EU4 - İmparatorluklarınız
Oyunun basindan beri uc ulkeyle de muttefiktim. Trust hepsinde 100dü öyle soyleyeyim. Avusturyayi ozellikle sayelerinde yok ettim. Niyetim basarimi almak oldugu icin baska bir seye yogunlasmadim. Aramiz bozulmasin diye claim trone yapmadim zaten yapsam da beni yenerlerdi muhtemelen. Yuz yil kadar Burgoengelar tahtta kaldi uc ulkede de. Once Britanyanin kendi baglandi. Onlar baglaninca iyi dedim Ispanyaya claim throne atip savas ilan ettim. O savas benim lehime giderken Portekizin heiri weak oldu. Hemen onlara da claim attim. Ispanyayla savasta yanimdaydi Portekiz. Hemen alliance bozdum. Ispanya savasindan sonra da onlarla savasir hizlica alirim diye beklerken baktim adamlar baglanmis bile. Claim trone deyince duruma gore savassiz da baglaniyorlar zannedersem. Boylelikle hic aklimda yokken bes yil icinde ucu de baglandi.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20200627194319_1.jpg?width=845&height=475
€20
[+] 1 üye Aiakos nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20200630192455_1.jpg?width=845&height=475portekizle kurduğum ispanyam
€20
Ara
Portekizle neden İspanya?
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(30-06-2020, 20:13)altnkurt : Portekizle neden İspanya?
Altın bey siz neden hiç ülke paylaşmıyorsunuz acaba.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
En son adam akıllı oynayalı bi seneyi geçti muhtemelen. Son dlc'de de oyunu tekrar açtıracak bir şey bulamadım açıkçası.
Sic Parvis Magna
Ara
Sıra Naples pu görevinde.

Ekran_Goruntusu_1446.png
Ara

Neden olmasın?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yeni oyuncuyum Osmanlı oyunum. Sırbistan'ı, Bosna'yı ve Eflak'ı macarlara yedirmedim ama lehlerin kazığını yedik. Beraber bütün Macaristan'ı fethettik ama bana sadece 2 parça arazi verdiler kendileri yaklaşık 10 tane yer aldılar. Macarları tamamen yok ettiğimizde lehlere saldıracağım. Ayrıca İtalya Pisa'da yaklaşık 50 yıldır Osmanlı hakimiyeti sürüyor. Sıradaki hedefim Pisa'ya 50 bin adam yığıp Roma'yı fethedip Avrupa'ya İslam'ı yaymak olacak  :grinn:

gkvfCk.png
[+] 1 üye Kapıkulu nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bilmiyorum portekiz oynuyordum sonra ispanya kurasım geldi şimdi hedefimde fransa formlayıp hreyi ele geçirip roma kurmak var
€20
Ara
(02-07-2020, 20:30)Aiakos :
bilmiyorum portekiz oynuyordum sonra ispanya kurasım geldi şimdi hedefimde fransa formlayıp hreyi ele geçirip roma kurmak var

:pers: :pers:
Sic Parvis Magna
Ara
20200714204920_1.jpg

20200714204924_1.jpg
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20200721040233_1.jpg
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Aeschyli nasıl bir strateji izledin ?
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Kırım Askeri Vasal.Oyunun ilk başında sadece istanbulu alıp akkoyunları saldırıp suriyeyi kurdum vasalım yaptı aynı şekilde akkoyunlarıda levant bölgesini kolayca aldım normalde barış anlaşması 25 yıl sürüyor ben memlüğün garanti attığı kıbrısa memlük olan savaşım bittikten hemen sonra savaş açıp ilk hedefim memlüğe saldırmak oluyor savaşı uzatmadan beyaz barış anlaşması yaptım bu sayede barış anlaşmaları 5 yıl sürüyor 25 yıldan 5 yıla indirdim.
eu4_13.png

[+] 2 üye MustafaPasha nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
% 100 savaş skoruyla yapılan barış anlaşması 15 yıl sürüyor 25 yıl değil.
Ara
Ekran_Goruntusu_1484.png
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
mcaUAr.png
Ara
Butua rehberi olarak rehber konusuna taşınmıştır.
Ara
Bir yerlerde bir kaç katsayıyı değiştirmişler, PU almak bu sürümde baya kolaylaşmış. İlginç görüntülere attığım şeyle alakası olabilir.

unknown.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 5 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.