptınız?
Reklam bütçemizi oyunumuzun bir magazinde reklamını yaparak harcamaktansa bu parayı insanları oyunu denemeye motive edeceğini umduğumuz bir yolla oyun içi içerik haline getirdik. Bu içeriği bir aylığına dergiye özel kılmanın karşılığında da dergi oyunumuzun reklamını yapıyor.

Ve daha iyisi ise ayrıcalıklı dönem sona erdiğinde içeriği Total War ACcess üzerinden herkese bedava sunabiliriz.Dolayısıyla da eninde sonunda herkes bu yeni içeriğe sahip olabilecek. Bu şekilde reklam vermenin normal reklamlar vermekten daha efektif olduğunu düşünüyoruz. Ki bu şekilde yapmamış olsaydık bu içerik hiçbir şekilde ortada olmayacaktı.

Oyunumuza daha fazla bedava içerik ekleyebiliyoruz ve bunu reklam bütçemiz aracılığıyla gerçekleştiriyoruz. Bunun oldukça iyi bir anlaşma olduğunu düşünüyoruz.

Total War Access de ne?
Total War Access, size özel içerikler, oyun içeriği gibi özel ve bedava içerikler, indirim fırsatları,ses kayıtları, ekitaplar ve memnun kalacağınızı düşündüğümüz diğer şeyleri size sunan bir hesap sistemi.

Total War Access'i son Total War haberleri ve teklifleri hakkında bilgi verme fırsatı adına zamanla büyütmeyi planlıyoruz.

Sonuç olarak size yeni oyunlarımız ve ürünlerimiz hakkında bilgi vermemizi kolaylaştırdığı için size direkt ulaşabilmek bizim için çok değerli bir şey. Karşılığında ise biz sizlere,siz mail atacaklarımız listesinden çekildiğinizde bile, bedava ürünler ve ayrıcalıklar sunuyoruz. Yine de e-maillerimizin o kadar faydalı olmasını umuyoruz ki onları almak isteyin ki bunu başarmak adına onları olabildiğince eğlenceli ve konu ile alakalı bilgilerin ile dolu yapmaya çalışıyoruz.

Bu karakterlere erişmek amacıyla White Dwarf'u nasıl satın alabilirim?
White Dwarf dergisi tüm Warhammer ve Oyun Atölyeleri dükkanlarında ve tüm Oyun Atolyeleri internet dükkanlarında ulaşılabilir. Ve hatta tüm güvenilir kitapçılar ve gazete bayilerde de bulabilirsiniz.

Tamamiyle özgün bir kod oluşturmanın teknik sorunlarından dolayı Gotrek ve Felix için olan kartlar derginin dijital kopyalarında bulunmayıp sadece basılı kopyalarda bulunacaklardır.

White Dwarf dergisi ne zaman dükkanlarda olacak?
Derginin Eylül sayısı 20 Eylül'den itibaren ulaşılabilir olacaktır. 14 Eylül tarihinde de önceden sipariş verebilirsiniz.

Karakterleri White Dwarf'un Eylül sayısını almadan Total War Access üzerinden nasıl elde edebilirim?
Karakterler 17 Ekim tarihi ile Total War Access üzerinden herkese ulaşılabilir hale gelecekler. Bu Total War Access hesabınıza girmeniz koşulunda karakterlere ait dlc steam hesabınıza eklenecektir anlamına gelmektedir.

Karakterleri açmak için ne yapmam gerekiyor?
  1. dashboard.totalwar.com adresine girerek bir Total War Access hesabı oluşturun yada hesabınıza giriş yapın.(Eğer bir hesabınız yoksa hesabınızı onaylamk için e-mailinizde bulunan talimatları takip edin.)
  2. dashboard.totalwar.com'da iken envanterinizin sol üstündeki Gotrek&Felix FLC'ye tıklayın.
  3. EĞER WHITE DWARF'UN BİR KOPYASINI SATIN ALDIYSANIZ SİZE ÖZEL OLAN KODUNUZA İHTİYACINIZ VAR: içinde özel kupon kodunuzu girebileceğniz yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Eğer kod doğru girilmişse sayfa yeniden yüklenecek ve size ait kopyanızı gösterecek.
  4. Reedem'e tıklayın.
  5. Sizi Steam'inize yönlendirecek bir pencere açılacak.
  6. Total War Access ve Steam hesaplarınızı bağlayın ve Total War Access'in Flc yi sunması için izin verin.
  7. Tekrardan Total War Access panosuna yönlendirileceksiniz ve burada eşyanız başarılı bir şekilde aktifleştirilmiş olmalı.
Gotrek & Felix DLC'si şimdi oyununuzda oynanabilir olmalı.

Total War Access'e kayıt olamıyorum karakterlere nasıl ulaşırım?
Bazı ülkeler Total War Access'e ulaşmanız konusunda kısıtlamalara sahip olabilir.Eğer Total War Access hesabı oluşturamıyorsanız ve White Dwarf dergisinin bir kopyasını satın aldıysanız basit bir şekilde Sega müşteri desteğine bir mail atın ve de size ait olan size özel olan kodunuzu alın.

Gotrek ve Felix Macos ve Linux'da da oynuyorsam ulaşılabilir olacak mı?
Evet,Windows'ta satışa çıkarıldıktan kısa süre sonra.

Gotrek ve Felix'i multiplayer seferlerimde oynayabilir miyim?
Karakterlerin çalışma doğasıdan dolayı ikili multiplayer seferlerinde ulaşılabilir olmayacak.

Yine de özel muharebelerde ve sefer dışı multiplayerlarda kullanılabilecekler.
[+] 2 üye İlber Ortaylı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.