Harita Oyunu: Avrupa MS 1000
#1
HARITA OYUNU I


Katılım Kuralları
  1. Her ülke 5 toprakla oyuna başlar.
  2. Ülkeler birbirlerine çok yakın seçilemez.
  3. Seçilebilir ülke renkleri haritada bulunmaktadır.
Katılım Formu
Alıntı:Ülke İsmi :
Ülke Bayrağı : 
Ülkenin Kısa Tarihi : 
Hükümdarın İsmi :

Oyunla ilgili farklı bir oynanış sistemi düşünüyorum, oyun içerisinde mevsimler olacak turlara göre ve bu mevsimler ülkelerin genişleme kabiliyetlerini etkileyecek. Ancak harita üzerinde genişleme harici boyama yapmayacağız - haritayı kötü etkilediği için. Bu konu altından katılmak isteyenler başvuru yapabilir. Aynı zamanda başvuru yapmış kişiler de oyunun oynanışıyla ilgili önerilerde bulunabilir, hep birlikte güzel bir oyun sistemi ortaya çıkartıp oynayabiliriz.
#2
Ülke İsmi : Rusya Çarlığı
Ülke Bayrağı :
2000px-Flag_of_Tzar_of_Muscovia.svg.png
Ülkenin Kısa Tarihi :  1547 yılında Korkunç İvan'ın Çar unvanı almasıyla başlayan ve 1721'de Çar I. Petro'nun Rusya İmparatorluğu'nu kurmasıyla son bulan Rus devletinin resmi adıdır. Çarlıktan önce bu topraklarda Moskova Knezliği egemen olduğu için çarlık Batı Avrupa dillerinde Moskova olarak adlandırılmaktadır. Ayrıca Rusça ve Türkçe kaynaklarda da Moskova Çarlığı olarak bilinir.
Hükümdarın İsmi : Deli Momlak

Hüküm alanı : 9qz0NN.png
Ara
#3
Ülke İsmi :Konstantinopol Dükalığı
Ülke Bayrağı :
SvgFileService?d=0&c1=0&c2=4&c3=0&o=0&c4=4&s=13&c5=2
Ülkenin Kısa Tarihi : Doğu Roma İmparatorluğu'nun Malazgirt Savaşı'nı kaybettiği sıralarda ortaya çıkan otorite boşluğundan faydalanıp İstanbul üzerine yürüyen Edirne Kontu kısa zamanda bölgede İstanbul ve Çanakkale boğazlarını kontrolü altına alan bir devlet kurdu.Balkanlar'da yayılması ise uğradığı bir bozgunla engellense de Edirne önlerinde düşmanı yenilgiye uğratarak devletinin konumunu sağlamlaştırdı.Başkent ise İstanbul'a taşındı.Devlet Venedik'teki gibi bir cumhuriyetti.
Hükümdarın İsmi :Marcianus II
4qAR84.png
((Edirne'yi ülkenin güzel gözükmesi için kurban ettik :D.Üzgünüm Edirne.))
Ara
#4
Ülke İsmi: Tripoli

Ülke Bayrağı:

B6dnZ9.gif

Ülkenin Kısa Tarihi: 

Çok eskiden Bedevi kabileleri Fizan'da birlik içinde yaşıyorlardı. Kuzeydeki Libya sultanı vergi vermeleri için bedevilere baskı uygulamaya başladı. Bedeviler kazandıkları 2-3 kuruş malı vergiye yatırmak yerine savaşmayı tercih ettiler. Bedeviler, Mirza Mansur'un etrafında toplandılar ve Tripoli şehrine girerek darbe yaptılar. Libya sultanının kellesi alındı. Artık Libya ve çevresi Bedevi Mirza Mansur'un hakimiyetine girdi.

Hükümdarın İsmi: Mirza Mansur I

Sınırlar:

o85YA7.png
Ara
#5
Kabile İsmi : Kükreyen Aslan KabilesiKabile  Bayrağı: images?q=tbn:ANd9GcT3yr_fxpcEnzrhkh-FSZV...qx-smitPef
Kabilenin Kısa Tarihi : İki düşman kabilenin birleşimi olan Kükreyen Aslan kabilesi Afrika'nın en büyük kabilesidir. Bu olay diğer bütün kabilelere örnek olmuştur artık kükreyen aslan Afrika'nın ta kendisidir...
Şefin İsmi : Şef Kızıl Balta
Kabile arazisi: zlZvPD.png
D99lQz.jpg
Ara
#6
Ülke İsmi: Kolhis
lrX2Vp.png

Ülke Hakkında Bilgi:
Antik Çağ'da Kafkas kökenli Tzan (Laz-Megrel) kabilelerinin kurduğu krallık.
Hükümdarın İsmi: Kral Medus

4qdM24.png
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
#7
Ülke topraklarınızı da paylaşın arkadaşlar. Kızılderili'nin yaptığı gibi küçük bir şekilde gösterebilirsiniz asıl haritaya ben ekleyeceğim. Renginiz sadece solda bulunan seçeneklerden biri olabilir, ilk kapan alır.
#8
Ülke ismi: Kraliçe Elizabeth Krallığı (Diğer ismi ile İngiltere)

6qBR6v.jpg
Ülke hakkındaki bilgi: Ölümsüz olarak bilinen, vampir olduğu hakkında söylentiler dolaşan Kraliçe Elizabet'in Londra'da kurduğu krallıktır.
Hükümdarın ismi: Elizabeth Drakul

Ülkenin durumu:
j1MZLW.jpg
Ara
#9
İstanbul ve Çanakkale Boğazlarındaki bölgeler aynı bölge mi yoksa farklı bölgeler mi?(İstanbulun Anadolu ve Avrupa tarafları mesela)
Ara
#10
Farklı.
#11
Ülke İsmi: İsveç
Tarihçe: Başlarda Danimarkada yaşayan İsveçliler güneyde yaşayan Almanların saldırısından sonra yurtlarından göç etmeye zorlandılar ve günümüzde Stokholm ün bulunduğu bölgeye orda yaşayan Finli barbarları yenerek yerleştiler. Halk git gide Finlerle yapılan savaşta ön plana çıkan Magnus Erikson isimli bir asilzadeyi kral olarak görmeye başladı ve savaştan 6 ay sonra bir pagan tapınağından kiliseye çevirilen bir kilisede taç giyen Magnus İsveçin ilk Kralı olmuştur.
Hükümdar: Magnus Erikson
Sınırlar:
yoWnm0.png
Ara
#12
Ülke ismi : Sicilya Emirliği

Ülke tarihi : Sicilya'nın Müslümanlar tarafından fethi 827'de başladı ve adanın tümünün Müslümanlar eline geçmesi 902'de tamamlanıp bu fetih süreci 75 yıl sürdü . 827 yılında 10.000 piyade, 700 süvari ve 1000 gemiden oluşan Müslüman ordusu ve bir gemi filo ile birlikte Sicilya'ya geçti. Bu ordu Mazaro del Vallo'da karaya çıktı. Bu ordu ile Bizans ordusu arasında ilk meydan muharebesi 15 Temmuz 827'de Mazara'da oldu. Arap Aglabiler ordusu bu muharebeyi kazandı. Ağlebi ordusu komutanı Esad sonra adanın doğusuna yöneldi ve Siraküza şehrini kuşatma altına aldı. 827-828 Siraküza Kuşatması bir yıl sürdü. 830'da Afrika'dan ve müslüman İspanya'dan yeni askerlerle 30.000 kişilik bir takviye Müslüman ordusu adaya getirildi. İspanya'dan gelen askerlerden oluşan Arap ordusu Temmuz ve Ağustos 832'de Theodotus komutasındaki Bizans ordusu ile yaptikları bir meydan muharebesinde Bizanslıları yendiler. Bu ordu Eylül 830'da Palermoyu kuşatma altına aldı. Bir yıl süren bir kuşatmadan sonra Eylül 831'de Palermo teslim oldu. Palermo bundan sonra Müslümanların Sicilya adası başkenti yapildı ve Müslüman ismiyle "El Medine" olarak anılmaya başlandı.

Ülke bayrağı : 500px-Fatimid_flag.svg.png

Hükümdar ismi : Esad bin El-Furat Ağlebi

Ülke sınırları : 4bmyLq.png
[+] 2 üye Kamran nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
#13
Ülke İsmi : Yeni Aragon
Ülke Tarihi : Başkenti Madrid olan bir devleti istemeyen Barcelona taraftarları Barcelona-Real Madrid maçında ufak tefek holiganlıklarla başladıkları işi 21 Kasımda 4-0 yendikleri maçta (gaza gelip) çok daha ileriye götürdüler ve başkenti Barcelona olan yeni bir katalan devleti kurdular.Adınıda eski dönemlere ithafen Yeni Aragon olarak seçtiler.İspanya bu devleti tanımayınca ABD tarafından ülkeye barış ve demokrasi getirildi ve İspanya Yeni Aragon'u resmen tanımak zorunda kaldı.

Lider : Luis Aragones

Bayrak :
LgMLro.png
Harita :
kLQl2J.png
Ara
#14
@Kamran ülke sınırların gözükmüyor.

Bu gece başvuran ülkelerin sınırlarını kendi ülkemle birlikte ana haritaya geçireceğim.
#15

6qBAL0.jpg


W9zMLm.jpgKarainlerW9zMLm.jpg
Karainler eskiden Orta Asya Steplerinde hüküm süren bir Kırgız kabilesi idi.İnanış olarak Tengri(Gök Tanrı) dinine inanan bu kabile düşmanlarına yaptığı zorlu işkence yöntemleri ve yaptığı katliamlar ile Orta Asyada ün salmıştı.Daha sonra kabilenin üçüncü hükümdarı Mashir Karain kabileyi bir imparatorluğa dönüştürme politikalarına girdi.Güneye doğru genişleme politikası izleyen Karainler Taylandın Kuzeyine ve İrana hükmetti.Fakat Mashirin ölümünün ardından büyük oğlu Tulpar ve küçük oğlu Kara arasında taht kavgası çıktı.Taht kavgası esnasında hükümet boşluğunda  kimse oluşan açlığa ve hastalıklara çare bulmadı.
Karainler gelenek gereği Tulparı yeni Kağan seçerken hastalık ve ölüm çoktan Karainleri bitirmişti.O görkemli imparatorluktan sadece İrandanın güneydeki kıyı toprakları kalmıştı.Bu topraklar verimli olduğu için açlıktan ve hastalıktan fazla etkilenmedi.Bu bölgelerde bulundukları konumdan ötürü Müslümanlığa alışmış bölgelerdi.Tulparında Müslüman olması fazla sürmedi.Artık Bir elin beş parmağını geçmeyecek kadar bir beylik olan Karainlerin önlerinde tek bir hedef vardı.Eski görkemli imparatorluk dönemlerine yeniden erişmek!
[+] 1 üye Macit nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
#16
Toprak alma formülü ile ilgili öneriniz var mı?
#17
Sinirlarin fotosunu koyucam ama kendi fotomu nasil koyucagimi anlamadim.Bayragin resminide linkle koydum ama sinirlar neden acilmadi anlamadim ? Linksiz koymak mumkun deyilmi ?

Fotoyu nasil koyucam anlamadim desem dogru olur
[+] 1 üye Kamran nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
#18
Yunanistan-Selanik Türk İmparatorluğu 

E6dmyB.jpg

Ülke Sınırları: 


m7yMJZ.png

Kral'ın İsmi: Kurucu Gölge İmparator

Hikaye: Yunanistan'a olan büyük göçler ile azınlık olan Türkler'in sayısı hızlı bir derecede artış göstermiş ve Selanik ve Çevresinde aşırı Türk çoğunluğuna ulaşılmıştır. Yunanistan, hak iddalarını engelemek için ağır yasalar ve soykırımlar uygulayarak tansiyonu artırmış ve önceleri mecliste hak istiyen Gölge Partisi, silahlı direnişe dönüşmüştür. Gölge İmparator, Selanik'te tek taraflı bağımsızlık ilan etmiş Yunanistan kuvvetleriye defalarca çarpışmıştır. Taktiksel dehalık sayesinde Selanik'de kesin bir hakimiyet sağlamış, ezilen Yunan gücünü takibe alarak Türk çoğunluğu olan şehirleri almıştır. Bunun üzerine Avrupa Birliği ve NATO, duruma müdahale ederek Selanik'e hava operasyonu düzenlemiş, 43 tane uçak düşürüldüğünde kara harekatı başlamıştır. Gereğinden daha fazla kayıp veren Avrupa Birliği ve NATO Birleşmiş Kuvvetleri, geri çekilmiş ardından Selanik ve çevresinde kesin bir hakimeyet sağlayan Gölge Direnişi'ne antlaşma ile istediği toprakları vermiştir. Selanik Antlaşması tarihe Gölgeler'in varlığının tanınması olarak geçmiştir. Yunanistan devamlı isyan düzenlese bile Selanik ve çevresinde kesin bir disiplin ve hakimiyet sağlamış olan Gölge İmparator'a işe yaramıyordu. Yunanistan bir sabah büyük bir kuvvet ile sınırları ihlal edip Selanik'e saldırmıştır. Gölge İmparator beklemediği saldırı karşısında, ilk başta geri çekilme yaptıysa da düşmanı çevirerek çoğu kuvveti esir almıştır. Bu sayede ordusuna uçak, tank, silah sayısını artırmıştır. Yunanistan ile Atina-Selanik Antlaşması'nı yaparak, Yunanistan'ı Balkanlar'daki hakkını kısıtlamıştır. Bu antlaşmaya göre Yunan Başbakanı, Gölge Ordu Yüzbaşısı'na denk sayılacak, her yıl büyük ölçüde vergi verecek, asker sayısı 50.000 kişiyle sınırlı kalacak, ülke içerisindeki her türlü üstü ve fabrikayı kontrol altına alınacaktı. Gölge İmparator(O dönemde ismi sadece Gölge) bu sayede hem hazinesini zenginleştirmiş hem de ihtiyacı olan sanayiyi kazanmıştır. Birkaç yıl içinde aşırı derecede güçlenen Gölgeler, kesinkes olarak bağımsız bir devlet kurmuşlardır. İsmine ise Yunanistan(Selanik) Türk İmparatorluğu koymuşlardır. Yönetimi kimsenin tanımadığı Gölge İmparator'a aittir. Kendisi bir kişi mi, yoksa topluluk mu, olduğu bilinmemektedir.
-Selanik Türk İmparatorluğu Devlet Arşivi
[+] 1 üye emirhankyy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
#19
Ülke İsmi: Gırnata Devleti.
Ülke Bayrağı: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/c...492%29.svg
Ülkenin Kısa Tarihi: 1492 bagimsizlik ilani.
Hükümdarın İsmi: Ali Alper Duman

j1Orqj.png
There is no conqueror but God.
Ara
#20
(14-12-2015, 20:45)Emirhankyy : -Ülke-

Ülken barkardesin ülkesine çok yakın hatta sınırdaş değil mi? Ülkenin uzak olması gerekmez mi?

PHP Kod:
Darkad;

Ülke sınırlarını alma konusunda bir öneri varmı
Her üç elde bir Koloni,Fetih vb bir event ile boş bir yer alabililelim.
Normal savaşlarda eğer bina sistemi olursa bölgelere kale inşa edebilelim ve kalelerin max 5 e kadar seviye olsun ordular geldiğinde o bölgeyi kuşatmak yada ele geçirmek için orada bir tur kalsınlar.(Mesela toprak daki kale seviyesi iki Ordular kale garnizonunu yenmek için iki tur şehir halkını zaptedebilmek için bir tur toplamda üç tur beklemeli.)Şavaş sonunda barış  teklifleri Eu4 deki gibi olabilir Her saf bölge 5 Ws ister.Ülkeler komşu toprakları isteyebilir ve eğer o bölgede binalar varsa ws değeri ona göre artabilir.

Birkaç fikrim daha var istersiniz oyunu idare etmenizde size yardımcı olabilirim.(Event vb. binalar)

Ayrıca oyundaki devletim için bir hikayem olacak onun için bir konu açmamda müsade varmı?

Ara
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.