Age of Empires III - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
aoe3.png
AoE 3 ile ilgili her türlü sorunuzu burdan sorabilirsiniz.
Ara
oyun yanıt vermiyor hatası alıp duruyorum oyunu orjinal aldım ama main game giremiyorum eklenti paketlerinden girdiğim de de ana oyundan hesap oluşturma mı istiyor bu yüzden multplayer olarak ta oynayamıyorum
Ara
Oyunu klasöründeki age3.exe'den çalıştırmayı deneyebilir misin?
denedim yönetici olarak çalıştırmayı uyumluluk sorunu gideri uyumluluk modlarının hepsini sürücüleri güncelemeyi de denedim
Ara
Menzilli olmayan süvari birimlerinden alan hasarı veren atlı tipi sadece Spahiler mi ?
Ara
Bunu siz bilemezsiniz kimse bilemez Bay Mac. Bu görev size verildi. :smile:
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(15-05-2017, 12:05)Cpt.MacMillan : Menzilli olmayan süvari birimlerinden alan hasarı veren atlı tipi sadece Spahiler mi ?

Ana oyunda Fransa'nın Cuirassier atlısı ve kabilelerden gelen Sioux War Chief alan hasarına sahip.
Ara
yaz indiriminde oyunu edindim fakat çalıştıramadım.. sistem win 10..

intialization failed hatası veriyor.. çezümü hakında bilgi sahibi olan var mı ?
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(28-06-2017, 16:09)jax61 : yaz indiriminde oyunu edindim fakat çalıştıramadım.. sistem win 10..

intialization failed hatası veriyor.. çezümü hakında bilgi sahibi olan var mı ?

Uyumluluktan Service Pack 2 yapıp yönetici olarak çalıştırmayı dene.

Olmazsa bilgisayarın dilini ingilizce yaparak çalıştırmayı dene.

O da olmazsa şunu deneyenler çalıştığını söylüyor. Tam çözemedim.

-Click Control Panel  (DENETİM MASASI)
- Programs  (PROGRAMLAR)
- "Turn Windows features on or off"
- Open folder called Legacy
- Select DirectPlay 
Sic Parvis Magna
Ara
Çözülmediyse tam hata metnini iletirsen ben araştırayım.
Benimde soyle bir sorunum var oyun gog ve complete edition normal editionda dlcleri ayri ayri kurup asian dynastiese girdigimde warchief uygarliklarida goruluyordu fakat complete editionda warchief uygarliklari gozukmuyor bunu nasil cozebilirim?
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
Ara
valla hiç açılmıyor işte hata metnini de yazdım üste..intialization failed diyor .. bikaç şey denedim .. bir küçük eklenti bile öneren yer buldum.. yükledim yine de olmadı.. dosyaları doğrulama denedim.. uyumluluk denedim.. yok yani ..olmuyor..

29ZLld.jpg
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Windows 10 mu? Steam üzerinde altnkurt'un yazdığı kısım var (DirectPlay'li) çözüm olarak, deneyenler oldu demiş.
win 10 sistem evet.. altnkurt un yazdığı en son şeyi anlayamadım .. düzgün anlatılırsa anlarım sanırım..

edit.. uzun uğraşlardan sonra üstteki ingilizce çözümü becerdim.. oyun çalıştı..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Win 7 Ultimate 32 Bit
Intel ® Core™ 2 Duo CPU E4500 2.20GHz (2 CPUs), - 2.2GHz
2048 MB RAM
ATI Radeon x1950 GT, Internal DAC (400 Mhz), Bellek 1278 Mb

aoe3 kaldırır mı acaba?
Ara
Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var gog'un aoe3 collection sürümü var asian dynastiese girdiğimde oyunda waechiefin milletleri gözükmüyor bunu nasıl halledebilirim?
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
Ara
(15-01-2018, 19:36)xzeusx : Win 7 Ultimate 32 Bit
Intel ® Core™ 2 Duo CPU E4500 2.20GHz (2 CPUs), - 2.2GHz
2048 MB RAM
ATI Radeon x1950 GT, Internal DAC (400 Mhz), Bellek 1278 Mb

aoe3 kaldırır mı acaba?

Sistem yeterli kaldırır.

(15-01-2018, 23:13)glorfindel : Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var gog'un aoe3 collection sürümü var asian dynastiese girdiğimde oyunda waechiefin milletleri gözükmüyor bunu nasıl halledebilirim?

Sorunu tam olarak anlayamadım,ekran görüntüsü alabilirseniz daha fazla yardımcı olabilirim.
76561198109112344.png
Ara
(15-01-2018, 23:13)glorfindel : Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var gog'un aoe3 collection sürümü var asian dynastiese girdiğimde oyunda waechiefin milletleri gözükmüyor bunu nasıl halledebilirim?

1)Run regedit.exe and go to HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft Games\Age of Empires 3 Expansion Pack 2\1.0 , right click on PID alphanumerical valor ----->Modify , then copy the number which appears there...

2)Go to HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft Games\Age of Empires 3 Expansion Pack\1.0 , right click anywhere, New-----> Alphanumerical Valor , name it PID and paste the number which you previously had copied 

3)Again, go to HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft Games\Age of Empires 3 Expansion Pack 2\1.0 , just that this time right click on DigitalProductID, copy all the weird text you see there... and onwards to the next, final step

4)Finally, go to HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft Games\Age of Empires 3 Expansion Pack\1.0 , right click anywhere, New--------> Binary Valor (or something similar), name it DigitalProductID, and paste what you had copied. Go to the Shortcut to TAD and that should do the trick.
Ara
Arkadaşlar merhaba.
Aoe 3 te oyuna ateşkes süresi nasıl ekleniyor?
Birde birkaç videoda gördüm fransızlar scoutunu görünmez yapabiliyor idi bu nasıl yapılıyor?
Ara
WarChiefs eklentisiyle Treaty Mode olarak oyunun başında 10 20 30 ve 40dklık ateşkes süresi ekleyebiliyorsun. Fransızların Native Scout'unun görünmez olabilmesi de bu eklentiyle geliyor.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.