Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Harita Oyunu: Avrupa MS 1000
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
Başkent: Gırnata
Coat_of_Arms_of_the_Emirate_of_Granada_%...492%29.svg

The great state of Granada under the glorious leadership of His Majesty Ali Alper Duman declares that this land will be ours from now until hell freezes over. We will not rest until we liberate all our lands. Let it be known:

There is no conqueror but God!

vnQWr6.png

sol a dogru kirmizi cizgi cek adalar var orda herhalde :D
, Guard ve ittifak kurmak isteriz. Müttefikliğimiz hem sizin hem bizim yararımıza olacaktır.

ve 25 Turluk saldırmazlık anlaşması öneriyorum.
Başkent : Roma devletinin başkenti tabiki Roma -_-
Din : İslamiyet (evet Romada İslamiyet var yanlış duymadınız :D)
yalnız Ülke lideri II. Sezar olacaktı.

Teklifiniz bizi onurlandırdı fakat çok fazla müttefiğim olduğu için teklifinizi reddetmek durumundayım.

bu arada bu konuya değil diplomasi konusuna yazman lazım böyle şeyleri :D
Malesef sonradan çizgi çekmek yok.
images?q=tbn:ANd9GcT3yr_fxpcEnzrhkh-FSZV...qx-smitPef

Kükreyen Aslan Kabilesi Ve Akdeniz Birliğinden Gırnata Devletine Uyarı:

Müttefiklerime ve benim arazilerime rahatsız edecek kadar yaklaşmış durumdasınız. Afrika'da daha fazla toprak almanızı istemiyoruz ve size bu şartları öneriyoruz:

-Afrika'da daha fazla toprak almayacaksınız.
-Saldırmazlık (30 tur) Akdeniz birliği ile.

Bunları kabul ederseniz huzur içinde yaşarız. Aksi taktirde karşınızdayız.

Gençler bence din oyuna gelsin ve bir etken olsun.Öylesine bir Din haritası yaptım 

Rob2XZ.jpg

W16m4P.png

Edit : Harita 1000 yılına göre yapılmıştır.
Dinler arasında eşitsiz bir toprak dağılımı olduğu için ben kabul edemem. :)

Müslümanların yönettiği Romayı Katolik yapmışsın ayrıca.

Ayrıca Tengri olan bölgeleri de Müslüman yapmışsın. :D
İlk başta kurulan ülkelerin RPsi dahilinde ufak değişiklikler olabilir ama bence uygun bu harita.
Ayrıca Müslümanların yönettiği Roma hala halk olarak Katolik olabilir. Yönetenlerin Müslüman olması bölgenin çoğunluğunun Müslüman olduğu anlamına gelmiyor.

Daha ayarlama yaparız sıkıntı yok

Bence de uygun , hata varsa söyleyin.

Bu arada Din etkeni gelecekse belli bir artısı ve eksisi olsun.Bunla alakalı kurallar yapabiliriz.
Dini savaş ilan etmek olabilir, dinlerin kutsal toprakları olabilir bu kutsal toprakların çoğunluğunu elinde tutan dini savaşlar açabilir, bu dini savaşların dinin büyüklüğüne göre etkisi olabilir.
Aynen Papalık,Halifelik gibi şeyler de olabilir.
RP olarak alacağım topraklarda işgalci duruma düşmeyi haksızlık olarak görüyorum. O yüzden ben kabul edemem. Kendine özgü olan ülkelere aynı şekilde haksızlık oluyor.RP yapmaktan zevk alan biri olarak ülkemin dinini değiştiremem. Oyun gerçek dünyada geçmiyor. Kendine özgü ülkeler oluşmuş durumda....
Belli altın karşılığı toprağın dini değiştirilebilir.

Hristiyan topraklarındaki bir Hristiyan ülke ile Hristiyan topraklarını ele geçirmiş Animist bir ülkenin eşit olması mantıklı değil.
Oyun gerçek dünyanın mantık çerçevesinde geçmiyor.Afrika topraklarında Kızılderili Kültürü var. Roma Müslüman. Bu kadar fazla toprağın Hristiyan veya Müslüman toprağı olması adil değil. Animist'e eşit topraklar verilmeli veya tarafsız toprakların dini olmamalı. Açık bir şekilde dengesizliğe yol açılıyor...

Ben neden onca toprağa para dökerken Hristiyan ülke bedava genişlesin oyunu net kaybediyorum.
Bunu halledelim.Din önemli olmalı.
(23-12-2015, 00:55)Kızılderili : [ -> ]
Ülke Liderleri:
  Kutsal Roma Kilisesi:?

Kutsal Roma Kilisesinin hükümdarının ismi Petrus, isminin 9. su
En kısa olarak 'İmparator-Papa Petrus IX şeklinde hitap edilebilir.
Pekala işgallere kolonicilik gibi bakalım bizim topraklarımız bizim dinimize göre şekillensin.Ayrıca Tolerans gibi bir şey yapılabilir.Eğer bir din başka bir dinden toprağa sahip ise o topraklarda Tolerans olabilir.Dini liderler sadece isimde kalabilir ve oylama ile şeçilebilir.Mesela Sunni dini halifesi için ben sunni bir ülke olarak 'u uygun görüyorum.Ve ben diyelim ki Şii bir nüfüsü işgal ettim.Tıpkı Eu4 de boş yeri nasıl kolonize ediyorsak orasıda şunni şekilde kolonize olabilir.
Karain Dini: Hikayeyi okumamış olman beni üzdü.Tengriden Sunni İslama geçiyorlar.
Karain Lideri: Karain?Karain kurucu ve ondan sonraki hükümdarlar Karaini ve nereden geldiklerini unutmamak için Karain ismini soyisim gibi kullanıyorlar.(EU4 Hanedan)Devletin lideri Tulpar Karain.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32