EU4 - İmparatorluklarınız
Cok gec kalmadin aslinda,dedigim seyi yaparsan HRE`yi 1570 gibi en erken birlestirebiliyorsun.Din savaslarini yasadigi isen 1650 gibi birlestirebilirsin.
Ara
vj5YOO.jpg

Au başlayıp 1540lara kadar imparator takildim. sonra protestant a geçtim. culture shift zaten yapmıştım bu arada baya bir borca girdim. ekonomim sağlamdı stateleri oturttuktan sonra  otonomiler düşünce para tekrar + ya geçti.  biraz maliyetli oldu ama 1k adm kadr. 

idea olarak diplo defansif influence ve adm aldim. prusya eventı %25, %5 idea cost düseren bişey var adını unttum, birde din bonusu var %5 toplamda 260 puana ideada ilerleyebiliyordum. culture shift yaptıgımda  mısıra girecektim core yapmam gerektiğinden adm lazimdi o sırala ve biraz erteledim. memüğün oldukça fazla core u var otto baya ilerledi. Wc gelir muhtemelen ama rekor gelmez. 

kastile habsburg yolladık. sonrsinda portekiz kastile pu oldu. bir süre sonra Fransa aragon a  pu düştü ve kastill e savasla pu aldirdik fransayi. 

The Evangelical Union event i geldiğinde direk savaşı açtım.6 7 tane katolik devlet vardı. allylarımı cağırarak bu isi fazla uzatamdan bitirdim. hre de sadece 1 prenslik heretic oda eventla tekrar değisiyor katoliğe. burgundy kastille ally imparatorluk topraklari var o yüzden otorite artmiyor. ve suan salidramiyorum kastil i pu alma ihtimalim var. o işe pek girişmiyorum su anda. . 
[+] 1 üye Raijin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(31-01-2018, 18:11)Probang : @Aytaç
Son ikili hileli oyunun sonunda hilesiz bir oyun görmek beni mutlu etti. HRE içindeki din mekaniğini bilseydin bu gazla one faith yapabilirdin.

Kardeşim güldük eğlendik uğraşma benimle.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
http://steamcommunity.com/profiles/76561...53258/home

Otomatik olarak kastilya   puyadüştüböylece 2 pu 1 vasal2 march var
Ara
Şans eseri 154 k ordusu olan rusyayı puya düşürme :D
jyn4zg.jpg
[+] 1 üye 4S0S nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İskoçya oyunu. Fransayı vassallamak üzerine yola çıktık. 1720 gibi Fransayı vassalladık. Barış çok çok uzun sürdüğü ve bu süreçte adamlar da boş durmayıp fizana koloni attığı için biraz köşe kapmacaya döndü o kısımlar ve oyun da kasmaya başladığı için iyi küfür ettirdi. Erken dönemde Defensive tamamlamış ve doğal olarak Elan'ı açmış bir Fransayla kapışmak ise gerçek anlamda hayattan bir anda soğutan şeylere örnek. Vassal başarımı gelince de bir endüstri devrimi yapalım dedik kalan süreçte. :nerd: Oyunu kapatıp yemek yedim İskoçya başarımı sağ üst köşede görünmez oldu ben de steamden aldım fotoyu.

Z9dZ0k.jpg

VrY0nj.jpg

Bu arada Büyük Britanya formlayınca yeni idealar gelmedi İskoçya ile Büyük Britanya ideaları aynı mı?
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
new tradition and ambitious eventı almazsın Gb formlayınca. sadece permanent claim alirsin adadaki topraklara. Yönetim biçmin veya idealarin değişmez
[+] 1 üye Raijin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
https://eu4.paradoxwikis.com/Great_Britain

Şu neyin nesi öyleyse? Gerçekten merak ettiğimden soruyorum bu ideaları kim alıyor peki İngilterenin mi formlaması lazım?

Ya o idealar zaten İngiltere idealarıymış. Hiç İngiltere oynamadığım için bilemedim kusura bakmayın.
Ara
büyük commonwealth için ilk adımlar

3EADA9.jpg

RnQYQY.jpg
Ara
(05-02-2018, 16:53)kralılgaz : büyük commonwealth için ilk adımlar

3EADA9.jpg

RnQYQY.jpg

İnsan gücün efsaneymiş :D xD
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
[+] 1 üye KARTAL nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
nOEqz0.jpg

Çok sıkıcı geçen polonya oyunum
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
76561198072997558.png
[+] 2 üye ErkutErdem nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
:reli:
(07-02-2018, 06:52)Aeschyli : Çok sıkıcı geçen polonya oyunum

Three Mountains bekliyoruz. :reli:
Ara
(07-02-2018, 19:16)Zebercet : :reli:

Yaklaşık 3 defa denedim beceremedim. Benden çıkmaz o  :joy:
Ara
(07-02-2018, 19:32)Aeschyli :
(07-02-2018, 19:16)Zebercet : :reli:

Yaklaşık 3 defa denedim beceremedim. Benden çıkmaz o  :joy:
Yapsan gene sen yaparsın denemeye devam. :imp:
Ara
Yalnız harbi three mountains potansiyeli görüyorum ben de @Aeschyli'de. Tek gereken uygun DLC'lerin çıkmasını beklemek. Sonra ver elini Ryukyu.
Sic Parvis Magna
Ara
Forumdaki en iyi Eu4 oyuncusu bence şimdi olmasa da yakın bir gelecekte yapacağını düşünüyorum.
Ara
Mdopa6.jpg
767gDv.jpg
z0a5MD.jpg

Yeni sürümde max ittifaklı düşman botlarına karşı troll keyfi diyelim bizde. 1720 de bitti toprakları düzelttim. can sıkıntısına brezilya üstündeki ülkeyi kolonilikten çıkarıp brezilyaya meksikaya verdim . 1 ülke 1 din zorlasam 1 kültür ile biter
[+] 1 üye zeduser5 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Son sürümlerde müslüman mezheplerinde tek din yapmak zor deniliyordu.Tebrikler.
Ara
(08-02-2018, 16:51)mertcam : Son sürümlerde müslüman mezheplerinde tek din yapmak zor deniliyordu.Tebrikler.

evet kartel yerlerini iyi kullandım onlara misyoner göndermedim
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.