Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Harita Oyunu: Avrupa MS 1000
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
E56dbq.png

Hazine durumları:

Barkardes: 3050 eu4_gold.png

Royal Guard: 3150 eu4_gold.png

Kızılderili: 0 eu4_gold.png

Duman: 3150 eu4_gold.png

Pirireis: 4000 eu4_gold.png

Sky: 4600 eu4_gold.png

Brk007: 3050 eu4_gold.png

Balder: 3150 eu4_gold.png

La Valette: 0 eu4_gold.png 

Leon: 3150 eu4_gold.png

WesternFront: 3100 eu4_gold.png

7. Tur başladı. Bitiş 6 Ocak 00:00

Sonbahar.

Not:

Piri oynadığı için kuru kafa yerine arada olan boşluğu doldurdum.
W193p8.png
1MDOY5.png
Harita güncellendi.

Sonradan katılacaklar için bir kural eklendi.

" Sonradan katılan oyuncu diğer ülkelere en az on bölge uzaklıkta olmalıdır. "
Kankaligi birakin da biraz daha rasyonel davranın, royal gaurdin mesela Afrika da ne isi var? Leon Istanbul ve Iran dan gelen oyuncularla ugrasacagina o da Afrika'ya gelmiş. :D
BD6Y8M.png

Kızılderilinin kendisine yıldız koymasına karşıyım.
Yıldız kazanılan savaşı temsil ediyor. Kurallarda kazanılan savaş kalıcı 500 gold avantaj sağlıyor. İleride unutulup karışıklık olmasın diye konulmuştur.
Sınavlarım yüzünden pek fazla aktif olamıyorum, bir önceki tur süresini de bugünkü sınavıma çalışırken unutuverdim, kusura bakmayın.

Oyuna gelince, Attila'nın bir  önceki turda verdiği başkent çevresinin hun halkıyla iskanı hedefini bu tur da önceliğime almış durumdayım.

Afrikadaki kardeşlerimin birbirleriyle uğraşmasını üzüntü ile takip ediyorum. Komşularımla ve akdeniz havzasında dostluk ve sıfır sorun politikası sürdürdüğüm için, arabuluculuk görevine talibim. İki ülkeye de tüccarlarım nazarında birer elçi yolladım. İnşaallah bu sorunları çözüp, Akdenizi zenginlik ve refahın hüküm sürdüğü bir yere dönüştüreceğiz.

Bir de o ikinci kuru kafayı bu tur başka bir yere kaydırabilirsek iyi olur, zira orası başkentim, tüm askerlerim de orada, isyan çıkma ihtimali yok yani çıkartanı kazıklıyorum. Lütfen =(

Kalın sağlıcakla;

MLgqDN.png
geçen tur oynamamış şimdi tekrar inceledim. Kuru kafayı öbür tur atacağım parası da 3050.
Roma Devleti gerçek tarihindede afrikadaki Kartaca ile savaşmadımı ?
Demekki benim afrikaya inmemde gayet doğal.
Savaş kazanana kalıcı altın bonusu nereden geldi? Bu iş oyun içi dengesizlik yaratır, diğerlerine uzak olan ülkeler zayıf düşer.
Oyunun başında koymuştuk ya. Hatta senle skype'de konuşmuştuk.(O zamanlar sen savaşmayı ben ise barışçıl olmayı planlıyordum.)

Böyle bir kural yoktu sen dedin ki o zaman senin gibi kıyıdaki kimse ile savaşmayan devletler oyunu kazanır savaşanlar kaybeder diye bende bunu koymuştum.

Kuralları kimse okumuyor sanırım.

-Sezar'ın hakkı Sezar'a (Bir ülke insan oyuncuya kazandığı savaş başına her savaşta geçerli olacak +500 gold bonus kazanacaktır.)
(04-01-2016, 17:39)Royal Guard : [ -> ] Roma Devleti gerçek tarihindede afrikadaki Kartaca ile savaşmadımı ?

Ozaman gercekten Kartaca vardi suan oyunda orasi bos arazi :D

O belli bir büyüklükteki savaşlarda savaş bonusuydu. Yukarıdaki meseleyi tur başı gelir bonusu diye anladım ben?
...Savaşta geçerli olacak +500 gold bonus kazanacaktır.)

Yanlış anlamışsın. :D
(04-01-2016, 17:46)PiriReis : [ -> ]
(04-01-2016, 17:39)Royal Guard : [ -> ] Roma Devleti gerçek tarihindede afrikadaki Kartaca ile savaşmadımı ?

Ozaman gercekten Kartaca vardi suan oyunda orasi bos arazi :D
Yeni Kartaca olarak sen varsın ama :D
Coat_of_Arms_of_the_Emirate_of_Granada_%...492%29.svg

The great state of Granada under the glorious leadership of His Majesty Ali Alper Duman declares that this land will be ours from now until hell freezes over. We will not rest until we liberate all our lands. Let it be known:

There is no conqueror but God!

VvvApZ.png

diger toprak parcasini istiyorum, duzeltirsen sevinirim yoksa oyunda yokkum 
W11ZBY.png
XLLg2D.png
Süre gece bitiyor. Toprak almayanlar belirtmeli yoksa kuru kafa geliyor.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32