[MP] EU4 - Multiplayer: Aralık 2018
eu4_map_GBR_1550_07_02_1.png

1550 Dünya Haritası
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Asacaktın da ip mi bulamadın eyyy @Sezar

unknown.png
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Screenshot_11.jpg
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(08-12-2018, 00:51)Voidian : Asacaktın da ip mi bulamadın eyyy @Sezar

unknown.png

Void itiraz etmeyecegim, benim gorebildigim Humilate, war reputation, rival kaldirma , revoke claim,transfer trade,steer trade filan vardi. Hicbirisini istemeye degecek bulmadigimdan yapmadim. Acikcasi toprak /vassal salamadim,veya return core yapamadim diye ilk yazdigim seceneklerin degecegini dusunmedim. Para alma konusunda da nedenini bilmiyorum ya orada bir glitch/bug oldu yada ben beceremedim bir sekilde tiklama yerine tiklayamadim. Show strenght i de yapabilecegimi bilmiyordum. Acik soyleyeyim, yapabilsem Fransa`nin kasada olan 2k parasini alirdim niye almayayim yada Show Strenght yapardim. Uzun suredir beni taniyorsunuz umarim Fransa yararina boyle bir anlasmayi bilerek yolladigim dusunulmemistir. Herhangi bir yaptirim uygulabilir bu hatamdan dolayi itirazim olmayacak.Uzgunum.

Ikincisi, Milan topraklari uzerindeyken ben baris imzalamadan once ordular niye exile dustu biri aciklayabilirse sevinirim.
Ara
20181207224624_1.jpg

Malaya Krallığı(1550)

Malaya Krallığı olarak Vijayanagar Krallığı'nın düşmanımız olan Ayutthaya devletini korumayacağı garantisini vermesine rağmen daha sonra sözünden dönerek fikrini değiştirmesini kınıyoruz. Yaptıkları bu hamle direkt olarak ulusumuz üzerinde kötü emelleri olduğunu belli etmiştir. Yaptıkları bu hamle sebebiyle kendileri ile olan tüm diplomatik ilişkilerimiz en alt düzeye indirilmiştir.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
avrupalıları yerli amerikalılara yaptıklarından ötürü kınıyoruz
Ara
Yüce Vijayanagar İmparatorluğu olarak Malaya Dükalığının Hindiçin bölgesindeki saldırgan politikalarını endişe ile izliyoruz kendilerini adalarına çekilmeye davet ediyoruz.
[+] 2 üye fodunkiran nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kastilya oyuncusu olarak geçtiğimiz salı günü acil bir işim sebebi ile katılamamıştım, ne yazık ki bu günde portekizin fransaya pu düşmesi ve kaybedilen topraklar gibi olaylar yaşanmış, cuma gün olan oyuna geldim ama ülke çok kötü bir haldeydi toparlamaya çalıştıysamda fransanın devam eden saldırıları sebebiyle büyük toprak kayıpları yaşadım ülke daha toplanacak gibi gözükmüyor Gm den izin alarak etkinlikten ayrıldığımı bildiriyorum, kalan arkadaşlara iyi oyunlar diliyorum.
Ara
1550 Önerilen Ülkeler: Timur - İsveç

Oda her zamanki gibi 20:50 civarı kurulur, save'i 1.28 ve Golden Century ile denedik bir sorun gözükmüyor.
Ara
1.28 ile idealarda değişiklik geldi oyuncuların ideaları seçme nedenlerini baltalayabilir bu durum 1.27 ile devam edelim derim @Voidian
Ara
(11-12-2018, 20:29)fodunkiran : 1.28 ile idealarda değişiklik geldi oyuncuların ideaları seçme nedenlerini baltalayabilir bu durum 1.27 ile devam edelim derim @Voidian

Askeri idealarda neredeyse hiç değişiklik yok, yapılan değişiklerin espionage ve expansion dışında seçim nedenini etkileyecek değişiklikler olduğunu da düşünmüyorum. Expansion eskisine göre daha cazip fakat şuanda da expansion almayı düşünecek ülkeler zaten yama gelmeden önce de tercihini expansiondan yana kullanmış.
Ara
Oda kuruldu, şifre: st

Save Dosyası: https://cdn.discordapp.com/attachments/4..._07_02.eu4
Ara
Etkinliğin yayını için her zamanki gibi Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk/
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Oda tekrar kurulmuştur.
Ara
Oyun çöktüğünden rehost atıyoruz
Ara
Hi guys. Oyunu kırdım.
Sic Parvis Magna
[+] 4 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Save dosyası: https://cdn.discordapp.com/attachments/4..._10_03.eu4
Screenshot_8.jpg

Malum event. Diğer seçenekte play sale satırı eksik sadece.
Sic Parvis Magna
Ara
An itibariyle Fransa
 My enemies many my equals none.

Ara
20181211205648_1.jpg

Madagaskar civarlarında gördüğümüz uluslararası suları ihlal eden balıkçı teknelerinden dolayı Kongo Muhtarlığına savaş açmış bulunmaktayız. Bu savaş sonucunda Doğu Afrika müslümanlarını fetişist istilasından kurtarmayı umut ediyoruz.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.