Harita Oyunu: Avrupa MS 1000
Şimdilik biraz daha böyle kalsında eğer sıkıntı olmaya devam ederse yapabiliriz

Ülkenin kısa tarih değişikliği : İspanyollar ileri yıllarda Yeni aragon devletine saldırırlar.Daha yeni yeni toparlanmaya başlayan devlet İşgal edileceğini anlayıp göç etmeye karar verir.İtanyanın Roma şehrini hazırlıksız yakalayıp oraya yerleşirler İtalyanlar Romayı kurtaramazlar ve Yeni Aragon romada hayatına devam eder.
Ara
https://hizliresim.com/p/yukle
insallah bu gozukur

https://en.m.wikipedia.org/wiki/File:Sic..._Italy.svg
Ara
Gözükmedi, resim yükleme yerinin linkini atmışsın resmin linki olması gerekiyor.
Sicilya ise ben boyarım ancak turunu oynarken de harita üzerinde kendin boyama yapıp resmi yükleyeceksin, dolayısıyla çözmen lazım sorunu.
Sadece Sicilya. Hizliresim uzerinden yuklemeye calisdim ama olmadi pcde degilim mobilden yaziyorum. O yuzdende tam aktaramamis olabilirim.
Ara
Ben Bulgaristan'a ilerlemeyi düşünmüyorum. Oradan Barkedes alabilir. Benim amacım liman kentlerini alarak Yeni Vedenik Cumhuriyet'i gibi bir şey kurmak.
Ara
zrQR74.png

O şekilde oynanmıyor Emirhan.
Oyunun yöneticiliğini @Kızılderili'ye verdim. O en yakın zamanda oyunu başlatacak.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Merhaba oyunu güzel kılmak için elimden geleni yaptım . :)
Aynı zamanda basit ve kolay oynanabilir olmasını istedim. Henüz bu türde ilk harita oyunumuz olacak. Başka oyunlar olacağını da düşünüyorum. :D

Oyunun oynanış mekanikleri:

-Her ülkenin oyundaki başlangıç gold miktarı 5000 olacaktır.
-Her ülkenin başlangıçta tur başına 500 gold geliri olacaktır.(Oyunda bölge başına gelir 100 gold olarak  hesaplıyoruz.)
-Yeni bir bölge almanın maliyeti size 1000 gold kadar olacaktır.
-Savunan taraf avantajı (Savunan taraf sadece savaş zamanında +1000 gold elde edecektir. Savaşların yapılacağı sitede gold ile ordu kuruluyor.)
-Saldırdığınız ülke veya alacağınız toprak ile komşu olmak zorundasınız. (Kara komşusu.)
-Tur başına sadece bir adet toprak alabilirsiniz.
-Kışın alacağınız toprak maliyeti 1500 gold miktarına çıkar ve geliriniz bölge başına 50 gold olarak hesaplanır. Ayrıca bir ülkeye saldırırsanız savaşa -1000 gold cezası ile başlarsınız.
-Her mevsim bir turdur.
-Sezar'ın hakkı Sezar'a (Bir ülke insan oyuncuya kazandığı savaş başına her savaşta geçerli olacak +500 gold bonus kazanacaktır.)
Vatan sevgisi(Bir ülkenin savunma bonusu ondan aldığınız toprak çoğaldıkça artacaktır. İlk savaş 1000 savunma bonusu eğer ilk savaşı kazanırsanız ve toprak alırsanız. Aynı ülkenin başka bir toprağına saldırırsanız 2000 savunma bonusu ile karşılaşacaksınız. Bu böyle artmaya devam eder. Buradaki amaç yenilen oyuncunun tek savaşta yıkılmaması ve oyunda ayakta kalmasıdır.)
Savaş zordur(İki ülkenin orduları savaşırsa iki tarafında gold miktarı sıfırlanır bu yüzden savaşlarda gold miktarı sonuna kadar kullanılmalıdır. Bunun nedeni kullanılabilecek çeşitli bug sorunlarıdır.) 

Savaşlar nasıl yapılacak ?

Savaşlar honga sitesinden yapılacaktır.

http://www.honga.net/totalwar/army.php?v...&encode=en

Bu siteye girip gold miktarınıza göre ordu oluşturduktan sonra oluşturduğunuz ordunun resmini bana yollayacaksınız. Bende iki orduyu o sitede savaş yaptırıp sonucunu buraya atacağım.

Kurallar:

- RP olsa bile ailevi değerlere, etnik ve dini değerlere hakaret edilemez.

- RP dışında bir oyuncuyu rencide etmek yasaktır.

- Anlaşmalı olarak savaş kaybetmeniz yasaktır.

- Her tur aldığınız toprağın resmini haritadan boyayıp konuya atmalısınız ki nereyi aldığınız bilinsin.

@Momlak
@barkardes
@La Valette
@Reoberg
@Duman
@brk007
@Sky
@Kamran
@Royal Guard
@Balder
@emirhankyy
@PiriReis

Oyun başladı. 

1. Tur güzel bir İlkbahar...

Tur bitiş süresi 2 gün yani 24 Aralıkta süre dolar o zamana kadar aldığınız toprağı belirtin.
D99lQz.jpg
Ara
Why green man :(
Ara
Müslüman devleti olduğu için Piri.
65YZDN.png

Harita güncellendi. Eksik Ülke eklendi ve Pirinin ricası kabul edildi. :D
D99lQz.jpg
Ara
Oyunculardan mantıklı olmasını ve 1000 yılında ordularda tüfek,roket atar ve top benzeri ateşli silahlar bulundurmamasını talep ediyorum.Eğer şu örnekteki gibi bir ordu koyarsanız Kızılderili adlı arkadaşın işini çok kolaylaştırırsınız (örnektir.Elbette buraya harcamalarımı göstermeyeceğim.)
65YkMl.jpg
Ara
Barut bulunmadığı için ateşli silahlar yasaklamıştır.

Ayrıca savaş sistemini bir kez daha tekrar etmiş olayım. Bir ülke bir ülkeye saldırdığında kazanan kişi toprak alır. İki ülkeninde gold miktarı sıfırlanır. Askerler kalıcı değildir yani gold miktarınız kadar askeriniz vardır.

Ek olarak: Boş bölgeler için sadece haritayı boyayıp bana veya konuya atmanız yeterlidir. Size 1000 gold maliyetinde olacaktır. Askerlerle uğraşmanıza gerek yok .:D

images?q=tbn:ANd9GcT3yr_fxpcEnzrhkh-FSZV...qx-smitPef

Kükreyen Aslan Kabilesi arazisini küçük bir kabilenin onlara katılmasıyla dahada büyüttü.

L1dEAz.png

Bölge Maliyeti 1000 gold
Topraklardan gelen gelir 600 gold

Ülke hazinesi: 4600 gold.
D99lQz.jpg
Ara
Normalde rasyonel olan guneye gidip kizildereliyi ordan silmek lakin @Duman daha buyuk bir tehdit olacagi icin kuzeye dogru ilerleycegim :D
[+] 1 üye PiriReis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben niye tehditmişim yahu, bu tarz etkinliklerde en barışçıl ülke benim oynadığım ülkelerdir.
Evet çok haklısın. :D

Bizim kimseye zararımız yok zaten Kızılderili Kültürü. :D
D99lQz.jpg
Ara
Asker sistemi olsaydı bu gözünüze daha hoş gelecekti..

Ara
Ben daha sonra renk olarak koyu yeşili seçmiştim ama oyuna ilk kaydolan kişi yeşili almış görmemiştim  :)
eğer açık yeşilde sıkıntı yoksa açık yeşil italya için turuncudan daha uygundur ::D (pirireis kesin olarak bıraktı sanırım açık yeşili)

Aldığım Arazi:
PPvMXv.png

Anapara : 5000 gold
Harcanan para : 1000 gold
Vergilerle birlikte sonraki tur Anapara : 4600 gold

Bu arada ittifak kurma-saldırmazlık anlaşması vs. varmı ?
Ara
Basit olsun diye direk üzere harita boyayıp atmak şeklinde yaptım. Zaten RP'de ordu masrafı 1000 golda dahil.
Sürekli oradan aynı orduyu seçip iki tane resim atmak bence angarya olur. İki ülke arasındaki savaşlarda zaten o siteyi kullanımda olacak ve heyecanlı olacak. Boş toprağı alırken asker resmi atmanın bir heyecanı yok kanımca. 
Estetik olarak hoş buldum o başka.

Ama çoğunluk isterse ekstradan ordu masrafı ve resim atmak eklenebilir. Benim için sorun olmaz.
D99lQz.jpg
Ara
Uğraşmaya gerek yok bence böyle haritayı boyayıp atmak yeterli.
ayrıca bu savaşların nasıl yapıldığınıda Steam e girdiğin bir zaman anlatıverirsin ::D @Kızılderili
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.