EU4 - İmparatorluklarınız
FRANSA ONE TAG ONE FAITH WORLD CONQUEST

8YmE1Q.jpg

azPBE5.jpg

Yg35bl.jpg

EPQEJ8.jpg

D7okJ6.jpg

m2q8L1.jpg
[+] 5 üye Heliaca nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Heliaca 6 misyoner nasıl oluyor?
Sic Parvis Magna
Ara
(09-01-2018, 02:04)altnkurt : @Heliaca 6 misyoner nasıl oluyor?

Holy citylerden geliyor çoğu.
Ara
Aynen holy city defender of the fatih ve religious ideadan geliyor. Eğer ortodoks olursan 7 oluyor.
Ara
Kasımın başından beri oynamıyordum özlemişim Desmond Luck of the Irish. Dün akşam başladım yaklaşık 8 saat sürdü. İrlandadaki iki İngiliz toprağı hariç toprakları erkenden alıp koloni attıktan sonra gerisi kolay sayılır gerçi ben neredeyse oyun sonu yetiştirebildim bu da benim beceriksizliğim 1550 gibi yapan bile var normalde. İskoçyayı İngiltereden önce yemek şart. Bir de Quality gittiğim halde yarı sayımdaki eşit güncellikteki gemilere rağmen İngiltere her defasında donanmamı batırdı şu oyunun donanma mekaniği hala muamma.

oOzrQm.jpg
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 3 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Zebercet ekonomin nasıl? Dengen kaç?
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
(12-01-2018, 10:44)KARTAL : @Zebercet ekonomin nasıl? Dengen kaç?

Merhaba.

1JnBpB.jpg

bB4pvm.jpg

A1YNOB.jpg

Ben garanti oynamayı seviyorum. Bir hamleyi yapmadan önce on defa düşünüyorum. Başarım odaklı gittiğim için amacım sadece Britanyayı birleştirmekti ve bu çaba doğrultusunda ilerledim. Anlık bir hatayla sekiz on saatlik kayıtları çöp edeceğime yoğurdu üfleyerek yiyorum. İngiltere üç dört great power ile müttefikti oyun sonuna kadar, diğer taraftan da nereden buldu gördüyse denize dahi kıyısı olmayan Iroquois ile de müttefik olmuştu ve ben de bu savaşları Iroquois üzerinden açtım hep ve her savaşta üçer dörder şehir alıp çıktım. Koalisyon ve diğer ıvır zıvırlarla uğraşmak istemedim. Koloni olarak da St. Lawrence bölgesini kolonileştirip pek bakmadım bir daha. Arada boş yer varsa koloni attım o kadar. Dediğim gibi çok daha erken safhalarda yapanlar var bu tarihte Avrupayı annexleyen bile çıkar ama ben iyi bir oyuncu değilim her ne kadar tam bir yıldır oynuyor olsam da bilmediğim çok detay var. Yine de epey keyif aldım oynarken tavsiye ederim.
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cradle of Civilization yok. Ne zamandır Osmanlı oynamıyordum. Hedefim 1001 provinces başarımı. Fransa yok oldu, Macaristan Avusturya PU, İngiltere defender of faith İspanya da iyi büyüdü. Rusya ve Commonwealth tehlikesi kalmadı Allahtan. İskandinavya da kurulamaz o da tamam.  Şu an 187 şehir var. Afrikaya ve Asyaya doğru gitsem olur gibi ne diyorsunuz. Saldırı fikrini kuşatma bonusu ve disiplin için aldım. Karaya ağırlık vermek istediğim için üç gemi bonusu fuzuli olacak diye Kalite almadım. Savunma alacağım bir dahaki sefere de. Devletleri bilerek bölük pörçük edip içime saklıyorum kimse saldırıp da büyümesin diye.

W7r3XL.jpg

p6YJ5L.jpg

3ERGO4.jpg

BL97G9.jpg
Ara
MAmlük durdurulmalı
Ara
@Zebercet böyle sınır yapacak ne yaşadın hocam? Bu arada idea olarak quantity+religious alabilirsin ama quantity kesin almanı öneririm. Defansif idea pek de gerekli bir idea değil.
[+] 3 üye Heliaca nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güzel oynamıssın
Ara
(13-01-2018, 12:29)Heliaca : @Zebercet böyle sınır yapacak ne yaşadın hocam? Bu arada idea olarak quantity+religious alabilirsin ama quantity kesin almanı öneririm. Defansif idea pek de gerekli bir idea değil.

Ya o sınırlar ne ki. Al bak fi tarihinden kalma Dar-el İslam oyunum. :grinn: 

2rOZjE.jpg

Valla Quantity + Religious zaten benim genelde vazgeçilmek ikilimdir. Yüzde 10 moral policysi veriyor ki harika. Sırada Religious var zaten şu an bile fena bir misyoner hızım yok Religious açınca hiç sıkıntı kalmayacak. Manpower ise fena sayılmaz 150bin civarı ordu kaldırıyor aylık da 1k manpower ekleniyor ve toplam manpower limitim de sanırım 140k falandı. Diğer taraftan erken dönemde Napoli üzerinden İtalyaya atlasam dar-el islam bonusunu alabilrdim şu an biraz zor görünüyor Avrupayla didişmek istemiyorum ama bakalım.
Ara
JQ7l45.jpg

Great Britain pu - Catalonia ve Savoy vassal
Sizce wc şansı var mı ?
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Onlarca küçük adayı dahi kolonileştirmen gerektiğini düşünürsek biraz göz korkutucu olmasının yanı sıra, oynayış tarzın ve bu doğrultuda öngördüğün hareketleri iyi değerlendirirsen neden olmasın? Olası.
Ara
Alıntı:JQ7l45.jpg

Aslında kastilya ve portekizi direkt yokedeceğim için kolonileri bana geçecek. İngilterede aynı şekilde integrate edilince geçecektir.  Fransa şuanda dost yapabilirsem onuda pu alacağım böylece yeni dünya işi tamamlanacaktır. Geriye Osmanlı ve Ming kalıyor.
Ara
Vassal ve ya PU'da ki bir ülkenin kolonileri zaten dolaylı olaraktan senin olarak geçmiyor muydu? Yani WC için "doğrudan ve ya dolaylı yoldan tüm topraklara sahip ol" ilkesi geçerli değil mi? Öyle sanıyorum. Ama çokta önemli değildir çünkü başarımı vaktiyle elde etmişsin.

Asya'nın durumunu gösteren bir görsel atabilir misin?
Osmanlı için Anadolu'da yılan biçiminde ilerlemeni isterim... hayır sadece bir fantezi.
Ara
İntegrate edildiğinde doğrudan bana bağlanmış olur kolonileri.

oOYX59.jpg
Ara
Respect Assam.
Ara
y0Av5a.jpg

687 vilayet. 20 senede zaten yetişmez ben de usandım açıkçası. Dünya fethi yapan güzel kardeşlerimin ellerinden ve gözlerinden öpüyorum.
Ara
Amaç Hindistanı kurmak. :roll: 

LbY6DG.jpg

1J2oEp.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.