2021 Yaz Panzer Campaigns: Bulge'44 Etkinliği
Bulge44.jpg
Panzer Campaigns: Bulge'44 Etkinliği

Kurallar:
1. Katılımcılar iletişim için Strategyturk Discordunda bulunmalıdır.
2. Teslim olmak için bir taraftaki tüm oyuncuların onayı olması gerekir. Teslim olunduğunda teslim olan taraf Major Defeat alır.
3. GM etkinliğin gidişatını bozan oyunculara önce uyarı, sonra da tekrarlanırsa yaptırım uygulayabilir/etkinlikten atabilir.
4. Oyun minimum toplam dört kişi katıldığında başlar.
5. Aşırı sıkıntılı duruma düşüren hamleler olmadığı sürece savescum etik değildir.
6. Tur süresi 18 saatir. Eğer tur süresini geçmeniz muhtemel ise dostunuza oynatmanız önerilir,
eğer 24 saati geçmenize az süre kaldıysa ve size ulaşılamıyorsa gm tarafından tur dostunuza oynatılabilir(Uyarı alırsınız).
7. Her takımda GM'nin atayacağı bir takım lideri bulunuyor, bu takım liderleri tümenleri dağıtmak veya stratejik kararları vermek üzerine yükümlülük almış olur. Takım lideri olmak istediğinizi belirtebilirsiniz, eğer bir takımda kimse belirtmemiş ise aralarından rastgele birisi seçilir.

Opsiyonel kurallar:
unknown.png

Katılırken katıldığınızı ve geçmek istediğiniz tarafı belirtmeniz yeterlidir.

Senaryo oyuncu sayısına bağlı olarak seçilecektir, büyük ihtimal ile 40+ turlu senaryolar oynanacak. Oyuncular ne uzunlukta senaryo istediklerini belirtebilirler. Taraflar oyun başlamasından önce dağıtılacaktır, çoğunluğun isteğine göre senaryo açılacaktır.

Oyuncular:

Katılımcılar:

Axis Tarafı:
@Justicar
@unonimus
@Mabella

Allies Tarafı:
@reddga
Space-Background.gif
Ara
Alman tarafına katılıyorum. Takım lideri olarak.
[+] 1 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İleride katılacak olan oyuncu sayısına bağlı olarak 16_07s_Peiper senaryosu veya 23_01s_Bastogne senaryosu oynanabilir. Peiper senaryosu güç dengesi olarak Axis tarafına avantaj verirken Bastogne senaryosu ise Allies tarafına daha avantajlı bir durum sunuyor. Katılacak oyuncular hangisinin oynanması gerektiği hakkında fikir ve önerilerini ortaya atabilirler.

unknown.png
Bastogne

unknown.png
Peiper
Space-Background.gif
Ara
Müttefik tarafında katılıyorum.
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
Katılıyorum acemi olduğum için takımımı gm seçerse daha iyi olur.
Ara
Müttefik tarafına katılıyorum. Senaryo tercihim Bastogne ve mümkünse kuşatma altında kalan birlikleri komuta etmek isterim.
Ara
Alman tarafında katılıyorum
omnia fui et nihil expedit
Ara
unknown.png

Son zamanlarda çok kısa senaryolar oynadığımızdan benim terciğim uzun bir senaryo oynamaktan yana. Yukarıda attığım senaryo 72 turluk Wacht senaryosu. Ancak denge konusunu bilemiyorum. İlk başta almanlar güçlü görünüyorlar. Tabi istek doğrultusunda yukarıda belirtilen ufak senaryolarda oynayabilirim. 

Tabi başka oyunlarda deneyimlenebilir diye düşünüyorum. Örneğin France 40 oyununda ilginç senaryolar mevcut.
Ara
Az birlikle oynayacak şekilde müttefik tarafına katılmak istiyorum.
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyuncular taraflara dağıtıldı, Axis'in takım lideri @Justicar, Allies'in takım lideri ise benim. Oynayacağımız senaryo önceden gösterdiğim Peiper senaryosu. Tur sırasını kendi aranızda belirleyebilirsiniz, ancak turu atacağınız kişi her zaman karşı takımın lideri olmalı. İlk tur için oynama süresi 24 saat, sonradan 16 saate düşürülecektir. Sıra @Justicar'da.

Birliklerinizi dağıtırken oyuncular aksini istemediği sürece en az bir tümen dağıtmaya özen gösterin. Her iki takıma da iyi şanslar.

Axis Tarafı:
@Justicar
@unonimus
@Mabella

Allies Tarafı:
@Yasin Ahmet
@reddga
@Rzenma
@Littleİskender
Space-Background.gif
Ara
Tur-@unonimus
Ara
Tur - @Yasin Ahmet
Ara
Tur - @Rzenma
Space-Background.gif
Ara
Tur - @Yasin Ahmet
tTRiYax.png
Ara
Tur- @Justicar
Ara
Tur- @Mabella
Ara
Tır-@unonimus
Ara
Tur - @Yasin Ahmet
Ara
Tur - @Rzenma
Space-Background.gif
Ara
Tur - @reddga
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.