EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Extended Timeline ile alakalı bir durum. Muhtemelen Afrika'da da Amerika gibi koloni bölgeleri var bu yüzden denizaşırı topraklar olduğundan koloni olmuşlardır. Mod hakkında tam bir bilgiye sahip değilim ama durum muhtemelen böyle. Koloni bölgeleri harita modundan kontrol edebilirsin.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eu4'te savaş ilanı aldığımızda(bize karşı) bunun sesini azaltan hatta diplomatik bir teklif geldiğinde gelen ses gibi bir şey yapan bir mod veya bunu dosyalar üzerinden nasıl yapılacağını bilen var mı?
Ara
Tüm değerli cevaplarınız için teşekkürler,son bir soru sorup sizi rahat bırakmak istiyorum :) Eventlerde ordu profesyonelliği veren seçeneği mi yoksa ordu geleneği veren seçeneği mi seçmem daha faydalı olur acaba?
Ara
@Ekuban
Bunu yapan modlar olduğunu biliyorum, birazcık arayarak bulabilirsiniz. Modların içeriği incelenerek nasıl yapıldığı da anlaşılabilir sanırım.

@bsck223
Erken oyunda ordu geleneği daha iyi olacaktır, erken safhada elde edilen güçlü bir general muharebelerin seyrini değiştirebilir. İleri safhada ise ordu geleneği zaten yüksek olacağından profesyonellik daha iyi olur muhtemelen.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şu ana kadar bulduğum modlar ya sesi arttıyor ya da saçma sapan bir şey ile değiştiriyor. Ben daha sakin bir şeyler arıyorum. Bunu da bulamadım steam kütüphanesinde. Ama aklıma gelen aramaları da yaptım.
Bilgisi olan var varsa cevaplarını bekliyorum.
Ara
oyundaki anıtların tüm listesini nerden bulabilirim. eu4 wiki'de yoklar heralde bulamadım
Ara
https://eu4.paradoxwikis.com/Great_Project#Monuments
[+] 2 üye yonus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
leviathan dlc'si ile favor etkileşimler felan gelmişti. bence cossacks dlc'si kapalı olmasına rağmen savaş açacağım zaman favor biriktirmemi istiyo oyun. bunu nasıl çözücem
Ara
Favor mekaniğini ana oyuna eklemişler miydi hatırlamıyorum. Ancak bazı mekanikler için iki dlcden birine sahip olmanız yeterli oluyor. Ana oyuna eklenmediyse leviathanı kapatarak da favor mekaniğini kapatabilirsiniz.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kuzey Amerika tribe mekanikleri cok degismis, eskiden tek sehirli isek goc edip monarch point kazaniyorduk. Simdi pek oyle birsey goremedim. Settle denilen bir kavram var ne ise yariyor tam olarak? Goc mekanigi tam olarak kalkti mi?
Ara
Geforcenow üzerinden oynayan var mı varsa sorun yaşıyor mu çünkü ben 1 aydır falan oyuna giremiyorum
Ara
d3dgear açıkken hala oyun launcheri bile açılmıyor düzlemtmeişler patchlerler
Ara
Sizce eu5 için adım atılmasına kaç sene var?
Ara
Bilmek imkansız fakat tahminen geliştirmeye başlamış olmaları bile mümkün.
WhaW8Am.gif
Ara
Yeni alınan bir laptopda oyun sürekli 1500 yılında oyundan atiyor masaüstüne geri dönüyor, ekran kartı yetersiz kalsaydi hiç girilmezdi değil mi oyuna ?
Ara
Dosyaları doğrulamayı denedin mi? Farklı bir save denedin mi? O yılda yaşanan bir olaydan dolayı arıza çıkıyor olabilir.
Sic Parvis Magna
Ara
Doğrulama yaptım
Türkçe yama ile oynuyorum o yüzden değildir sanırım.
Ara
Başka hiçbir şey yoksa sebebin bu olması muhtemel.
WhaW8Am.gif
Ara
Kayıtlı oyunuma devam etmek istediğimde oyun bana böyle bir hata veriyor. Bunu son Leviathan güncellemesinden sonra yapmaya başladı. Oyunda bütün DLC'ler yüklü. Herhangi bir mod yüklü değil. Tamamen orjinal hali. Oyunu GeForce Now üzerinden oynuyorum.

Problemin Resmi
https://www.resimyukle.link/i/XykhF
Ara
Bendeki böyle değil , direk masaüstüne gelip paradoxun hata bildirim sayfayı geliyor
Ara

Konuyu Okuyanlar: perverende, 30 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.