EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Aynen böyle saçma olaylar çok. Bence bunlar ancak iyi bir ikmal sistemi ile çözülür. Fransa orduları taaaaa Paristen kalkıp İstanbula onu geçtim Moskovaya gidiyor.
Ara
Benimde en çok canımı sıkan unsur bu o dönemde ordular genelde karşı karşıya gelip kaybeden savaşı kaybetmiş oluyordu. Eu4 de ise adam gidip alakasız bölgeyi kuşatıyor düşman arazi içinde bunun tek çıkış savaş öncesi ordunun geçeceği güzergaha ikmal hattı kurulması Tarihte devletler savaştan önce geçeceği yolları yapıp erzak ve su tedariki yapıyordu bu kadar detaylı olmasa da savaşılan bölge yada bölgeler için ikmal hattı kurulmalı balkanlar için savaşılıyor ise kuzeyden geçip Trabzon kuşatılmamalı
Ara
Haklısınız tabi de şimdi elbette töton ordusu Polonya'nın en güneyindeki podeleyi kuşatıp düşürebilir onda sorun yok ama tötonun ordusu tüm polonyayı gezip podoleye vatana kadar düşman ordusuyla 1 kere çatışmaya girmiyor hadi onu geçtim Polonya zahmet edipte savunmuyor yahu düşünün İstanbul kuşatılmış düşüyor yapay zeka gelip de kuşatmaya saldırmıyor yanlış bilmiyordum Viyana kuşatmasında Avusturya ve müttefikleri osmanlı kuşatmasını arkadan vurdu boşuna mı alamadık o şehri
Ara
bir ülke ile hanedanımız aynı ise nasıl pu yaparız ?
Ara
(04-07-2018, 13:46)taneraner330 : bir ülke ile hanedanımız aynı ise nasıl pu yaparız ?

Varisi olmadan kral ölürse.

-Sizin hanedanınızdan bir krala sahip olan,
-Meşru bir varise sahip olmayan veya Claimi Weak olan bir varise sahip olan,
-Mevcutta evliliğe sahip olduğunuz,
devletlerin tahtında hak talep edebilirsiniz.
Buda sana casus belli sağlıyor savaş yaparak ele geçiriyorsun.
Detaylı bilgi için 
https://forum.strategyturk.com/konu-eu4-...on-rehberi
v1.png
Ara
(04-07-2018, 14:10)patteskalp :
(04-07-2018, 13:46)taneraner330 : bir ülke ile hanedanımız aynı ise nasıl pu yaparız ?

Detaylı bilgi için 
macaristan ile hanedanımız aynı fakat pu yapamadım claim throne de kapalı basamıyorum nedendir
Ara
(04-07-2018, 17:16)taneraner330 : macaristan ile hanedanımız aynı fakat pu yapamadım claim throne de kapalı basamıyorum nedendir

Varisi varsa seninle aynı hanedan olsa bile claim thrones diyemezsin. Onla alakalı olabilir.
Ara
(04-07-2018, 17:16)taneraner330 :
(04-07-2018, 14:10)patteskalp :

Detaylı bilgi için 
macaristan ile hanedanımız aynı fakat pu yapamadım claim throne de kapalı basamıyorum nedendir
v1.png
Ara
heirlerimiz ve krallarımızın isimleri de aynı
Ara
(04-07-2018, 17:48)taneraner330 : heirlerimiz ve krallarımızın isimleri de aynı

O bazen olabiliyor. İsim benzerliği. Varisi varsa claim atamazsın.
Ara
Arkadaşlar şu iki özellik hangi dlc ile geliyor?

WDYnRq.jpg
Ara
Cossacks olması lazım
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İkisi de Cossacks ancak önümüzdeki yamayla birlikte sağ üstteki estates ikonu ana oyunun bir parçası haline gelecek.

Cossacks eklentisine dair bilgi için: https://forum.strategyturk.com/konu-geni...e-cossacks
Estate'lerin ana oyuna geçişine dair bilgi için: https://forum.strategyturk.com/konu-gunl...k-yonetimi
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ordumun masrafı çok fazla başlarda gereksiz asker bastım askerleri terhis falan edebiliyomuyum
Ara
Evet askerlerin üstüne tıklayınca sağ üsteki kocaman -go to- yazısının solundaki kare içindeki kuru kafaya basman gerekiyor
Ara
Limanı gemilerle kapatma rağmen düşman ordusu Britanya adasından İrlanda adasına geçebildi aklı selim bir insan bana bunun açıklamasını yapabilirmi
Ara
Tam emin değilim ama boğazlarda da benzer bir durum vardı. Eskiden gemi koyunca geçiş engelleniyordu ama yeni yamalardan sonra geçiş engeli için iki yakanın da sende olması gerekiyor sanırım.
Ara
Benim bildiğim kadarıyla sadece birinin de senin olması yeterli.
Ara
Müttefiklerimizin sadece defansif savaşlarına katılma seçeneği hangi dlc ile geldi yardımcı olabilir misiniz?
Ara
(05-07-2018, 23:03)perverende : Müttefiklerimizin sadece defansif savaşlarına katılma seçeneği hangi dlc ile geldi yardımcı olabilir misiniz?

Cossacks ile geldi.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 32 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.