[MP] Rise of Nations - Multiplayer: Haziran 2017
qW964V.jpg

Üşenmedim haritayı çizdim. Yahu nickinde sesli harf olmadığından nasıl okunacağı bilinmeyen şahış biraz utanman olsun be.

Haritaya bakarsan ne kadar agresif büyüdüğünü görürsün. Oyuna Nomad modunda başlandı ve haritanın bir yarısına 4 diğer yarısına 3 oyuncu düştü.

Gelelim sana baktığımızda sana saldıran 3 oyuncu da sana uzun sınırlara sahipler. Biraz mantıklı olsaydın da daha kenara ve çekingen yayılsaydın. 

Ben sana 2.çağdayken 7 ünite gönderdim, övünerek kırmızının tüm ordularını yok etmişsin demişsin birde. Bu ne hırs bu celal?

Gelelim oyuna, sanırım en erken rush ı ben yaptım, direk beni sınırdan sıkıştıran yeşile 7 ünite ile girip bir yokladım. Yok edilecek her işçi kardır hesabı ile 3-5 zarar verdik onunla kaldı. Ardından basın açıklaması ile olayı abartarak "beyler burada milyonlar öldü " dedim. Seninle sınırı olan 2 oyuncu da kuvvet ile muhtemel buna güvenerek sana birkaç dakika sonra girdiler. Sonuçta yorgun bir yeşil var oratada yutulmayı bekleyen.

Ardından sen dicord da "ya mavi bana niye giriyorsun yhaa .S" diye ağlayınca aha dedim fırsat bende girdim. Ne yapacaktım turşunumu kuracaktım Gidip 2 wonder i da kapmışsın. 

Sonra yukardan turkuaz renli arkadaş da gelmiş. E yeşil direk pert oldu. Fakat topraklarında ki savaş bir süre daha devam etti. Sen sanıyormusun Antana'yı almana normal şartlar da izin verirdim. Hayır önce püskürtülmesi gereken maviler ve turkuazlar vardı. Adamlar gölün de verdiği yönlendirme ile batıya doğru saldırdılar.

Ama ben onları da anlamıyorum, Hadi benim tek sınırım uzun bir süre yeşildi. Siz turuncu ve griye nasıl güvendiniz de bana bu kadar yüklendiniz be :) 

Gelelim sonrasına, lacivert yani mavi arkadaş belli ki turuncu ve gri ile uğraşıyor artık bana dalmayı kesti. Turkuaz da muhtemelen ekonomisi sarsıldı ki saldırıyı kesit geldim seni yokettim. 

Sen insanlara neden saldırıyorsun cümlesini kuracak kadar düşmüşsün zaten? Oyunun modu survival, açılış Nomad yani belirsiz dağılım. 

Ben oyunun başında RUSH'a karşı önlem almayı teklif ettim mi? Ettim. Reddettiniz mi ? Ettiniz. 3v3 yada Diplomacy önerdim mi? Önerdim. Onu da reddettiniz.

Hayatım da ilk defa RoN'u survival oynadım. İlk defa 14 yıldır şu oyunda herkes tek mp oynadım. Bana göre en saçma mod ben diplomacy severim. 

Oyuna dönelim. Sana saldırırken sınırımın olmadığı ve açık ara bana en uzak ülke olan turuncu gelip bana daldı mı ? Daldı. Sen yıkıldıktan sonra MAvi de çok dayanamadı ve yıkıldı. Senin gri ve turuncu arkadaşların birbirine daldı mı? Hiç ssavaştılar mı? hayır.. Hiç savaşmadılar. 

Turuncu bir süre sonra GRİ yi izole etti. Grinin uzun bir sınırı vardı turuncu ile ama dalmadı. Çünkü ittifak halindeydiler. Hiç etik değil, hiç ahlaklı da değil. Ama çokta takmadım belki bir farklılık olur diye. 

20 dk boyunca hem turuncu ile hem turkuaz ile kapıştım en sonunda yıkıldım. Senin dediğin gibi olursa bunların üçüde anlaşmış bana dalıyorlar diye gelip burada ağlamam gerekirdi. 

Herneyse, bu bir oyun, eğlendim, güzel vakit geçirdim, katılanlara da teşekkür ederim. Aes sana da söyleyeceğim son söz, "ağla!" :)))

Not: Harita doğal olarak tahminimdir, turuncu ve gri tamamen tahminidir, Sonuçta kaşifler de bir yere kadar gidebiliyor 3-4.çağda .
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Rise of Nations - Multiplayer: Haziran 2017 - Yazar: napolyon94 - 06-06-2017, 05:27

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.