Summer Game Fest 2020
Etkinlik türk kanallarından Teknoseyir ve Disket Kutusu’ndan (Sinan Akkol’un kanalı) izlenebilir.

Teknoseyir’in yayını 22.30’da Disket kutusununki 23.00’da başlıyor.

Ara
Beklentilerim:

-PS5'in tasarım olarak gözükmesi.
-GOW2 duyurusu.
-Bloodborne PS5 upgradeli sürümü ve PC'ye çıkış duyurusu.
-Bloodborne 2 duyurusu(yaşanmaz bu :(((((((().
-Horizon Zero Dawn 2 duyurusu.
-Yeni PS ip'si.
-Demons' Souls Remake(?).
-Elden Ring oynanış görüntüsü.
-Final Fantasy 7 Remake: Episode 2 duyurusu.
-Bolca yeni nesil oyun içi görüntü.
-Birden fazla sunum yapılacağı için şuan ne gösterilir tahmin etmek çok zor. Yeni nesil oyun sistemleri(gamepass gibi) veya geriye dönük uyumluluk gibi şeyler de bu sunumlarda açıklanacak ama hangisinde bilemiyoruz. Bence o tür sistemler son sunumda açıklanır.

Sizlerin beklentisi neler?
Ara
Bethesda ne yaptı acaba?..
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Elden Ring varken Bloodborne 2 ile ilgil duyuru olacağını bile zannetmiyorum. Ki üstüne PC portu ve Demon's Souls Remake söylentileri de var.(Keşke Sekiro 2 çıksa :/)

Horizon ve Spiderman gösterirler diye düşünüyorum, FF7 de bölüm bölüm gittiği için yapım olarak ağır bir oyun değil o da gösterilir kesin.
hby6qc.gif
Ara
Son 30 dk, yayını izlemek için resmi kanallar:

https://www.twitch.tv/playstation
https://blog.playstation.com/
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Başlıyoruz, hadi bakalım belki bu yazın en bomba sunumuna tanıklık ediyoruzdur.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ps5 tasarımını beğendim.Ama ps5 için o kadar devrimsel açıklama yaptılar gösterdikleri oyunların ps5 kalitesinde olduğunu düşünmüyorum.Gösterilen oyunlar beni kesmedi.Konsol aldıracak bir şey bulamadım şuan için.
Ara
Oyun olarak büyük ipleri göremedik. Demons' Souls'un remastered yerine remake olması büyük bir sürpriz oldu. PS5 ex mi değil mi sanırım şuan belli değil.

SE'in geliştirdiği oyun da ilgi çekiciydi.

Konsolun tasarımını beğenmedim. Fiyat açıklanmadı ama zaten şuan açıklanmasını kimse beklemiyordu.

Önümüzdeki maçlara bakacağız.
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Demons' Souls PS5 ex.

Ara
image0.jpg
[+] 2 üye Yukare nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sic Parvis Magna
[+] 3 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çoğu sıradan duruyor ama bikaç oyuna ek olarak yorum yapmak istiyorum.

Godfall, Hitman 3, Demon's Souls çok yükselmediğim ama alıp oynamaya değer bulduğum oyunlar. Ayrıntılı gameplay videoları olmadan çok yorum yapamıyorum.

Spiderman ilk oyunda gerçekten bu oyun olmuş dedirtmişti. Ancak oyunun güçlü yanı sadece kostümün içinde sağa sola ağ attığımız kısımlar değil, Peter Parker ile oynadığımız, o ve MJ'in hikayesine eşlik ettiğimiz kısımlardı. Yeni fragmanı izlediğimde kostümün içinde olduğumuz kısımlarda bir sorun yok fakat maskeyi çıkarınca altından Miles Morales'in çıkması pek hoş değil açıkçası. İlk oyunun after credits sahnesinde hoş bir Miles Morales sekansı vardı ancak ben daha çok Green Goblin vs Spider-Man tarzı bir devam oyunu bekliyordum. Miles Morales işi biraz canımı sıktı diyebilirim.

GhostWire: Tokyo'yu sosyal medyada beğenen baya vardı ancak ben o olaya o kadar giremedim. Tuhaf bir oyun. Uzaktan bakmakla yetinicem sanırım.

Deathloop çok fazla Dishonored çakması duruyor. Farklı oyunları alıp üst üste koymuşlar gibi. Prey'den de biraz var sanki. Çok sarmadı bu da.

Resident Evil Village hakkında çok yorum yapamıyorum. Seriye biraz uzağım. Fanları daha iyi yorumlayacaktır.

Gelelim içlerinden favorim olan Horizon Forbbiden West'e. İlk oyun gerek oynanışı gerek hikayesi ve etkileyici dünyasıyla beni büyülemişti. Son yıllarda oynadığım oyunlar içerisinde en çok zevk aldığım oyundu. Fragmanda da gösterilen ve vaadedilen şeyler beni müthiş yükseltti diyebilirim. Beklediğim oyunlar listesine ilk sıradan girmeyi başardı. Üzerine paragraflarca yazabilirim ama fragman zaten kendini anlatıyor. Lafı fazla uzatmadan bitireyim.

Genel olarak da çok tuhaf uzay içerikli oyunlar var. Çoğundan bir şey çıkacağını sanmasam da belki içlerinden biri tutar falan. Takip etmekte fayda var.
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şaka maka GTA 5 3 nesile damgasını vurdu. Belki de bir süre daha GTA 6 göremeyeceğimizin işaretidir.
IbnE9P2.gif
Ara
@Attila the Hun RDR2 çıkalı daha 2 sene olmadı. Adamlar titiz çalışıyor. Sıradaki GTA'nın da çalışmalarına da başlanmıştır. 3-4 yılı var daha rahat.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
PC Gaming Show bugün 21.00'da başlıyor.
Ara
Beklentilerim oldukça düşük olduğundan hayal kırıklığına uğramadım. Birazcık ilgimi çekebilecek 2 yeni fragman gösterilmiş. Onun dışında bir şey göremedim.

Ara
Son 1 ayda gördüğümüz etkinliklerdeki oyun sayıları

- PC G.S - 50+
- Future G.S - 30+
- PlayStation 5 - 26
- Xbox Series X - 13
Sic Parvis Magna
Ara
Steam Oyun Festival'i(indirim dönemi değil) başlamış. Zibilyon tane indie geliştiricinin AMA vb. etkinlikleri olacak. Benim ilgimi çekebilecek bir etkinlik göremedim. Etkinlik takvimine buradan bakabilirsiniz:

https://store.steampowered.com/sale/gamefestival
Ara
Ara
Xbox Series X oyun sunumu 19.00'da başlıyor. Aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz. Microsoft 60 fps ve yayından sonra 4K seçeneği için Youtube'dan izlenmesini öneriyior.

Youtube
Twitch
Facebook
Twitter
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.