Büyük İndirim: Steam 2017 Yaz İndirimi
Steam'de bir oyunun inceleme puanı Karışık ise almamak gerekir doğru mu?

Ve %90'ın üzerindeyse kesinlikle alınabilir mi?

Steam inceleme puanlarını nasıl yorumlamak gerekir? Mesela oyun çok güzel gözüküyor ama puanı 50, çok berbat duruyor ama 95?
G0kMNN.png
Ara
Yorumları okumanı tavsiye ederim. (Neden karışık ?)
Sana berbat gelen bir oyun diğer insanların hoşuna gidebilir.
İncelemeyi çok oyunculu oyunlarda daha önemserim.
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
Ara
(25-06-2017, 03:05)iberkay : @altnkurt Aldığın kişilerle beraber atalım bir multi.

İnşallah bi ara oynarız diye aldım ama hayırlısı. Bedava malın pek kıymeti olmuyor.

@turkcumelez Grand ages medieval bende tavsiye etmiyorum. Biraz boş bir oyun.O fiyatlara stardew valley veya DmC almayı düşünebilirsin.
Sic Parvis Magna
Ara
(25-06-2017, 05:08)GaulTurk : Steam'de bir oyunun inceleme puanı Karışık ise almamak gerekir doğru mu?

Steam inceleme puanlarını nasıl yorumlamak gerekir? Mesela oyun çok güzel gözüküyor ama puanı 50, çok berbat duruyor ama 95?

1- Hayır. Steam incelemeleri genel olarak çok güvenilir değil, trollük veya fanboyluk var. Haliyle çıkan sonuçları etkiliyorlar. "Karışık" incelemelerde görüşler yarı yarıya veya oldukça yakınlar... Ayrıca eğer takip ettiğin bir seri değilse oyuncular fiyat artışına, oyunun optimizasyonuna, son güncelleme ile kaldırılan/eklenen vb. şeylere tepki göstermek için olumsuz incelemeler yazabilir. İyi oyunların incelemeleri bu yüzden kötü olabilir. Onun için "Steam"de bu tür incelemelere sahip oyunlar mutlaka alınmaz diye bir kaide yok. Güvenilir internet oyun inceleme sitelerine bakılabilir. Veya "Steam"deki yorumlar okunabilir.

2- Oyundan oyuna değişir fakat evet. "Steam"de oyunlar %75 ve üstü bir indirim görmüşse alınabilir.

3- Aslında incelemeler o oyunun kötü olduğu veya iyi olduğu anlamı gelmez. Renkler ve zevkler tartışılmaz sonuçta. Ayrıca sadece puanlara bakarak yetinilmemeli. İncelemeleri okumakta yarar var. Bunun dışında oynanış videoları izlenebilir. Çok kesin işler değil bunlar. Son çıkan CoD oyunlarına "Rezalet." deniyor olsa da 60 doları verip oynayanlar var.

Tabi bunlar örnek sadece. Kafanda bir fikir oluşması için yazdım. İncelemeleri kötü olan oyunları sen de beğenmeyebilirsin. Özetlemek gerekirse iş oyunu alan oyuncularda bitiyor.
Sinkaf-ül Tertibat
[+] 1 üye Doraemon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Guilds almaya değer mi?
Portal 2 yüzde doksan indirimde kaçırmayın.
Ara
Kingdom New Lands
Knights of Honor
To The Moon
Stardew Valley - Total War: Shogun 2 - Fall of the Samurai ikilisinden hangisini seçmeliyim ?
Burayı almayı düşünüyorum.
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
Ara
Total War : Shogun 2 - Fall of the Samurai tercih etmelisin bence.
Ara
(25-06-2017, 05:08)GaulTurk : Steam'de bir oyunun inceleme puanı Karışık ise almamak gerekir doğru mu?

Half life mesela forumdaki birçok kişiden yaşlı bir oyun.Ama %95 üzeri puanı var.
İnsanlar bazen eskiden oynamış olduğu oyunları bugün satın alıp 1 saat oynadıktan sonra tavsiye edilebilir notu verebiliyor.Sebebi aslında oyunun bugün gerçekten oynanabilir muhteşem bir oyun olması değil adam kendi anılarına veriyor tavsiyeyi.
[+] 2 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Son derece olumlu olupta gram beğenmediğim oyunda çok var, karışık olupta beğendiğim oyunda. Eğer karışık altıysa kesinlikle almamak gerek orası doğru. Bazen haksızlık yapılıyor oyunlara veya son çıkan update ile bir bozukluk meydana geliyor oyunda hemen düzeltebilecek bir şey ama son yorumlar direk olumsuz oluyor. İyice inceleyip karar vermek gerekli.
76561198032000419.png
Ara
Rasgele insanların yorumuyla iş yapmayın derim. Alacağınız oyunları iyi inceleyin ve tavsiyelerine değer verdiğiniz kişilerin tavsiyelerini alın.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(25-06-2017, 07:07)altnkurt :
(25-06-2017, 03:05)iberkay : @altnkurt Aldığın kişilerle beraber atalım bir multi.

@turkcumelez Grand ages medieval bende tavsiye etmiyorum. Biraz boş bir oyun.O fiyatlara stardew valley veya DmC almayı düşünebilirsin.

Açıkcası Biraz Haneliklere benzettiğim için eklemiştim.
Ara
(25-06-2017, 11:25)Ahrep : Kingdom New Lands
Knights of Honor
To The Moon
Stardew Valley - Total War: Shogun 2 - Fall of the Samurai ikilisinden hangisini seçmeliyim ?
Burayı almayı düşünüyorum.

eğer bunlar arasında kaldıysan Total War: Shogun 2 - Fall of the Samurai derim naçizane
Ara
Europa Universalis DLC'ler %50 indirime sahip, bu indirim oranı artabilir mi?
Her sabah yeni bir gün doğarken,
Bir gün de eksilir ömürden;
Her şafak bir hırsız gibidir
Elinde bir fenerle gelen.

Ömer Hayyam
Ara
Hayır. Steamdeki indirimler artık değişmiyor. Yaz indirimleri bitene kadar öyle kalacak. Ama Paradox fiyatlar konusundan tepki aldığı için, fiyatları eskiye geçecek. Belki daha iyi bir fiyat koyabilirler. Onun için bekleyebilirsin.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Bir açıklama mı yapıldı fiatlarla alakalı ?
Ara
https://forum.strategyturk.com/konu-eu4-...8#pid84558

Evet. İlk maddede yazmakta.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
(26-06-2017, 16:05)Doraemon : https://forum.strategyturk.com/konu-eu4-...8#pid84558

Evet. İlk maddede yazmakta.

Konuyu atlamıştım teşekkür ederim.
Ara
Blood and Burning

.

2017 indirimlerinin belkide en ucuz olup en değerli olanı bence oyunu nasıl ve hangi modla oynarsanız oynayın bu dlc ile daha fazla zevk alıyorsunuz. 1.50 TL'ye kanlı bir tarih sizi bekliyor.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Steam yorumları konusunda bir tavsiye de ben vereyim, oyun hoşunuza gittiyse yorumlara göz atın. Eğer yorumlar oyunun teknik anlamda, yani grafiksel bozulma, kasma konusunda problemleri varsa almamanızı tavsiye edebilirim. Onun dışında bence alıp deneyebilirsiniz, 2 saatten az oynarsanız da yanılmıyorsam iade hakkınız var.
Ara
Left 4 Dead 2 - 3,10 TL
The Witcher 2 - 4,65 TL
Rise of Nations: Extended Edition - 7,75 TL
Knights of Honor - 5,49 TL
Insurgency - 2,70 TL
The Witcher: Enhanced Edition - 2,70 TL

Bu oyunları kendime aldım.

Don't Starve Together'ı iki arkadaşıma aldım. 15,60 TL
Medieval II: Total War Gold - 9,75 TL
Bu oyunu da @Windfall42 arkadaşımıza aldım, hs'lerde görmek isteriz. Kingdoms sıkıntısı da çekmez zaten :)
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.