[MP] Rise of Nations - Multiplayer: Haziran 2017
Sağlıklı hiçbir yere varmayacağı aşikar olan tartışma iletilerini kaldırdım. Her şeyden önce bu tür çok sayıda insandan oluşan etkinliklerde 'saygı' denen olguyu elden kaçırmamak gerek. Oyundaki olaylara dair, etkinliğe dair tartışmalar/eleştiriler/şikayetler olamaz mı? Tabi ki olabilir, bizzat benim olduğum birçok etkinlikte de bu gibi tartışmalar oldu/oluyor da. Ancak burada tartışmaların amacı nedir? Bir yanlışın oyuncu tarafından dile getirilmesi ve tartışılması yoluyla giderilmesidir. Burada oyuncu, tartışma konusu ettiği şeyde haksız olabilir mi? Elbette olabilir. Ancak siz burada şikayetinizi doğru bir üslupla dile getiremiyorsanız veya bir şikayetini dile getiren oyuncuya bozuk bir üslupla cevap veriyorsanız açıkça konuşayım hangi tarafta olursanız olun haklı olmanızın hiçbir önemi yok arkadaşlar. Ben bu zamana kadar sayısız multiplayer etkinliği açtım yıllar boyunca. Bu multiplayer etkinliklerinde oyuncularla paragraflarca tartışmaya girdim ama bu konuda yazılanların seviyesinde sözler sarfetmedim.

Muhatap olduğun oyuncu samimi bir arkadaşındır evet, daha farklı bir üslupla konuşursun gerekirse ufak sataşmalar olur vs. bunu ben de yapıyorum bana da yapılıyor ancak etkinliğe dair gayet sıradan, gayet doğal bir tartışma sonrası atılan iletiler tamamen karşısındakiyle dalga geçme amacı güdüyor, bu iletilerde tam 10 tane 'ağlamak' fiili yer alıyorsa bir oturup düşünmeniz gerek.

Dediğim gibi sadece biraz saygı. Biraz saygıyla çok daha eğlenceli, keyifli ve kalabalık etkinlikler düzenlenebilir diye düşünüyorum. İyi oyunlar.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Rise of Nations - Multiplayer: Haziran 2017 - Yazar: Duman - 06-06-2017, 07:43

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.