TBS: Endless Space 2
#21
Victory condition'lardan bir tanesini tamamlaman yetiyor.
[+] 1 üye Bambukavak nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#22
Oyun oldukça hoşuma gitti. Şuana kadar Sophon, Riftborn ve Vaulters ırklarıyla oynadım ve oynadığım her ırk oyunu yeniden öğreniyormuşum hissi verecek kadar unique tasarlanmış. Irkların dengeli ve oynanabilir olması, ne aşırı basit ne de Stellaris gibi anlamsız micro management yükünün olmaması ve soundtrackleri oyuna ayrı bir hava katmış.
[+] 2 üye Littleİskender nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#23
Bir 15 dk sans verip isinamadigim ve iyi bir bos vaktim oldugunda tekrar sans vermeyi dusundugum bir oyun. Yillardir micromanagementdan dolayi stellarisde oynamiyorum ustelik.
[+] 2 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#24
Cok sevildiği söylenip kimsenin oynamaya başlamadığı oyun. Meraklılarına es2 etkinligine davet ediyorum
@Sezar @Littleİskender
[+] 2 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#25
Oyunu yaklaşık 3 saat oynadım ve bana aşırı zevkli geldi hatta Civ6'dan daha çok beğendim diyebilirim. Çok fazla ayrıntı olmasına rağmen bunların oyuncuyu korkutmadan anlatılması çok hoşuma gitti. Bu tür 4x oyunları çok uzun süre oynayamıyorum ama bunu deneyeceğim.
[+] 3 üye SchrödingersCat nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#26
Hazır indirime girmişken (%75 indirimle ₺14,75 oldu) alayım diyorum. DLC'ler oynanışa etki ediyor mu yoksa ekstra içerik mi ekliyorlar sadece? Sadece oyunu alsam bir şey kaybeder miyim?
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#27
(11-02-2021, 23:30)Attila the Hun : Hazır indirime girmişken alayım diyorum. DLC'ler oynanışa etki ediyor mu yoksa ekstra içerik mi ekliyorlar sadece? Sadece oyunu alsam bir şey kaybeder miyim?
Untold tales, Celestial worlds ve Dark matter dlcleri hariç sadece faction ekliyor dlcler.
[+] 2 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#28
Hem Steam'de hem de Games2Gether'da indirilecek çok fazla bedava içerik varmış, yarım saattir uğraşıyorum.
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#29
(11-02-2021, 23:30)Attila the Hun : Hazır indirime girmişken (%75 indirimle ₺14,75 oldu) alayım diyorum. DLC'ler oynanışa etki ediyor mu yoksa ekstra içerik mi ekliyorlar sadece? Sadece oyunu alsam bir şey kaybeder miyim?

Aslinda Yasin'in dedikleri sadece quest ekliyor, anladigim kadariyla yeni mekanik degil. Tum irklar icin oynanisa etkisi olan gercekten 1 dlc var, oda supremacy. Behemoth gemilerini veriyor
Ara
Cevapla
#30
qepafs.jpg

Tutorial'ın "Teknolojiyi influence ile satın al." demesine rağmen yeterli influence'ım olmadığı için ufak çaplı bir panik yaşadım. Durumu internetten araştırdığımda başkalarının da aynı durumu yaşadığını fark ettim. Steam Community'de bir geliştirici cevap vermiş.

https://steamcommunity.com/app/392110/di...9858500464 :Bir göz attım, ne demek istediğinizi anlıyorum. Ama bir ön koşul olarak oyunun sizi satın alma butonuna basmaya zorlamadığını da belirtmek isterim. Tutorial United Empire'ın bir yeteneğini belirtse de "Buy Technology" butonuna tıklamadan devam edebiliyorsunuz, hem oyun daha öncesinde "Artık turu ne zaman sonlandıracağınız size kalmış." diyor. O tutorial mesajını bitirmemek tutorial'ın devam etmesine engel değil.
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#31
Minor civilization'ları nasıl barışçıl şekilde ilhak edebiliyoruz?
Ara
Cevapla
#32
(14-02-2021, 21:09)Attila the Hun : Minor civilization'ları nasıl barışçıl şekilde ilhak edebiliyoruz?
Praise seçeneğiyle ilişki geliştirip ilişkini 100 yaparak. Sonrasında Assist seçeneğini kullanarak bir görev alıyorsun, bu görevi yapınca ilhak etmiş oluyorsun.
[+] 1 üye Littleİskender nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#33


United Empire'ın konsepti hoşuma gitti. Meiji Restorasyonu sonrası Japonya'dan esinlendiklerinden şüphem yok.
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#34
(15-02-2021, 17:38)Attila the Hun :

United Empire'ın konsepti hoşuma gitti. Meiji Restorasyonu sonrası Japonya'dan esinlendiklerinden şüphem yok.
United Empire'ı bir türlü sevemedim. Sanırım agresif-ilerlemeci tarzı bana pek uymuyor.
Ara
Cevapla
#35
Oyun için çıkacak Dark Matter DLC'si daha önce Mart'ın ikinci yarısına ertelenmişti. Geçen hafta da 6 Mayıs'a ertelemişler. Birinci erteleme için sebep COVID-19 olarak gösterilirken ikincisi için "DLC'nin yanında ücretsiz bir güncellemeyle içerik eklenmek istendiği." belirtilmiş.

https://steamcommunity.com/games/392110/...1141201229
Ara
Cevapla
#36
Ara
Cevapla
#37
Dark Matter DLC'si çıktı.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.