Dizi: Game of Thrones (2011)
Geçenlerde Ağır-Teori Karışık diye bir spoiler bırakmıştım. Dizi oraya getirdi olayı. Ejderhaları güderek suru geçme gibi bir planları varmış gibi duruyor en azından şimdilik. Yani dizi için konuşursak Jon ve Kuzeyliler White Walker'ın gambitine düşmeyip aralarında duvarı bulundurmaya devam etseydi tehlike büyümeyecek gibi.

Ben olayların kitapta daha farklı işleneceğine inanıyorum. Çünkü White Walker'ın Ejderhaların Esos'dan Westeros'a geçişinden emin olmaları ve buna oynamaları zayıf nokta. Ancak Night King'in Bran kadar güçlü bir Warg olma olasılığı da yok değil. He bir de GRRM Cersei'yi ikna etme saçmalığına bu şekilde düşmez.

200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
[+] 2 üye Kurt Knispel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
8. Sezon senaryosu sızmış arkadaşlar hacklenmişler gene diziyi izlemediğimden okudum iyi olmamış zaten kitaptan kopunca bırakmıştım diziyi kitabı bekliyorum.
Ara
@altnkurt
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Game of Thrones evreniyle alakalı güzel bir yazı: https://medium.com/migration-issues/west...01cf5cdcaf
(21-08-2017, 15:27)Semavi7 : 8. Sezon senaryosu sızmış arkadaşlar hacklenmişler gene diziyi izlemediğimden okudum iyi olmamış zaten kitaptan kopunca bırakmıştım diziyi kitabı bekliyorum.

Sahte o.
Ara
(21-08-2017, 15:27)Semavi7 : 8. Sezon senaryosu sızmış arkadaşlar hacklenmişler gene diziyi izlemediğimden okudum iyi olmamış zaten kitaptan kopunca bırakmıştım diziyi kitabı bekliyorum.

kitapları beklemek anlamsız bence TWOW yine çıkar muhtemelen 3-5 yıla ama ADOS için umudum 0. Dizi en azından hikayeyi öyle ya da böyle bitirecek. Bitmemiş olmasından iyidir.
[+] 1 üye ferevon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@ferevon

Dizinin hikayeyi bitirmesini izlemek yerine hiç bir zaman çıkmayacak bir kitabı beklerim daha iyi.
[+] 4 üye Awake nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
GRRM kendi hikayesine adeta ihanet etti. Yani çokta kasmayın, tüketin geçin.
[+] 3 üye Kurt Knispel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-08-2017, 22:27)Kurt Knispel : GRRM kendi hikayesine adeta ihanet etti. Yani çokta kasmayın, tüketin geçin.

Tolkien'in çocuklarının filmlere adeta savaş açtığını gördükçe Grrm'nin bizzat kendi elleriyle hikayesini para avcılarına peşkeş çekmesi baya sıkıntılı bir durum aslında.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu evren sıktı, yeni bir evrene geçelim.
Ara
(23-08-2017, 22:32)altnkurt :
(23-08-2017, 22:27)Kurt Knispel : GRRM kendi hikayesine adeta ihanet etti. Yani çokta kasmayın, tüketin geçin.

Tolkien'in çocuklarının filmlere adeta savaş açtığını gördükçe Grrm'nin bizzat kendi elleriyle hikayesini para avcılarına peşkeş çekmesi baya sıkıntılı bir durum aslında.

Kitapları diziden önce bu kadar bilinmiyordu. Diziyle beraber popüler oldu ve parayı buldu. Kendisi bu durumdan şikayetçi değil anladığım kadarıyla para tatlı geldi diyebiliriz.
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
Ara
(24-08-2017, 09:18)strateggy :
(23-08-2017, 22:32)altnkurt :

Kitapları diziden önce bu kadar bilinmiyordu. Diziyle beraber popüler oldu ve parayı buldu. Kendisi bu durumdan şikayetçi değil anladığım kadarıyla para tatlı geldi diyebiliriz.

Aynı şey Yüzüklerin Efendisi için de geçerli fakat Tolkien'in oğlu Lotr ve Hobbit'teki başına buyruk senaryo değişikliklerinden dolayı diğer kitapların haklarını vermemek için sinema sektörüne savaş açmış durumda.
Sic Parvis Magna
Ara

Bayağı hoş bir röportaj olmuş, yarısındayım şu an.
O değilde o kadar Dothrak o küçük adada nasıl o kadar uzun süre kalıyor? Hiç mi attrition yemiyorlar? Normalde olsa 2 ay içinde yarısı erirdi kdkd

Hadi sahil boyunca yaymış diyelim o devirde bir bölge 10k alır en fazla yani burada neredeyse koca bir ülke kadar alanın işgali gerekir.
Ara
(15-08-2017, 01:00)Kurt Knispel :

Dizinin son sahnesi bu yönde gerçekleşti.

Ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Final bölümüyle ilgili asıl yorumumu sonra yapacağım.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.