Harita Oyunu: Avrupa MS 1000
Toprak atlanmamış mı bana mı öyle geliyor?
Zoom yapınca şimdi fark ettim.

@PiriReis o arada olan boş 2 topraktan birini alman gerekiyor.

Üst mü alt mı ? Boyamana gerek yok.
D99lQz.jpg
Ara
Hayir birbirlerine ucundan baglanti var :D
Ara
O bağlantı değil. Sağında ve solunda olan toprakların sınır çizgisi. :D
D99lQz.jpg
Ara
7MPYdN.png

Hazine durumları:

Barkardes: 3050 EU4: Gold

Royal Guard: 3050 EU4: Gold

Kızılderili: 4400 EU4: Gold

Duman: 3050 EU4: Gold

Pirireis: 4000 EU4: Gold

Momlak: 5000 EU4: Gold

Sky: 4600 EU4: Gold

Emirhankyyy: 5000 EU4: Gold

Brk007: 3050 EU4: Gold

Balder: 3050 EU4: Gold

La Valette: 3050 EU4: Gold

Leon: 3050 EU4: Gold

WesternFront: 3100 EU4: Gold

Reoberg: 5000 EU4: Gold

6. Tur başladı. Bitiş tarihi 4 Ocak 00:00

Mevsim: Yaz.
D99lQz.jpg
Ara
Vv6LyP.png
Kilise adı bilinmedik bir toprağı daha işgal ederek sınırlarını genişletiyor.
Birgün herkes hak dinine mensup olacak.
images?q=tbn:ANd9GcT3yr_fxpcEnzrhkh-FSZV...qx-smitPef

İki Aile üyemizi öldüren katillerden intikam alma vakti geldi...

XLJBJ5.png
D99lQz.jpg
Ara
@Duman
Adını sen koy ?
Ara
KRK'de her şehre bir azizin ismi verilir, Saint-Lucas Saint-Peter vb.
Bu arada görüyorsunuz Kilise halkı huzur içerisinde yaşarken Hristiyanlığı ve Kiliseyi reddeden kafirler birbirlerinin topraklarını çalma, ekinlerini yakma derdindeler.

Medeniyet için Kiliseyi seçin.
Tripoli Sultanı Mirza Mansur'un Kızılderililer hakkındaki fetvası;

Kızılderililer barış teklifimizi dinlemediler, cevap bile vermeye tenezzül etmeden savaş ilan ettiler. "Down Tripoli" adlı toprağımıza girip kardeşlerimizi katlettiler,Binlerce kişi evlerini terk etmek zorunda kaldı. Bu yanlarına kalmayacak.

Kur'an kafirler hakkında şöyle der;

Onları yakaladığınız yerde öldürün ve sizi çıkardıkları yerden onları çıkarın; zulüm ve işkence öldürmekten beterdir. Kutsal Mescid'in yanında sizinle savaşmadıkça onlarla savaşmayın. Size saldırırlarsa siz de onlara saldırın. İnkarcıların cezası böyledir.
(Bakara 191)

Onlar (savaşa) son verirlerse (siz de son verin). Kuşkusuz Allah bağışlayandır, rahimdir. (Bakara 192)

Bizde Kur'an'ı rehber edinip onlar savaşı sürdürürlerse Kızılderilileri öldürmeye devam edeceğiz. 

Bu sözler halk tarafından coşkuyla karşılandı. Halktan bazı kimseler orduya katıldı. 

Bu el toprak almıyorum.
Ara
Tripoli ye bu yeni gelişmelerden dolayı yeniden müttefiklik öneriyoruz, bu hayirli olacagina inaniyoruz.
Ara
images?q=tbn:ANd9GcT3yr_fxpcEnzrhkh-FSZV...qx-smitPef

Bundan sonra kimse bizi barışçıl olduğumuz için ezemeyecektir. Bizim kanımızı dökenlerden intikam her zaman alınacaktır. Bundan sonra kimse aynı hataya düşmesin... Bu yeni arazilere tekrar doğanın hakimiyetini getirdik ve onu Büyük Ruh'a adadık. Ölenlerimiz huzura kavuştu...
D99lQz.jpg
Ara
lv962B.png

Roma İmparatorluğu olarak Tripoliye yapılan saldırıyı bir barış ve demokrasi harekatı olarak görüyor ve destekliyoruz.
Ayrıca Gırnata Devletinede doğuya doğru ilerleme kaydettiği için nota veriyoruz.
Ara
Bu gece süre bitiyor oynamayanlara duyurulur.
D99lQz.jpg
Ara
Go25p7.png
Ara
(02-01-2016, 21:33)Royal Guard : lv962B.png

Roma İmparatorluğu olarak Tripoliye yapılan saldırıyı bir barış ve demokrasi harekatı olarak görüyor ve destekliyoruz.
Ayrıca Gırnata Devletinede doğuya doğru ilerleme kaydettiği için nota veriyoruz.

lol kendisi Afrika'ya inmis bize nota veriyor. Nota geldiği gibi geri gönderildi.

Coat_of_Arms_of_the_Emirate_of_Granada_%...492%29.svg

The great state of Granada under the glorious leadership of His Majesty Ali Alper Duman declares that this land will be ours from now until hell freezes over. We will not rest until we liberate all our lands. Let it be known:

There is no conqueror but God!

1MDNob.jpg
Ara
Granada like  (G) ...
Ara
@PiriReis
Müttefiğimize yardım etmek için Afrikaya indik.Şu anda da görüyoruzki gerçekten müttefiğimizin kesinlikle yardıma ihtiyacı var...

Bu arada aldığın topraklardaki hatayı hala düzeltmemişsin.Arada boşluk var.Zoom yapınca açık olarak görülüyor.
Ara
Ro9pb7.png
Ara
(01-01-2016, 18:59)Kızılderili : Zoom yapınca şimdi fark ettim.

@PiriReis o arada olan boş 2 topraktan birini alman gerekiyor.

Üst mü alt mı ? Boyamana gerek yok.

Önceki tur Duman ve ben uyarmıştık. Bir seferlik bir şey yapmadık fakat uyarıya rağmen hatasını devam ettirmiş. Süre 00:00 bitiyor. Hata düzeltilmeli aksi taktirde turunu geçmek durumunda kalacağım. @PiriReis

Yine bir şey demeyecektim fakat steamden müdahele etmemi istediler...
D99lQz.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.