Vic3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Seçimden sonra bir partiyi hükümetten çıkarmak istiyorum, meşruluğu düşürüyor çünkü. Çıkarıyorum ama onaylayamıyorum. Örneğin, "toprak sahipleri liberal parti bünyesine katılmak istiyor" diyor. Onaylama kısmı pasif kalıyor onları hükümete katmadıkça. Neden engelleniyor? Yönetim sistemim anayasal monarşi.
Ara
(01-10-2023, 15:54)kırmızı : Seçimden sonra bir partiyi hükümetten çıkarmak istiyorum, meşruluğu düşürüyor çünkü. Çıkarıyorum ama onaylayamıyorum. Örneğin, "toprak sahipleri liberal parti bünyesine katılmak istiyor" diyor. Onaylama kısmı pasif kalıyor onları hükümete katmadıkça. Neden engelleniyor? Yönetim sistemim anayasal monarşi.
Grup, hangi diğer parti/grupla birleşmek istiyorsa onları aynı anda ya muhalefette ya iktidarda tutman gerekiyor. O zaman birleşip tek parti haline geliyorlar ve onaylama butonu aktifleşiyor.
Ara
Yasa geçirirken bazı gruplar radikalleşiyor. Ne yapınca radikalleşmek yerine sadece karşı çıkıyorlar? Ne kadar beklemem lazım? Hükümet mi değişmeli?
Ara
Radikalleşen grupların azar azar gücünü kırman gerek. Bunu ilk önce onları çok radikalleştirmeyecek yasalarla yapmaya başlarsın. Sonra muhalefete düşerler baskılarsın. Sonrada diğer kanunlarla kafalarına vura vura işlerini görürsün.
Ara
(04-10-2023, 12:28)kırmızı : Yasa geçirirken bazı gruplar radikalleşiyor. Ne yapınca radikalleşmek yerine sadece karşı çıkıyorlar? Ne kadar beklemem lazım? Hükümet mi değişmeli?

üstteki taktiğin yanında sana olan görüşlerinin artmasını sağlayacak şeyler yapabilirsin. O zaman en azından radikalleşmeden sana karşı çıkarlar yasa çıkınca.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
heralde radikalleşmenin sınırı ilişkide -10 olmak. daha düşük olduğunda radikalleşme diyordu. şimdi aram iyi, aynı yasayı değişsem de radikalleşmiyor.

Peki sömürgelerde niteliklii nüufusu arttırmanın hızlı bi yolu var mı? Üni kurmak ve niteliği %25 arttıran bi hamle var onu kullanmak dışında? %25 arttırmanın mantıklı hale gelmesi için de zaten epey yükselmiş olması gerekiyor.
Ara
lasisses faire yasasını geçirmek istiyorum ama destekleyen grup yok. kışkırtıcılarda da bunu isteyen yok. "piyasa liberali" olan birisi de yok. Nasıl çıkaracağım bu yasayı var mı başka yolu?
Ara
(16-10-2023, 23:38)kırmızı : lasisses faire yasasını geçirmek istiyorum ama destekleyen grup yok. kışkırtıcılarda da bunu isteyen yok. "piyasa liberali" olan birisi de yok. Nasıl çıkaracağım bu yasayı var mı başka yolu?
Eee.... Bildiğim kadarıyla yok...
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Belki 50 yıldır bekliyorum gelmiyor. Ne amacı lasisses faire olan biri ne piyasa liberali birisi çıktı. oyun bitecek 1910'a geldim artık. Özel inşaat havuzu 100milyonu aştı çoktan boşa gidiyor.
Ara
Sanayiciler laissez faire destekliyor aslında. Market liberal olmadan geçirebilirsiniz yasayı.

Market liberal özellikli karakterler stock exchange araştırması yapıldıktan sonra ortaya çıkabiliyor.
youjo-senki-the-saga-of-tanya-the-evil.gif
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
sanayicilerin gücü çok düşük olduğu için iktidara gelemedi uzun süre. ben getirince de meşruluk 20'ye düşüyor. ülkede ifade özgürlüğü var, arka çıkamadım öyle kaldılar. kanun değiştirmek de istemedim, çok uzun zamandır hükümet meşruluğu 100, bu konuda iyiyim en azından.

ama bi dahaki oyun için öğrenmiş oldum, laissez faire geçirmeye öncelik vereceğim.
Ara
Dünyada geçmiş savaşları nasıl görebilirim? Devletler savaşmış ama kim kazandı, ne kazandı bunu nereden takip edebilirim?
Ara
blg44hz.png

sömürgeciliğin tüm teknolojilerini son seviyeye kadar araştırmış olmama rağmen kanunlarla birlikte sömürge ülkelerimde hala KIRMIZI SİVRİSİNEK dez avantajları devam ediyor bu etkileri nasıl tamamen ortadan kaldırabilirim ?
Ara
Sıtma Tedbirleri araştırmasını tamamlaman lazım.
Ara
(24-10-2023, 09:41)perverende : Sıtma Tedbirleri araştırmasını tamamlaman lazım.

Maalesef o teknolojiyi araştırmama rağmen kırmızı sivri sinek sembolü ve etkileri kalkmış değil ve bu çok sinir bozucu
Ara
(27-10-2023, 18:45)Buzzerbeater :
(24-10-2023, 09:41)perverende : Sıtma Tedbirleri araştırmasını tamamlaman lazım.

Maalesef o teknolojiyi araştırmama rağmen kırmızı sivri sinek sembolü ve etkileri kalkmış değil ve bu çok sinir bozucu

Oyunu bir süredir oynamıyorum ama değişmediyse bunun bir de ağır versiyonu vardı daha ilerdeki teknolojide açılan o olabilir bir kontrol et.
t8nubAh.gif
[+] 1 üye Val Thorne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tüm teknolojileri araştırdım ama yine de vardı o sembol. Acaba ülke topraklarına dahil etmekle mi alâkalı? "birleştirme" mi yapmak gerekiyor?
Ara
(28-10-2023, 16:06)kırmızı : Tüm teknolojileri araştırdım ama yine de vardı o sembol. Acaba ülke topraklarına dahil etmekle mi alâkalı? "birleştirme" mi yapmak gerekiyor?
Sembol gitmiyor zaten sadece etkileri kalkıyor
[+] 1 üye Emiruas nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Peki savaş sonuçlarını nereden göreceğim? Resmen dünyada ne olmuş ne bitmiş göremiyorum. Var mı bunun bi sekmesi vs
Ara
Andeas unification candidate olmak için gereksinimler ne, ayrıca minor powerdan majorpowera çıkmanın en kolay yolu nedir?
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.