Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Harita Oyunu: Avrupa MS 1000
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
(14-01-2016, 18:42)Royal Guard : [ -> ]biz sana oyunun başında gelme dedik dinlemedin aslında ben seninle müt olmayı düşündüm afrikaya hiç inmeyecektim italyanın tamamını toprağıma katıp (sicilya devletini yıkarak) yunanistana ordanda anadoluya geçecektim ama sen doğuya gelip kızılı tehdit edince müttefiğime yardım etmek için gelmiş oldum :D

Ben kizil la beraber baris icinde yasamak istiyordum cunku Girnata devleti ilim, bilim ve baris devleti dir. Muteffigim Tripoliye yapılan buyuk haksizilik ve saldiri sonucu daha agresif bir tavir almak zorunda kaldım cunku beni tehdit etmeye basladı kizil.

Toprak alamıyoruz saldiri altında olduğumuz icin.
dk7zG4.jpg
Kızıl'ın ve Balder'in attığı haritalar boyanmıyor. İtalyadaki devlete en yakın toprağı alıyorum ;)
(14-01-2016, 21:51)PiriReis : [ -> ]
(14-01-2016, 18:42)Royal Guard : [ -> ]biz sana oyunun başında gelme dedik dinlemedin aslında ben seninle müt olmayı düşündüm afrikaya hiç inmeyecektim italyanın tamamını toprağıma katıp (sicilya devletini yıkarak) yunanistana ordanda anadoluya geçecektim ama sen doğuya gelip kızılı tehdit edince müttefiğime yardım etmek için gelmiş oldum :D

Ben kizil la beraber baris icinde yasamak istiyordum cunku Girnata devleti ilim, bilim ve baris devleti dir. Muteffigim Tripoliye yapılan buyuk haksizilik ve saldiri sonucu daha agresif bir tavir almak zorunda kaldım cunku beni tehdit etmeye basladı kizil.

Toprak alamıyoruz saldiri altında olduğumuz icin.

Tripoli arada kaynadı biraz gerçekten.Ama ben seninle müttefik olup ilerde hun devletine ve dumana saldırmayı planlıyodum ama oyunun ilk zamanlarında kızıl bana ben kimseyle savaşmayacam gel müt olalım dedi bende hayır demedim sonradan dalmadığımız kimse kalmadı :D

neyse senin iiçin ben boyadım haritayı ;)

rZJ1q3.jpg

istersen başkasınıda boyayabilirim ? en yakın bu diye bunu boyadım.
Bu tur oynamıyorum.
L1Omg1.png

Hazine durumları:

Barkardes: 3050 eu4_gold.png

Royal Guard: 700 eu4_gold.png

Kızılderili: 700 eu4_gold.png

Duman: 3350eu4_gold.png

Pirireis: 500 eu4_gold.png

Brk007: 3850 eu4_gold.png

Balder: 3350 eu4_gold.png

La Valette: 0 eu4_gold.png 

Leon: 700 eu4_gold.png

WesternFront: 3100 eu4_gold.png

13. Tur
Mevsim: İlkbahar
Yıl: 1003
Bitiş: 18 Ocak 00:00
bJB4Yj.jpg
Bir kaç yorumu okudum oyunun daha sağlıklı ilerlemesi için fikrimi söylemek istiyorum ki, oyun kuralları belirlendikten sonra kurallara uyan hamlelere hiç bir itiraz yapılmamalı ki kargaşa çıkmamalı. Kurallar adaletli olmasa da, yani belli bir oyuncu kitlesine dezavantaj sağlarsa, kuralın değiştirilmesi avantaj sağlayan oyunculara haksızlık olacaktır çünkü kurallara uyarak hareket etmişlerdir. Oyun sonu analizi ayrıca yapılıp tartışırsa, şu kurallar oyunu çirkinleştirdi; şunları eklersek daha sağlıklı olursa denilerse oyunlar daha stabil olur.
İstersen sen de katılabilirsin. Diğer ülkelere en az 10 bölge uzak olma şartıyla. Rusya çok boş kaldı.
Aktif olmak için yeterli sürem yok, teşekkür ederim sorduğun için. İzleyeci olarak da bulunmak keyif verici.
(16-01-2016, 16:37)human : [ -> ]Aktif olmak için yeterli sürem yok, teşekkür ederim sorduğun için. İzleyeci olarak da bulunmak keyif verici.

izleyici olarak favorin veya tuttuğun taraf var mı peki  :D

nLOmvV.png
700-1000+1500=1200
favorim brk007.
Görsel

Tur atlanırken bu harita kullanılırsa hoş olur, İsviçre'de bozuk görünen toprağı düzelttim.

Ülkelerin tarihiyle bir kronoloji yapalım diyorum bu arada ilk mesajda, hoş olur.
Toprak alamiyoruz Kizilderilinin agresif hamlelerinden dolayi :D
0mE1rW.png
(16-01-2016, 19:13)Duman : [ -> ]Ülkelerin tarihiyle bir kronoloji yapalım diyorum bu arada ilk mesajda, hoş olur.

Aynen güzel olur.Herkes kısa tarihini tekrar yazar sonra kronoloji bunun üzerine şekillenir.
Güzel oyundu cidden, danaya girer gibi Tripoliye ortak girdiniz.  =D 

Oyunda 'nin saldırmasından beri param birikmediği için çıkıyorum. Yeni oyunda Truce gibi bir sistem getirilirse hoş olur.
Oyuna alım var mı?Sibirya,Finlandiya,Rusya tarafı olabilir.
Tabi. Diğer ülkelere en az 10 bölge uzaklıkta olmalıdır. Ülkeni haritada oluşturup oyuna katılabilirsin. :D
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32