Harita Oyunu: Avrupa MS 1000
@Kızılderili

Oyuncular birbirine toprak yada para bahşedbilirmi?
Yada birlikler kurulabilir mi?
Ara
Toprak yada para verilemez. Birlik olmak derken aynı anda ordular birleştirilemez. Müttefik olabilir. Yalnız oyunculara biraz daha şans tanımak istedik.
D99lQz.jpg
Ara
1M4z11.png

4. Tur başladı. Sert bir kış...

Toprak alma maliyeti: 1500
Topraklardan gelen gelir:50

Bitiş tarihi: 30 Aralık 24:00
D99lQz.jpg
Ara
GoEdb7.png
Kutsal Kilise Caux'u hakimiyeti altına aldı. 
Hristiyan halk Kilise vatandaşı olmanın Lordun gözünde ayrıcalıklı olduğu bilerek Kilise Ordusunu çiçeklerle karşıladı.
Duman'ın hazinesi:

4.Tur ana para:4100
Topraklardan gelen gelir:450 = 9 x 50
Toprak alma maliyeti:1500
Şimdiki parası:3050
D99lQz.jpg
Ara
images?q=tbn:ANd9GcT3yr_fxpcEnzrhkh-FSZV...qx-smitPef

İki kabile üyemizi öldürdüğü için Tripoli denen yere savaş ilan ediyoruz. Ayrıca o bölgede bize yardım edebilecek olan dostlarımız Sicilya Emirliğinin ve Sultan Ahmed'in savaşta bize katılmasını istiyoruz.
CK2: Martial
_

Teklifimizi kabul etmeyip bizi rahatsız etmeye devam ettiği için Gırnata denen yere savaş ilan ediyoruz.O bölgede bize yardıma gelecek olan dostumuz II.Sezar'ın savaşta bize katılmasını istiyoruz.
CK2: Martial

@Royal Guard
D99lQz.jpg
Ara
Bence, oyun başındaki kurallar sabit kalmalı, oyun öncesinde kuralları için belli bir süre tartışılmalı. Oyuna güzellik katan şeyler söylemişsiniz, ama her oyuncunun dinamik kurallara hızlı adapte olabilmesi kolay değil, geç oynayanlarımız oluyor. Bu turda eklenen özellikleri iyice anlayıp ona göre ülkemin hakkında yorumu daha sonra yapıcam arkadaşlar.

Bu arada bu turda batıya ilerleyişimi sürdürüyorum =)

4bLR4Q.png
Open Up Tech, Build Up Economy, Let Mercenaries Swarm Through
Ara
Kural eklenmedi. Zaten baştan beri yazıyordu kış olayı falan. :)
D99lQz.jpg
Ara
Konuyu Roma Senatosunda oynamaya sunduk.
Sonuç 100 üyenin 89 tanesi savaş olması için el kaldırdı ve Ülke olarak Gırnata devletine savaş açtığımızı ilan ediyoruz...

@Kızılderili
Ara
images?q=tbn:ANd9GcT3yr_fxpcEnzrhkh-FSZV...qx-smitPef

Yönetim biçiminizi çok beğendim. Duyduğum şeyler beni derhal bir ziyarete teşvik etti. Dostlarımı daha yakından tanımak isterim.
D99lQz.jpg
Ara
Dostlarımızı Başkanlık Sarayımızda ağırlamaktan şeref duyarız.
Ara
1MYNZb.jpg
İngiltere Kraliçesi Elizabeth, kaynına yeni villa yapmak için kuzey topraklarındaki boş araziyi satın aldı.
Ara
WesternFront Hazinesi:
3200

brk007 Hazinesi:3050
D99lQz.jpg
Ara
D4lrAZ.png

4100-1500=2600
2600+450=3050 Gold
Ara
Şu anda giremiyorum.Alabileceğim en doğudaki toprağı alıyorum.
Ara
vnEoQ6.png
Ara
Ben bu tur toprak almıyorum. Süre bu gece bitiyor oynamayanlara duyurulur.

Hazinem:

4100 +400 =4500

Toprak almayanlar benim gibi almadığını belirtsin. Kurallar bölümünde yazıldığı gibi yoksa kuru kafa çıkar ve gold kazanılmaz duyurulur.

24:00 Bitiş.
D99lQz.jpg
Ara
Vay vay kışın toprak almayarak kâr etmek he.
W1nq4E.png
Ara
Süre öğlen bitmiyor muydu ya, -son birkaç turdaki geleneğe ithafen- ben yazacam yazacam tur geçmedi diye yazamıyorum. Yarın aktif olamayabilirim. Nasıl yapsak ?
Open Up Tech, Build Up Economy, Let Mercenaries Swarm Through
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.