Civilization VI - Ekran Görüntüleriniz
Bu emergency olayı çok güzel düşünülmüş cidden. Özellikle multiplayer oyunlara ayrı bir hava katmıştır. Umarım yapay zeka bu durumlara katılıp görevi gerçekleştirmeye uğraşıyordur.
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
oOj4Ak.jpg

6 kişilik oyunda Moğollarla İngiltere ve Fransa'yı yıktım, diğer kıtada da bir uygarlık diğer 2 uygarlığı yenmeyi başardı. Bayağı heyecanlı gidiyorken karşıma çıkan uygarlık:

[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Rezillik diz boyu. En iyi oyunumu oynuyordum, kendi kitamin yarisini almisim, tam savas bitti bir negatif Amenity dalgasi vurdu yere serdi koca ulkeyi. Heryeri isyan basti, Hazine coktu, Teker teker sehirler isgal edilirken benim askerlerim otomatik olarak satildi. Bundan kurtarmanin bir yolunu goremiyorum. Ilk sirada gumbur gumbur gidiyordum halbuki.

4204450CF870B641B7257D4A70100BF3B322D891
Ara
War wearness yemissindir , birkac tur savas surse bile acayip savas yorgunlugu biniyor bu da sehirlerine negatif amenity sonuc olarak da isyana gidiyor.
Ara
Savasin uzun surdugu dogru. Dusmanin cogunu yok etmeye calismistim. Ettim ama cok buyuk zarari oldu
Ara
Romayı aldım hakimiyete gidiyim dedim Abd ve Fransayı oyunun başlarında haritadan sildim sonra bulunduğum kıtanın etrafının sularla çevrili olduğunu görünce kültüre önem verdim. Bilim zaferi kazanmamıştım daha önce kültürden vazgeçip bilime yöneldim yeni olduğum için baya zorladı ama savaşlar bitince oyun mekaniğini anlamak açısından bilime yönelmem gayet iyi oldu. Yurdun dört bir yanında kütüphaneler, bilim merkezleri, araştırma labarotuvarları ve uzay üsleri mevcuttu. Son birkaç tur nükleer füzeyi denemek için Norveçe savaş ilan edip şehrine nükleer attım.

LU4eWO.jpg

7AU7zR.jpg

CVJ80N.jpg

TVNfCN.jpg

NQaa2B.jpg
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 3 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
4aG6mY.jpg

İlişkiler gergin.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Gözüne kestirdiğn bir ufacık adaya yz nin gelip şehir kurmsı :( Şehrinin yeri biraz kötü olmuş ama.
Ara
Yok orada AI'liği ben yaptım, o adaya çıkmayı planlıyordum İspanya benden önce davranıp adanın kuzeyine çıktı ben de güneye şehir attım.

O adada çılgın misyonerlik savaşları döndü.
Sonunda bir oyunu bitirmeye basardim. Onceden actigim Huge haritayi oyun savelerimi sildigi icin bitiremedim, bu sefer azmettim sonuna kadar pesini birakmadim, saveleri yedekledim. Elimden kurtulamadi oyun.

Hiz standard, zorluk Emperor, harita Fractal.
Oyunun son turunda gorunum.

E0781385592ADA2B3B623BCB0BCAB7C3D239738C

Buda zafer ekrani, heybetli alman Sansolyesi Frederick Barbarossa nasil da geriniyor.

665FB30DD0800F3C51DB8F65A7EA551885E47230
Ara
Sonunda gunlerdir ugrastigim seyi basardim

89812C85D8BAF23DDA19B7ECBEC0F1D6B9DE8FAB

D102C2AF9A2C48B6965BB0FFD4CC436E20AA585E

267 Turn Deity Science Victory
[+] 4 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oha bu ne bildiğin Barbarlar devlet kurmuşta haberimiz yok.
dBJ9R7.png
Ara
uzun zaman sonra bitirdiğim ilk oyun..

JZElqB.jpg

Gm10P7.jpg
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Lisbon'u aldım diye Osmanlı ve Japonya bana saldırdı. Japonya'yı barışa ikna edip Osmanlı'nın başkentini aldım ama medival çağa girer girmez military ve city-state emergency kararı alındı şimdi tüm dünyayla savaştayım. Bir tane city state saldırdım diye neredeyse antik çağdan beri savaştayım. Zorluk emperor harita small
?imw=1024&imh=768&ima=fit&impolicy=Lette...erbox=true
Ara
Dünya'yı dünyanın geri kalanından daha fazla kirletiyoruz. Ülkemiz yenilenebilir enerji kaynaklarını denesede büyük oranda kömüre bağlıyız. Kömür ihtiyacımızın yarısından çoğu dışa bağımlı. 

Dünyanın ilk nükleer reaktörünü kurma çalışmalarına başladık.

unknown.png?width=895&height=560

Bu sırada artan karbondioksit seviyeleri dünyanın iklimini hızlıca değiştiriyor. Kutuplara yakın bir bölgede yer aldığımız için bir çok Alman şehri sular altında kaldı. 
Sanayileşememiş, dünyayı kirletmeyen masum ülkeler Alman ve İngiliz gibi sanayileşmiş ülkelerin dünyayı kirletmesinden dolayı ortaya çıkan devasa kasırgalarla boğuşuyorlar.

unknown.png?width=895&height=560
[+] 2 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yukarıdaki Almanya ile Science aldıktan sonra bir Kore daha oyunu açtım. 

Immortal zorluk, ve Disaster Ins.'i fulleyince yaşaması çok zor olan bir bölgeye düştük. 
Ülkemiz yanardağlarla, kasırgalarla boğuşuyor. Birde bu yetmezmiş gibi oyunun iki süper gücü Almanya ve Inca ile aralıksız savaş halindeyiz.

Hedefim Science Victory, fakat doğal afetler yüzünden bu konuda istediğimiz hızda değiliz. Rakip gördüğümüz düşmanların şehirlerini uçaklarımızla harabeye çevirerek aradaki farkı kapatmaya çalışıyoruz.

20190825143359_1.jpg?width=895&height=560

Almanya ve Roma güdümündeki iki yüzlü dünya kendimizi savunmamıza rağmen bize karşı birleşmiş durumdalar. 

20190825144738_1.jpg?width=895&height=560
Ara
Görüntüler güzel ama alışamadım bu oyuna.
Ara
zXUwU7k8v9sUK7h80Iz2fJitDldsYDFuVJPeWSQP...9d13d92561

Eyjafjallajökull + Fire Goddess + St. Basil's.
[+] 3 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
6etyh283h0x31.png

Reddit
[+] 2 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Masaüstü bile yapılır çok hoşuma gitti bu fotoğraf.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.