Video Seri: 1944 Almanya DawnFall 3.Bölüm Geldi.
#1
Almanya'nın en karanlık günlerinde 1944 Senaryosunda çöküşe karşı ayakta duracağız. Almanya'nın en zor günlerinde kendimizden kat ve kat üstün bir düşmana karşı oynayacağız. Bu plan doğrultusunda bütün Alman Ordu yapısını değiştirmeyi ve hikaye odaklı planlama yapabilmek için yeniden isimlendirmeyi düşünüyorum.
Amacımız Almanyadan daha fazla direnmek yada mümkün ise savaşı tamamiyle çevirmek olacaktır. Bölümleri video olarak hem burada hem kanalımızda paylaşacağım. 

i-m-not-impressed-films-photo-u1?w=650&q...ill&bg=fff

Ülke;Almanya
Senaryo;1944 Götterdammerung
Hikaye Türü;Video
Zorluk;Normal

Önceden deneyen ya da deneyip başarılı olan varsa yorumlarınızı bekliyorum.
1.Bölüm
2.Bölüm
[+] 9 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Böyle bir şey görmeyeli baya zaman olmuştu. Takip ediliyorsun :)
[+] 1 üye birisi43 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#3
(01-08-2019, 14:34)birisi43 : Böyle bir şey görmeyeli baya zaman olmuştu. Takip ediliyorsun :)

Teşekkürler,Güzel bir görüntü olsun hemde savunma planlarım kolaylaşsın diye bütün Alman ordu yapısını silip en baştan yeniden yaratacağım. Hoi 3 oynamayalıda baya oldu ama kaybetsemde kazansamda güzel bir oyun olacak bence.
Ara
Cevapla
#4
Güzel olacağını tahmin ediyorum . Uzun zamandır bi forum oyunu da olmadı , hikaye yanında bi çöküş Almanya forum oyunumuz yok mu ?
Ara
Cevapla
#5
(01-08-2019, 16:00)Wayfear : Güzel olacağını tahmin ediyorum . Uzun zamandır bi forum oyunu da olmadı , hikaye yanında bi çöküş Almanya forum oyunumuz yok mu ?

Eğitmenlik var iş yerinde bu aralar biraz yoruluyorum ama ayarlamaya çalışırım isteyen olursa
Ara
Cevapla
#6
Takip
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#7
Tr Ace hikaye yapacak ve takip etmeyecem.
[+] 1 üye zencefil nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#8
Teşekkürler herkese, ilk bölümü upload ettiğim anda paylasicam buradan baya uzun bir bölüm oldu(video 23 dakika oynadığım saat 3 saat xd) ama güzel bir seri olacak gibi duruyor. Büyük ihtimal bu gece ya da yarın öğlene doğru felan hazır olur video.

Not:Mobildeyim şuanda yazım hataları için özür dilerim
Ara
Cevapla
#9

Not;Ses biraz yüksek olmuş o yüzden hafif arkaplanda ses kalmış kusura bakmayın düzelticem onuda (yeni mikrofon deniyeyim derken sorun oldu ama düşük seste çok bozmuyor galiba )
[+] 6 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#10
Emeğine sağlık. Uzun süredir HOI 3 videosu izlememiştim güzel oldu. Devam bölümlerini bekliyorum.
[+] 1 üye Tetsure nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#11
Teşekkürler bende en son 3 sene önce onymaıştım biraz zayıf kaldım cephelere yetişmede ama bakalım devamında daha iyi gidicez bence.
Ara
Cevapla
#12
TR Ace Farkı+ HoI3 + Almanya + Çöküş/Direniş hikayesi

İMDB 9.2
[+] 1 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#13
Taktik ya da Strateji olarak farklı bir öneriniz varsa alabilirim aslında. Şimdilik uçak üretiyorum sadece yenilemeler bitene kadar ordunun tamamı 44 Ekipmanlarını aldığında nehirlerde tutunmakta rahat olucakta.
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#14
Alliesin itmesini ve senin Ren bekçisi harekatını yapmanı isterdim :D .

Doğuda Manstein'in backhand blow taktiğini kullan bence , düzlük alanlarda küçük cepler açarak geri çekil sonrasında arkalarına panzerlerle girip paketle, hava kuvvetleri eski ihtişamında değil lakin Werchmant'ın eli kolu bağlı değil henüz. Belki bir Bagration harekatını kesebiliriz ama Romanya cephesinin çökmesi çok kötü olur Romanya taraf değiştirdiği an Balkanlara ve Romanya petrollerine elveda deriz .
Ara
Cevapla
#15
(05-08-2019, 12:08)Wayfear : Alliesin itmesini ve senin Ren bekçisi harekatını yapmanı isterdim :D .

Doğuda Manstein'in backhand blow taktiğini kullan bence , düzlük alanlarda küçük cepler açarak geri çekil sonrasında arkalarına panzerlerle girip paketle, hava kuvvetleri eski ihtişamında değil lakin Werchmant'ın eli kolu bağlı değil henüz. Belki bir Bagration harekatını kesebiliriz ama Romanya cephesinin çökmesi çok kötü olur Romanya taraf değiştirdiği an Balkanlara ve Romanya petrollerine elveda deriz .

Aynen Romanya kısmında sorun olmasın diye bütün balkanlarda kim var kim yok o yüzden aldım aslında ama düzlük alanda ileri çekme konusunda pek emin değilim. Örneğin merkez ordular birliğim 300 Bin kişi ve 80 bini macar, düşman düzlük bir alana 4 Tümen aldığında macarlar kağıt gibi oluyor. kalan birliklerlede durdursamda o bölgeye yüklendiklerinde kalanında açık olabilir. Ama dediğini kuzeyde yapabilirim belki kuzeyde birkaç mekanize tümen var hatta rahat rahat kullanabileceğim.

Allies'ın itmesini istemedim itince ingilizler ile Amerikalılar ana vatanda kim var kim yok yüklüyorlar Normandiya'ya çok fazla port aldıklarında erzak sorunlarıda olmuyor ordaki savaş uzarsa bu sefer diğer cephelerde sorun yaşamaya başlıyorum.

Hava kuvvetlerim dediğin gibi nerdeyse yok ama en azından düşman hava saldırılarını engelleyebiliyorum şuanda. Ama bu bölümde bütün hava kuvvetlerini Doğu'ya Alma planım var duruma göre. İki koşul var kafamda sağlanırsa en iyi komutanlardan büyük bir panzer ordusu oluşturmayı düşünüyorum (leader skill %50 bonus alabilirsem çok güzel olur bir sefer bir tümen yapmıştım leader skill %112 olan 10 Bin askerle 120 Bin kovalıyordu tümen :D )
[+] 2 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#16
İlk bölüm yayınalayasıya kadar bu seriyi modlu hoı 4 serisi sandığım gerçeği :)!
Ara
Cevapla
#17
Ah hoi 4 de şöyle güzel kumanda merkezi sistemi,düzgün bir ordu kontrolü (yapay zeka müdahalesi olmadan ) ve gerçekten ordudaki tümenler koyduğun statlar yerine taktiğin işe yaradığı bir savaş sistemi olsaydı da doyasıya oynasaydık bütün 1944 Senaryolarını... Oyunun kolay ve yeni oyunculara hitap etmek adına kaldırılan şu sistemleri aslında hoi yi hoi yapan şeylerdi de.
Ara
Cevapla
#18


Bu sefer ses sorununu çözdüm diye düşünüyorum. 2.Olarak İtalya'da Müttefikler ile karşı karşıya geldik. 3.Bölümde ise şuandaki en büyük tehdit olan sovyetlere karşı büyük bir operasyon hazırlığımız var. "For The Fatherland"
[+] 4 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#19
Akşam izlerim şimdiden beğenimi atayım :)
[+] 1 üye birisi43 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#20
Teşekkürler. Asıl bölüm (3.Bölümü çekicem bugün ama video uplaması 36 saat sürüyor oO) geldiğinde çok daha iyi olucak bence. Sovyet Devi ile karşılaşıcaz gelecek seferde.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.