Oyun Sohbet
2023 yılında en çok beğenilen oyunlar.

F6s_vDJW0AAXCOz.jpg

✅Baldur’s Gate 3: 96%
✅Zelda Tears of the Kingdom: 96%
✅Six Ages 2 Lights Going Out: 96%
✅Metroid Prime Remastered: 94%
✅The Witcher 3 Wild Hunt: 94%
✅Resident Evil 4: 93%
✅Tetris Effect Connected: 93%
✅Street Fighter 6: 92%
✅Xenoblade Chronicles 3 EPW4: 92%
✅Diablo IV: 91%
✅Sea of Stars: 91%
✅Rogue Legacy 2: 90%
✅Quake II Enhanced Edition: 90%
✅Jack Jeanne: 90%
✅Moss Book II: 90%
✅Persona 4 Golden: 90%
✅Ghost Trick Phantom Detective: 90%
✅Dead Space: 89%
✅Resident Evil 4 Separate Ways: 89%
✅Hi-Fi Rush: 89%
✅Dave the Diver: 89%
✅Pizza Tower: 89%
✅CP2077 Phantom Liberty: 88%
✅Monster Hunter Rise Sunbreak: 88%
✅Return to Castlevania: 88%
✅Final Fantasy XVI: 87%
✅Pikmin 4: 87%
✅Armored Core VI: 87%
✅Mortal Kombat 1: 87%
✅Starfield: 87%
✅Star Wars Jedi Survivor: 85%
✅Lies of P: 84%
[+] 2 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şimdi başlasam 2030'da biter bu oyunlar. Gerçekten çok acayip bir yıl oldu.
Ara
Starfield %87 mi?

993809211190411344.webp?size=96&quality=lossless
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(24-09-2023, 12:16)GespensterPanzer : Şimdi başlasam 2030'da biter bu oyunlar. Gerçekten çok acayip bir yıl oldu.

Sırf Baldur's Gate'le 2027'yi görürüz bence.
[+] 1 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aboov.

Ara
@Rzenma

Bu puanlamalar eleştirmenlerden gelenlere göre mi yoksa oyuncu puanlaması mı?
WhaW8Am.gif
Ara
(24-09-2023, 16:08)PCOyun : @Rzenma

Oyuncu puanlaması.
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
adamlar bir mobil oyun için nasıl trailer yapmış =))

[+] 1 üye Bambukavak nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(24-09-2023, 18:01)Rzenma :
(24-09-2023, 16:08)PCOyun : @Rzenma

Oyuncu puanlaması.

Neredeki oyuncu puanlamaları?
Ara
Starfield fazla almamışmı?
Ara
Yeni korsan oyunu geliyor.

[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kendimde fark ettiğim bir gelişmeyi paylaşmak istiyorum.

Yıllar içerisinde oynadığım oyunları belli bir süre sonra tekrar oynama isteği vardı bende. Yani bir noktadan sonra aklıma düşüyor, hadi tekrar oynayayım diyordum. Son zamanlarda bu isteğin yok olmaya başladığını fark ettim. En azından oynamak istediğim oyunlara geri döndüğümde o oyunlar artık eskisi gibi zevk vermiyor, 1-2 saat oynadıktan sonra silmemle o istek son buluyor oldu. Artık belirli yapımlar (gerçekten sevdiğim ve tekrar oynamaya değer bulduğum, hatta sahte bir tekrar oynama hissi yerine özlemle oynamak istediklerim) haricinde bu hissiyatı yaşamıyorum. Yavaş yavaş yok oldu ve gitti. 

Bu durum beni sevindirdi, sürekli aynı oyunlara hapsolmaktansa yeni oyunlar keşfediyorum. Hepsini bitirmesem de merak edip bakıyorum.
Ara
(26-09-2023, 02:04)Henri : Kendimde fark ettiğim bir gelişmeyi paylaşmak istiyorum.

Yıllar içerisinde oynadığım oyunları belli bir süre sonra tekrar oynama isteği vardı bende. Yani bir noktadan sonra aklıma düşüyor, hadi tekrar oynayayım diyordum. Son zamanlarda bu isteğin yok olmaya başladığını fark ettim. En azından oynamak istediğim oyunlara geri döndüğümde o oyunlar artık eskisi gibi zevk vermiyor, 1-2 saat oynadıktan sonra silmemle o istek son buluyor oldu. Artık belirli yapımlar (gerçekten sevdiğim ve tekrar oynamaya değer bulduğum, hatta sahte bir tekrar oynama hissi yerine özlemle oynamak istediklerim) haricinde bu hissiyatı yaşamıyorum. Yavaş yavaş yok oldu ve gitti. 

Bu durum beni sevindirdi, sürekli aynı oyunlara hapsolmaktansa yeni oyunlar keşfediyorum. Hepsini bitirmesem de merak edip bakıyorum.
Bendede zamanında çok zevkle oynadığım oyunların şimdi dönüp yeniden bir baktığımda çok sıkıcı gelmesi var. Herşey zamanında eğlenceli ve zevkle yapıldığında iyi oluyor. Sorumluluklar mı olsun hayatın yoğunluğu mu olsun bilmiyorum ama oyunlar eskisi kadar zevk vermemeye başladı. 9 10 yaşlarında oyun oynarken aldığım zevki yeniden almak için neleri vermezdim.
Onen i-estel elyë, ú-chebin estel anim.
Ara
(26-09-2023, 03:28)Tusalant :
(26-09-2023, 02:04)Henri : Kendimde fark ettiğim bir gelişmeyi paylaşmak istiyorum.

Bendede zamanında çok zevkle oynadığım oyunların şimdi dönüp yeniden bir baktığımda çok sıkıcı gelmesi var. Herşey zamanında eğlenceli ve zevkle yapıldığında iyi oluyor. Sorumluluklar mı olsun hayatın yoğunluğu mu olsun bilmiyorum ama oyunlar eskisi kadar zevk vermemeye başladı. 9 10 yaşlarında oyun oynarken aldığım zevki yeniden almak için neleri vermezdim.

Bu dediğine hak veriyorum. Özellikle çocukken veyahut lise-üniversite dönemlerinde oynadığım bazı oyunlar şu anda hikâye, grafik ve oynanış anlamında hatırladığımın aksine bayağı kötü geliyor. 2022'nin başından beri 50'den fazla oyun oynamışımdır ve bunların yarısından çoğu daha önce bitirdiğim oyunlar. Aralarında gerçekten yaşlanmayan, çıkışının üzerinden 10 küsur yıl geçmesine rağmen yağ gibi akan, çok güzel görsellik sunanlar var ki onlar gerçekten yıllar sonra dönüp bakmaya değer olan nadir parçalar. Onları ayrı tutarsak gerçekten birçok oyun zamanında oynandığı gibi güzel.

Zevk vermeme meselesine gelirsek bence mesele biraz da zamanlamayı iyi ayarlamak. Esnek saatleri olan bir işte çalışıyorum, bütün gün evdeyim ve mesaim bittiğinde o masada, sandalyede oturup biraz daha bilgisayara bakmak, oyun oynamak istemiyorum. Dolayısıyla ne zaman oyun oynayacağımı da buna göre ayarlıyorum. İşlerin hafif olduğu belli aylarımız var (mesela geçtiğimiz Ağustos ayı); oynamak istediğim, orta uzunluktaki (20-30-40 saat) oyunları bu gibi dönemlerde oynarken uzun süreli olanları 5-6 ay gibi süreçlere yayacak şekilde oynuyorum. Tabii bu uzun oyunlar genellikle en başta sarıyor ve saatlerce başından kalkmak istemiyor insan. O hype geçene kadarki süreci de yine boş olduğum bir vakitte geçirecek şekilde ayarlıyorum.

Şu hayattaki en sevdiğim hobilerden birini böyle ince hesaplarla delik deşik etmek canımı sıksa da yaşadığımız dünyada yapabileceğimiz en fazla bu, yoksa aç kalıyoruz.
[+] 1 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Ben böyle böyle New Vegas'ı 50 kere oynamışımdır.
Ara
(26-09-2023, 10:11)Henri : Bu dediğine hak veriyorum. Özellikle çocukken veyahut lise-üniversite dönemlerinde oynadığım bazı oyunlar şu anda hikâye, grafik ve oynanış anlamında hatırladığımın aksine bayağı kötü geliyor. 2022'nin başından beri 50'den fazla oyun oynamışımdır ve bunların yarısından çoğu daha önce bitirdiğim oyunlar. Aralarında gerçekten yaşlanmayan, çıkışının üzerinden 10 küsur yıl geçmesine rağmen yağ gibi akan, çok güzel görsellik sunanlar var ki onlar gerçekten yıllar sonra dönüp bakmaya değer olan nadir parçalar. Onları ayrı tutarsak gerçekten birçok oyun zamanında oynandığı gibi güzel.

Zevk vermeme meselesine gelirsek bence mesele biraz da zamanlamayı iyi ayarlamak. Esnek saatleri olan bir işte çalışıyorum, bütün gün evdeyim ve mesaim bittiğinde o masada, sandalyede oturup biraz daha bilgisayara bakmak, oyun oynamak istemiyorum. Dolayısıyla ne zaman oyun oynayacağımı da buna göre ayarlıyorum. İşlerin hafif olduğu belli aylarımız var (mesela geçtiğimiz Ağustos ayı); oynamak istediğim, orta uzunluktaki (20-30-40 saat) oyunları bu gibi dönemlerde oynarken uzun süreli olanları 5-6 ay gibi süreçlere yayacak şekilde oynuyorum. Tabii bu uzun oyunlar genellikle en başta sarıyor ve saatlerce başından kalkmak istemiyor insan. O hype geçene kadarki süreci de yine boş olduğum bir vakitte geçirecek şekilde ayarlıyorum.

Şu hayattaki en sevdiğim hobilerden birini böyle ince hesaplarla delik deşik etmek canımı sıksa da yaşadığımız dünyada yapabileceğimiz en fazla bu, yoksa aç kalıyoruz.

Bende de eskisi gibi oyun oynama arzumun kaybolması durumu var bir süredir. Gündelik olaylar haricinde ben bunu boş zamanın kısıtlılığına bağlıyordum. Çünkü işten gel, yemek ye, aile ile ilgilen, akşam erken yat falan derken 2-3 saat maksimum zaman kalıyordu. Ki bu da her gün değil neticede.
Ancak bu yıl içerisinde tamamen boşa düştüğüm 1 ay civarı bir süre buldum. Tabii normale göre daha fazla zaman ayırmış olsam da, o heyecanlı, başından ayrılmak istemediğim oyun oynama arzusu yine yoktu.

Sanırım artık yaşlanıyoruz ve oyun oynamak da yetişin birinin dışarı çıkıp sırf zevk olsun diye mahallede bisikletle dolaşması gibi bir duruma geliyor. Film ve dizi izleme konusunda da benzer durumlar var. Daha rafine zevkler, daha ince elenen tercihler ile hayatımıza devam ediyoruz. Belki de kendimize ait bir "opus magnum" amacının eksikliğinin bünyemizdeki sancıları aldığımız keyfi baltalıyordur. Belki de "this is the way" tek cevaptır...
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sorun oynadığınız oyunlarda.
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
(26-09-2023, 13:59)unonimus : Sorun oynadığınız oyunlarda.
Sorun bence yeni oyunlarda.
Ara
Stray bir akım başlattı.

Ara
(26-09-2023, 13:59)unonimus : Sorun oynadığınız oyunlarda.

Hem katılıyorum hem katılmıyorum ama unon'la tartışmaya girmek istemediğimden konuyu burada kapatıyorum. :)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.