The Game Awards 2017
Tarihsel strateji de yapılan yapıldı demek pek doğru olmaz bence. Daha çok iş var ama genç kitlenin daha iyi yönlendirilmesi lazım belki. Sadece AAA oyunlara yönelmemesi gerekir. Bunu yargıladığımdan değil ama gördüğüm kadarıyla bizim piyasada tecrübeli üyelere ihtiyaç daha fazla. 25 senedir bizdeki oyun piyasasını takip ederim ama sanırım Paradox,Total War ve Civ vs.. tarihselliği dışında örnek veren yok. Biraz daha açık olmak gerekir. Ama bir yandan her daim geçmişten bildiğim oyunların hala önemsenmesi güzel. Ufak bir nostalji yaşatıyor.  :wink:
Ara
Yapılan yapıldı ama daha da ayrıntılı yapılabilir. Amaç sadece konu değil oyunun daha da detaylandırılması oynanış, arayüz, haritalar açısından daha da kaliteli hale getirilmesi ki oyuncuyu bağlasın. Mesela FPS moduna geçe bilelim bir strateji oyununda veya savaştayken istediğimiz asker olup savaşa bilelim amaç detaylandırmak, örnek veriyorum sadece. Ayrıca Total War ve Paradox oyunları dışında strateji oyunu mu yok? Örneğin zamanında Red Alert, BFME gibi oyunlar milyonlar sattı. Ben hala daha BFME 3 bekliyorum, efsane strateji oyunuydu BFME 1 ve 2

Hiç bunlardan ses seda yok. Zamanında nam salmıştı bunlar. C&C serisi mesela. Nasıl bitti yada bitirildi merak etmiyor değilim. Gittikçe azalıyor strateji oyunları. Ancak her türlü strateji oyunu çıkarılabilir. Firmalar yapmıyor, bağlamışlar belli başlı oyunları seri halinde gidiyor.
[+] 1 üye Voiid nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-12-2017, 20:59)Voiid : Yapılan yapıldı ama daha da ayrıntılı yapılabilir. Amaç sadece konu değil oyunun daha da detaylandırılması oynanış, arayüz, haritalar açısından daha da kaliteli hale getirilmesi ki oyuncuyu bağlasın. Mesela FPS moduna geçe bilelim bir strateji oyununda veya savaştayken istediğimiz asker olup savaşa bilelim amaç detaylandırmak, örnek veriyorum sadece. Ayrıca Total War ve Paradox oyunları dışında strateji oyunu mu yok? Örneğin zamanında Red Alert, BFME gibi oyunlar milyonlar sattı. Ben hala daha BFME 3 bekliyorum, efsane strateji oyunuydu BFME 1 ve 2

Hiç bunlardan ses seda yok. Zamanında nam salmıştı bunlar. C&C serisi mesela. Nasıl bitti yada bitirildi merak etmiyor değilim. Gittikçe azalıyor strateji oyunları. Ancak her türlü strateji oyunu çıkarılabilir. Firmalar yapmıyor, bağlamışlar belli başlı oyunları seri halinde gidiyor.

Bahsettiğin efsane rts serileri EA games'e aitti ve EA artık bunlarla ilgilenmiyor maalesef.
Sic Parvis Magna
Ara
Öyle ama keşke diğer firmalar el atsa. Ben eminim ki, aslında milyonlarca oyuncu yeni bir orta dünya oyunu istiyor.

Düşünsenize Divinity Original Sin 2 gibi güzel grafikli, kaliteli ve detaylı bir orta dünya strateji oyunu. Ne kadar güzel olurdu.
[+] 1 üye Voiid nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Evet yapılanların daha detaylandırılmasını istemek güzel, katılmamak elde değil.  PC'de çıkan bir çok popüler oyunun dünyanın en ücra köşesinde bilinirliği var. Ama PC'nin boardgame oyunları kadar mazisi yok.  Mesela en meşhurlarından Avalon Hill oyunları 1954'e kadar uzanıyor. Boardgame oyunlarının özelliği PC'deki gibi anında yamalama&güncelleme olmadığından mümkün olduğunca kusursuz tasarlanmasını gerektirmesi. Yavaş yavaş steam üzerinden bu oyunların PC versiyonları ya da bu düşünceyle yola çıkan yapımcıların oyunları yayınlanmaya başlandı. Bunların bir çoğu full tarih oyunları ve de döneme özel kurallar barındırıyor. Ama tabii eskiden Gamespot gibi siteler John Tiller oyunlarını incelerken şimdiki öncelikler başka, genel alıcının gözünden  kaçabilir.  :smiling:
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.