Dizüstünde İnternet Var Masaüstünde Yok
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık bir haftadır bu sorunu yaşıyorum. Aynı modeme bağlı dizüstünde internet varken masaüstünde sürekli düşüyor kesiliyor, hatta steamden oyun güncelleyecektim güncelleme başlamıyor veya yüzde bir indirip kesiliyor. Turkcell'e ilettim bizde sıkıntı görünmüyor pc'nizde olabilir dedi. Modem de pc'deki wifi usb'si de eski sayılmaz birkaç sene önce değiştirdik. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Ara
driver güncellemelerini yaptın mı?
[+] 1 üye Reflexssm nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hangi driverları güncellemeliyim? Wifi usb?
Ara
Windows simgesine sağ tıklayıp oradan aygıt yöneticisini seçtiğin zaman "Ağ Bağdaştırıcıları" başlığı altında tüm wifi ve ethernet bağlantılarını görebilirsin. Orada kullandıklarının güncel olması lazım. Birime sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir diyebilirsin.

8hfhTIJ.png
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yaptım hocam cihazınız için en iyi sürücüler zaten yüklü dedi.
Ara
Aynı ağa bağlı bir telefondan yüksek boyutlu bir dosya (1-2 gb lık bir oyun da olur) indirmeye kalktığında aynı problemi yaşıyor musun?
Ayrıca internet indirme ve yükleme hızlarını ölçmek için test yaptığında sonu ne çıkıyor? Hem telefondan hem bilgisayardan.
Ara
Hocam dandik bir telefonum var kendine hayrı yok, deneyemiyorum o sebepten. Hız testi ise şu sonuçları verdi;

36.2 Mb/sn. indirme

5.53 Mb/sn. yükleme
Ara
İnternet hızın 250 mbps civarı sanırım. Peki ölçümde süreklilik var mı? Alttaki benim örnekte misal sürekli aynı hızı vermiş.

CkDheEV.png

İki sorum daha var:
1. Hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsun?
2. Steam dışı indirme yaptığında da kesilmeler oluyor mu? (Ubisoft, Epic veya torrentten falan)
Ara
(10-09-2024, 20:47)elefsar : İnternet hızın 250 mbps civarı sanırım. Peki ölçümde süreklilik var mı? Alttaki benim örnekte misal sürekli aynı hızı vermiş.

CkDheEV.png

İki sorum daha var:
1. Hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsun?
2. Steam dışı indirme yaptığında da kesilmeler oluyor mu? (Ubisoft, Epic veya torrentten falan)

Elefin internetin maşallahı var
Ara
Ölçümde önce daha yüksek seviyeye çıktı biraz kalıp sonra yazdığım değere inip bunu verdi. Yüklemede biraz sıfırda bekleyip değeri verdi (daha hızlı biçimde diyeyim).
1.Superonline
2. Epic'ten deneme amaçlı ac-valhalla indirdim şimdi, disk alanım kısıtlı diye indirmeyi durdurdu uyarı verip ama kısa indirme süresinde steamden iyiydi hızı (ayrıca önce hızlıca ubisoft connecti güncelledi).
Ara
'Steam'de problem olabiliyor. Benim önceki sağlayıcı Türknet'ti. Steam'de kısıtlama yapıyordu hep. Superonline'a geçince bu problemden kurtuldum. Ubisoft ve Epic'te duraksamadan indiriyorsa yine Steam yüzünden olan bir şeydir diye düşünüyorum. Steam indirme ayarlardan cache'yi temizleme ve konumu bulunduğun yere ayarlama süreçlerini yürütebilirsin.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Daha önce yapmıştım hocam cache'i, konum da doğru.
Ara
(10-09-2024, 22:13)cennaro : Daha önce yapmıştım hocam cache'i, konum da doğru.
steamde bağlı olduğun sunucuya baksana
Ara
(10-09-2024, 23:24)Reflexssm :

İzmire alıyorum ama her defasında İstanbul'a alıyor.
Ara
(11-09-2024, 20:58)cennaro :
(10-09-2024, 23:24)Reflexssm :

İzmire alıyorum ama her defasında İstanbul'a alıyor.
steam dosyalarını kaldırıp tekrar indirebilirsin belki
[+] 1 üye Reflexssm nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.