EU4 - İmparatorluklarınız
zIFQqm.jpg

IgmTRx.jpg
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
15C560A002B580A69992E4F8B9E9549BE3BF889E
[+] 2 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
helal olsun
Ara
indir_3.png?width=766&height=435

indir.png?width=766&height=93
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
[+] 1 üye gLo1NN nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Valla en çok zevk aldığım 2 oyun bunlardı.

797DF8D0652CD812D140B8A9D8445A9567C47195

5D88336DB495A3BAA92E88993C288042249E2003
[+] 4 üye Plutonce nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ek olarak şöyle bir oyunum daha oldu ama dünya fethi için yaklaşık 50-60 yıl geri kaldığımı anlayınca üzüntüden devam etmedim  :pen:

YZuDOJ.jpg
[+] 3 üye Plutonce nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(30-08-2020, 16:01)Plutonce : Ek olarak şöyle bir oyunum daha oldu ama dünya fethi için yaklaşık 50-60 yıl geri kaldığımı anlayınca üzüntüden devam etmedim  :pen:

YZuDOJ.jpg
Taktik verirmisin yada bir rehber hazırlarmısın.
Ara
(30-08-2020, 16:20)Massaka :
(30-08-2020, 16:01)Plutonce : Ek olarak şöyle bir oyunum daha oldu ama dünya fethi için yaklaşık 50-60 yıl geri kaldığımı anlayınca üzüntüden devam etmedim  :pen:

YZuDOJ.jpg
Taktik verirmisin yada bir rehber hazırlarmısın.

Tabii. Aslında taktiklik bir durum söz konusu değildi bu oyunda. Oirat ile başlayıp önüne gelene vuruyorsun. İlk olarak amacım Ming patlamadan çoğunu yutabilmekti. Oirat için özel bir event var. Eğer Ming kralının başında olduğu askeri birliği yenersen Beijing dahil çoğu toprağı işgal etmiş sayılıyorsun ve warscore inanılmaz yükseliyor. Arından 1-2 kez truce bozup Ming'i yuttum. Bunun haricinde geri kalan tamamiyle senin taktiksel ilerleme becerine kalıyor. Tavsiyem etrafında mümkün olduğunca küçük devlet bırakma. Hepsi birleşip koalisyon kurabilir. Bir de göçebe devletler için kesinlikle Cossacks DLC'si gerekiyor. Çünkü orduna otomatik olarak %5 disiplin ekliyor ve aldığın toprakları yağmalamanı sağlıyor. Bu sayede teknolojide de geri kalmıyorsun.
[+] 1 üye Plutonce nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hindustan.png
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 5 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Amerikayı Osmanlı kolonize etseydi ne olurdu temalı oyunum. Bu sefer farklı olarak 1520'de Yeni Bursa çay partisi ile bağımsız olduk. Roleplay yaparak güncel Kuzey Amerika sınırlarına benzetmeye çalıştım ama bazı yerleri tam olmadı.

ss.jpg

Ben Osmanlı'dan ayrıldıktan sonra yapay zeka işleri batırdı ve anadolu annex yedi ama yeni dünya'nın Türkleri eskilerini kurtarmaya geldiler.

Screenshot_2.jpg
[+] 6 üye Sxario nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
b71AIh.jpg

jRQ1Sa.jpg

5xcBuZ.jpg

çok zevkliydi. kingdom of başarımını herkese tavsiye ediyorum.
[+] 1 üye He be nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ming oyunum ama istediğimi yapamadım bu tarihlerde avusturyayı tributate almam gerekiyordu :D Tam beceremedim idea olarak development cost için ekonomik ve quantity aldım şuanda yıllık 
300 e yakın bir miktarda puan geliyor vassallardan tüm avrupayı almayı düşünüyorum 120 yıla kadar ama zor gibi toprak sınırım yok vassal yapıp toprak alacağım kimsede olmayınca bekleyeceğim biraz koloniclilik ile ümit burnundan İspanya ve portekizide bağlamayı düşünüyorum :imp: :imp: 0fhtCL.jpg
[+] 5 üye Emre nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bu nasıl oldu ?
Ara
(27-09-2020, 07:04)baywatch06 : bu nasıl oldu ?

Çin ordusu ve ekonomisi oyunun en iyisi olduğu için kolayca uzak bile olsa 2 topraklı devletler vassal oluyor örneğin önce Hindiçindeki 2 topraklı devleti vassal yapıp seize land yapıyorsun ve artık diğer yerlere sınır oluyorsun. artık diğer devletlere daha yakın oluyorsun ben kendi oyunumda önce Hindiçine girdim sonra Bengalin yanındaki 2 topraklı devleti sonrasındada jharkanda geçtim ki geçtiğim zaman hindistanın yarısından fazlası benimdi oradan baluçistana atladım ve timur mushasha kara koyunlu memlük ve osmanlıyı tributary yaptım.
Zaten economik artı quantity üstüne estate seçimi yapıyorsun development cost için sonrasında çin kararlarından alınıyor birde pamuk olan bölgeye basıyorsun tüm puanları zaten 300/12 yaklaşık +25 aylık puan geliyor taktiği multiplayerda görmüştüm bir adam tüm avrupayı çin ile tributary yapmıştı :D
[+] 1 üye Emre nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
helal olsun
Ara
Multiplayer Jianzhou Manchu Qing oyunum. Ekonomi +320 asker sayımda yaklaşık 200 bin Pek iyi olduğum söylenemez ama multiplayer için ai biraz zorlaşıyor size karşı hamleler yapıyor çok fazla normalde çini 1520 den önce toparlardım bu oyun çok uzun sürdü Daha tall bir şekilde oynamak zorunda kaldım şuanlık genel sınırlardan memnunum lakin Bengal ve Malaccayıda alırsam tam olucak sınırlar :D Harmony olarakta Animizm Shintoizm ve Sunniliği harmonize ettim.Biraz geç kurduğum için Qingi 3 tane yapabildim :( Oyunda 1 kere tüm müslümanlar tarafından morocco dahil koalisyon yedim zar zor kurtuldum tek istediğim 4 topraklı nogayı vassal yapmaktı bir şey olmaz demiştim nedense -100 yemişler bug oldu sanırım :ı o savaştada 1 milyon askere karşı 100k asker ile en azından -10 luk bir barış karşılığı dayanmıştım. bir kerede rusyaya yenildim para verip çekildim ard arda 10 kez 0 zar attım adamda 9 10 arası attı maalesef sinirlenip barışı çaktım direk ama toprak kaybetmedim. Sınırlar böyle:
dSCeN6.png
[+] 4 üye Emre nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
D6wNkV.jpg

Golden Rush (1500'den evvel AltınOrda'yı dirilt) oyunum. Lehistan ile ittifak olunca Moskofları iki savaşta rezil ettik. Diğer göçebe devletlerde zaten çantada keklik olunca çok rahat başarımı tamamladım. Kazan vasalım ve kafkaslardan Güney Azerbeycan'a kadar olan bölgede tributarryim. Oyuna devam etmek isterim ama her yeri yağmaladığım için ülkenin ekonomisi pek iyi değil :( Borç filan çok az ama ne vergi ne de ticaret geliri var, etki altımdaki devletçiklerden haraç alıyoruz ama zararı anca karşılıyor. Neyse Great Khan başarımına gideyim bari (AltınOrda veya Moğol hanlığı olarak Çin, Rusya ve İran'a sahip ol)
[+] 2 üye He be nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çok uzun uğraşlar sonucu bitirdiğim almanya oyunum. Tall oynamak istemiştim ki oyunun ilk 300 yılında öyle oynadım sonra gene bir işgal sevdası geldi hep her oyun sonu geldiği için genede kendimi tutup en azından vassal feed yaptım :D(Biraz kuzey afrikayı almış olabilirm ama azıcık bir şey :P) Rusya aragon ve fransa PU diğer devletler vassal ingiltere ve isveç hariç. Onlarıda yutacaktımda yoruldum oyun kasıyordu Rusya Fransa ve benim askerlerimden dolayı :(
Oyun içi ekonomim:TSHuqy.jpg
Buda genel olarak ülkenin açılış sekmesindeki görüntüleri:
oUp0iO.jpg

yi95Ke.jpg
[+] 3 üye Emre nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bohemya ile Emperor dlcsindeki Hussiteleri denemek için girdiğim oyunum.Osmanlı ve Fransa ile dostum osmanlı yakında bozucak dostluğu gibi duruyor.Fransayı Pu yapabilirsem daha iyi olucak :D(Macaristan,Polonya,Brandenburg,Litvanya PU):
um2eb5.jpg
Bu da din haritası Hussite olan bölgelere reformasyon yayılmadığını farkettim oynarkende :D
4OrvrY.jpg
[+] 1 üye Emre nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ocIBnQ.jpg
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.