TBS: Endless Space 2
Victory condition'lardan bir tanesini tamamlaman yetiyor.
[+] 1 üye Bambukavak nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun oldukça hoşuma gitti. Şuana kadar Sophon, Riftborn ve Vaulters ırklarıyla oynadım ve oynadığım her ırk oyunu yeniden öğreniyormuşum hissi verecek kadar unique tasarlanmış. Irkların dengeli ve oynanabilir olması, ne aşırı basit ne de Stellaris gibi anlamsız micro management yükünün olmaması ve soundtrackleri oyuna ayrı bir hava katmış.
[+] 2 üye Littleİskender nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bir 15 dk sans verip isinamadigim ve iyi bir bos vaktim oldugunda tekrar sans vermeyi dusundugum bir oyun. Yillardir micromanagementdan dolayi stellarisde oynamiyorum ustelik.
[+] 2 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cok sevildiği söylenip kimsenin oynamaya başlamadığı oyun. Meraklılarına es2 etkinligine davet ediyorum
@Sezar @littleiskender
[+] 2 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunu yaklaşık 3 saat oynadım ve bana aşırı zevkli geldi hatta Civ6'dan daha çok beğendim diyebilirim. Çok fazla ayrıntı olmasına rağmen bunların oyuncuyu korkutmadan anlatılması çok hoşuma gitti. Bu tür 4x oyunları çok uzun süre oynayamıyorum ama bunu deneyeceğim.
[+] 3 üye SchrödingersCat nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hazır indirime girmişken (%75 indirimle ₺14,75 oldu) alayım diyorum. DLC'ler oynanışa etki ediyor mu yoksa ekstra içerik mi ekliyorlar sadece? Sadece oyunu alsam bir şey kaybeder miyim?
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-02-2021, 23:30)Attila the Hun : Hazır indirime girmişken alayım diyorum. DLC'ler oynanışa etki ediyor mu yoksa ekstra içerik mi ekliyorlar sadece? Sadece oyunu alsam bir şey kaybeder miyim?
Untold tales, Celestial worlds ve Dark matter dlcleri hariç sadece faction ekliyor dlcler.
[+] 2 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hem Steam'de hem de Games2Gether'da indirilecek çok fazla bedava içerik varmış, yarım saattir uğraşıyorum.
IbnE9P2.gif
Ara
(11-02-2021, 23:30)Attila the Hun : Hazır indirime girmişken (%75 indirimle ₺14,75 oldu) alayım diyorum. DLC'ler oynanışa etki ediyor mu yoksa ekstra içerik mi ekliyorlar sadece? Sadece oyunu alsam bir şey kaybeder miyim?

Aslinda Yasin'in dedikleri sadece quest ekliyor, anladigim kadariyla yeni mekanik degil. Tum irklar icin oynanisa etkisi olan gercekten 1 dlc var, oda supremacy. Behemoth gemilerini veriyor
Ara
qepafs.jpg

Tutorial'ın "Teknolojiyi influence ile satın al." demesine rağmen yeterli influence'ım olmadığı için ufak çaplı bir panik yaşadım. Durumu internetten araştırdığımda başkalarının da aynı durumu yaşadığını fark ettim. Steam Community'de bir geliştirici cevap vermiş.

https://steamcommunity.com/app/392110/di...9858500464 :Bir göz attım, ne demek istediğinizi anlıyorum. Ama bir ön koşul olarak oyunun sizi satın alma butonuna basmaya zorlamadığını da belirtmek isterim. Tutorial United Empire'ın bir yeteneğini belirtse de "Buy Technology" butonuna tıklamadan devam edebiliyorsunuz, hem oyun daha öncesinde "Artık turu ne zaman sonlandıracağınız size kalmış." diyor. O tutorial mesajını bitirmemek tutorial'ın devam etmesine engel değil.
IbnE9P2.gif
Ara
Minor civilization'ları nasıl barışçıl şekilde ilhak edebiliyoruz?
IbnE9P2.gif
Ara
(14-02-2021, 21:09)Attila the Hun : Minor civilization'ları nasıl barışçıl şekilde ilhak edebiliyoruz?
Praise seçeneğiyle ilişki geliştirip ilişkini 100 yaparak. Sonrasında Assist seçeneğini kullanarak bir görev alıyorsun, bu görevi yapınca ilhak etmiş oluyorsun.
[+] 1 üye Littleİskender nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

United Empire'ın konsepti hoşuma gitti. Meiji Restorasyonu sonrası Japonya'dan esinlendiklerinden şüphem yok.
IbnE9P2.gif
Ara
(15-02-2021, 17:38)Attila the Hun :

United Empire'ın konsepti hoşuma gitti. Meiji Restorasyonu sonrası Japonya'dan esinlendiklerinden şüphem yok.
United Empire'ı bir türlü sevemedim. Sanırım agresif-ilerlemeci tarzı bana pek uymuyor.
Ara
Oyun için çıkacak Dark Matter DLC'si daha önce Mart'ın ikinci yarısına ertelenmişti. Geçen hafta da 6 Mayıs'a ertelemişler. Birinci erteleme için sebep COVID-19 olarak gösterilirken ikincisi için "DLC'nin yanında ücretsiz bir güncellemeyle içerik eklenmek istendiği." belirtilmiş.

https://steamcommunity.com/games/392110/...1141201229
IbnE9P2.gif
Ara
IbnE9P2.gif
Ara
Dark Matter DLC'si çıktı.
IbnE9P2.gif
Ara
(25-05-2022, 21:33)reddga : Company of Heroes'un haberlerine abone olanlara bedava Endless Space 2 (Steam) veriliyor.
Abone olmak için tıklayın: Link

CoH haberlerine abone olanlara oyun bedava veriliyor kaçırmayın.
tTRiYax.png
Ara
Tamamen subjektif bir yorum olarak, bana göre piyasadaki en iyi mp uzay 4x oyunudur. Bu fırsatı kacirmayiniz.

İyi oyunlar
Ara
Endless serisi özel indirim kampanyası ile, soundtrack hariç 52 TL'ye tüm dlc'lar dahil satın alınabilirsiniz. Malum yine zam konusu gündemde..

Uzun zamandır es2 takibimdeydi. Stellaris'in micro yönetiminin yorgunluğu da vardı. Yorumlarınız da çok teşvik edici olunca, şans verelim bakalım.

https://store.steampowered.com/app/39211...S_Space_2/
[+] 2 üye Pashalunda nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.