EU4 - İmparatorluklarınız
kartel nedir
Ara
(08-02-2018, 17:19)kralılgaz : kartel nedir

mali nin olduğu ticaret  noktasından afrikanın altı. çine kadar uzanan ticaret noktaları var. bedava tüccar ve %0 otonomi yapmanı sağlıyor para yerleri
Ara
ha oralar tamam bu arada din değiştirme islama özelmi yoksa hristiyanlardamı yapıyor
Ara
(08-02-2018, 17:27)kralılgaz : ha  oralar tamam bu arada din değiştirme islama özelmi yoksa hristiyanlardamı yapıyor

islamda din değiştirme yok diye biliyorum. isyancılarla yaparsan herşeye geçebilirsin. hristiyanlarda var asıl. protestan ve reform vakti bir ülkede beliriyor bu kalp şeklinde etrafındakileri yapmaya başlıyor. engellemek için ülkeyi feth edip dinini değiştirmen gerekiyor o ülkenin
Ara
(08-02-2018, 16:39)zeduser5 : Mdopa6.jpg
767gDv.jpg
z0a5MD.jpg

Yeni sürümde max ittifaklı düşman botlarına karşı troll keyfi diyelim bizde. 1720 de bitti toprakları düzelttim.  can sıkıntısına brezilya üstündeki ülkeyi kolonilikten çıkarıp brezilyaya meksikaya verdim . 1 ülke 1 din zorlasam 1 kültür ile biter

@zeduser5 nasıl ilerlediğini, izlediğin adımları kısaca söyleyebilir misin?
Ara
(08-02-2018, 18:49)Dionysos :
(08-02-2018, 16:39)zeduser5 : Mdopa6.jpg
767gDv.jpg
z0a5MD.jpg

Yeni sürümde max ittifaklı düşman botlarına karşı troll keyfi diyelim bizde. 1720 de bitti toprakları düzelttim.  can sıkıntısına brezilya üstündeki ülkeyi kolonilikten çıkarıp brezilyaya meksikaya verdim . 1 ülke 1 din zorlasam 1 kültür ile biter

@zeduser5 nasıl ilerlediğini, izlediğin adımları kısaca söyleyebilir misin?

benim 133cü sayfada başka sslerim var. oyunda iddalıydım stratejime güveniyordum ama açgözlülük yapıp kale leri sildiğmden para almasın diye kale stratejisinide öğrenememiştim. yaptığım şey şöyle hep bir sınır cizdim kalelere para harcadım tekrar tekrar kurup yaptım. max agresif oynadım en max yani 1kişiyi bile sallamadım. arkama rusyayı aldım sadece. oyun başında 2 3 ittifağım  vardı ama rusyayı sonuna kadar kullandım. kaleleri -2 attack rol lere kurmaya çalıştım dağlara. geri kalan tüm kalelerde -1 di. düz kapışma yapmadım hiç. roma nın arasında ülkenin ismini bilmiyorum orada bir dağ yeri var. orayıda aldım koalisyonda avantaj için orayada kale kurdum gelsinler diye. 5 katı ordu gücünü geri gönderdim hep bu sayede. hangi bölgeleri anlatmam uzun olur. birleşen ülkeleri engelledim direk. common ispanya gibi.. sürekli toprakları durmadan aldım sonra ne koalisyon puanına nede overth. salladım. borc 19x e kadar yükselmişti bir ara hatta
Ara
Aslında 1670lerde iberya adaciklari hariç kurabilecekken sultan of rum başarımı için moskovayı'da alayım dedim.Sonuç olarak birazz geciktik güzel oyundu
Ara
Birşey soracağım ? Grafik modsuz da beyaz bayrak mı oluyor yoksa şu anda da rengi beyaz değil mi bayrağın?
Ara
Grafik modsuzda da denedim.Tamamen aynı hocam dümdüz beyaz
Ara
(09-02-2018, 19:59)Serdengecti1 : Grafik modsuzda da denedim.Tamamen aynı hocam dümdüz beyaz

Korkunç. Koskoca Roma İmparatorluğu teslim bayrağı çekmiş gibi duruyor, haritada kalelerin yanında beyaz bayrak olduğunu düşünsene  :scream:
Ara
(09-02-2018, 20:21)PashaZade :
(09-02-2018, 19:59)Serdengecti1 : Grafik modsuzda da denedim.Tamamen aynı hocam dümdüz beyaz

Korkunç. Koskoca Roma İmparatorluğu teslim bayrağı çekmiş gibi duruyor, haritada kalelerin yanında beyaz bayrak olduğunu düşünsene  :scream:
vjX3bz.png
Ara
Şu anda devletin sınırları

z03Q5R.jpg
Ara
(10-02-2018, 14:20)kralılgaz : Şu anda devletin sınırları  

z03Q5R.jpg

kardeş hile ile niye kendini yoruyonki ss lerle. integrate fra. integrate cast , integrate ottoman yada turkey. gibi şeyleri yazman yeter dünyayı ele geçirmen daha kolay olur :D :D
Ara
(10-02-2018, 19:53)zeduser5 : kardeş hile ile niye kendini yoruyonki ss lerle. integrate fra. integrate cast , integrate ottoman yada turkey. gibi şeyleri yazman yeter dünyayı ele geçirmen daha kolay olur :D :D

Cık cık cık cık. Hileye de saygı kalmamış. Gta'da aspirine, nuttertools, leavemealone yazanlara da ne gerek var kardeşim %100 bitmiş saveyi indir daha kolay olur diyor musun?
Sic Parvis Magna
[+] 5 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(10-02-2018, 20:27)altnkurt :
(10-02-2018, 19:53)zeduser5 : kardeş hile ile niye kendini yoruyonki ss lerle. integrate fra. integrate cast , integrate ottoman yada turkey. gibi şeyleri yazman yeter dünyayı ele geçirmen daha kolay olur :D :D

Cık cık cık cık. Hileye de saygı kalmamış. Gta'da aspirine, nuttertools, leavemealone yazanlara da ne gerek var kardeşim %100 bitmiş saveyi indir daha kolay olur diyor musun?

Ben diyorum.
[+] 3 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
adam hileyle yaptığı oyunun resmini paylaşıyor ya cidden efsane :)
Ara
Son zamanlarda paylaşılan hileli oyunlara ses çıkmazken ılgaza yüklenilmesi art niyetlilik.
[+] 4 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Brandanburg<Prussya<HRE
Ak Koyunlu<Persia gibi kara ülkeleri oyunları bir süre sonra tek yada birkaç hedefli düşman etrafında döndüğü için bir süre sonra monotonlaşmaya başlıyor önerebileceğiniz başka maceraları olan ülkeler var mı?
4aMvVQ.jpg
Ara
Kırım ceneviz great horde
Ara
qGWgY3.jpg

Shahanshah
[+] 2 üye Heliaca nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.