EU4 - İmparatorluklarınız
(05-12-2020, 08:45)baywatch06 : ocIBnQ.jpg

Manpower hilesi unutulmuş. Olmamış hocam bu.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
artık o hileyi kullanmaymaya karar verdim quantitity ve şehirlerin devini rttırarak istemediğim kadar manpower elde edilebileceğini farkettim yakıonda sailors içinde deneyecem bu Osman serisinde
Ara
(05-12-2020, 08:45)baywatch06 : ocIBnQ.jpg

Cash 9730000 :smile: :smile: :smile: :smile:
[+] 1 üye MustafaPasha nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
jMYItO.jpg
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
RiMxAO.jpg benim için bu seri de bitti
Ara
(30-08-2020, 16:20)MustafaPasha :
(30-08-2020, 16:01)Plutonce : Ek olarak şöyle bir oyunum daha oldu ama dünya fethi için yaklaşık 50-60 yıl geri kaldığımı anlayınca üzüntüden devam etmedim  :pen:

YZuDOJ.jpg
Taktik verirmisin yada bir rehber hazırlarmısın.

Ben de Emperor'dan önce osmanlı ile dünya fethi için şöyle bi timeline yapmıştım: https://www.youtube.com/watch?v=4AG3NlBw4ts&t=566s 
Tarihe ve ona göre fethettiğim yerlere dikkat edersen yardımı dokunabilir ama amacın Dünya fethi ise tabii ki horde devlet öneririm. Eğer eğlenmek ise Osmanlı ideal.
Ara

Uzun bir aradan sonra oynadığım kampanya. Gerçekten güncellemelerden sonra çok zevkli olmuş.  :pray:
Ara
güzel
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu da Osmanlı' dan sonraki Portekiz kampanyam.

[+] 2 üye Jenizaros nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
8GxHR7.jpg
Ara
(25-01-2021, 12:48)baywatch06 : 8GxHR7.jpg
QING kurmak için neler gerekiyor
Ara
Konsola form Qing yazmak
[+] 1 üye tahr1bad nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
çin imparatoru olmak gerekiyor ve pekine sahip olman yeterli
Ara
İlk İngiltere Oyunum, 
Kuzey Amerika'nın sadece doğu kıyısı benim kolonim değil. Oyun süresi bitmese Portekiz kralı çok yaşlıydı ölse Pu  :reli:
Memlük, Danimarka, Bengal vasal.
AmEgzs.jpg
vjKTeE.jpg
K8n4Cr.jpg
[+] 5 üye Nasuhalp nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-06-2017, 05:00)iberkay : Arabia hangi devletten?Sınırları çok hoş, ta ki Acem tarafını görene kadar :D.

memlük idi sanırım, hatırlamıyorum. Bugün kontrol edince mesajınızı gördüm kusura bakmayın  :sweat:
[+] 2 üye Najenda nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Selamun Aleyküm. Switzerlake başarımı (İsviçre ile denize hiç kıyın olmadan 100 şehire sahip ol) amacıyla açtığım İsviçre oyunum:

z3433e.jpg

SOcus4.jpg

idea setim: Quantity, Diplomatik, Defansif, Espionage, Ekonomik, Ofansif.
[+] 4 üye He be nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(22-02-2021, 17:22)He be : Selamun Aleyküm. Switzerlake başarımı (İsviçre ile denize hiç kıyın olmadan 100 şehire sahip ol) amacıyla açtığım İsviçre oyunum:

z3433e.jpg

SOcus4.jpg

Bende tam İsviçre için idea seti arıyodum :)
Ara
(22-02-2021, 21:00)esatdemir098 :
(22-02-2021, 17:22)He be : Selamun Aleyküm. Switzerlake başarımı (İsviçre ile denize hiç kıyın olmadan 100 şehire sahip ol) amacıyla açtığım İsviçre oyunum:

z3433e.jpg

SOcus4.jpg

Bende tam İsviçre için idea seti arıyodum :)

Quantity mutlaka şart , defensive fena olmaz. Gerisi keyfine. ben diğer devletlerle arayı hoş tutmak, bol bol müttefik bulmak ve koalisyondan up uzak yaşamak için diplomatik-espionage gittim ama oyun tarzına göre değişir, şart değil bu ikisi. Ofansivi de öylesine aldım özel seçmedim, başarımı tamamlamaya az kalmıştı dedim bir an önce bitsin uğraşmayak düşşmanla filan diye aldım yoksa almazdım.
Ara
@He be
Şahsi fikrimce Defansif çok mühim değil. Özellikle Cumhuriyetler için.

Cumhuriyetler Plütokratik fikir alırsa daha iyi olur.

Cumhuriyet olmayanlar da Quantity+Religious kombolorsa da gene daha iyi olur.

Dediklerim Defansifden -%5 daha az moral veriyor ama Defansif genel olarak kötü bitr fikir grubu. Bunlar Defansifin yerini tutarlar.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Sa. Hisni Keyfa oyunum. Amaç Saladin Legacy idi ve yaptım. Açık ara yaptığım en zevkli başarımdı. Herkese Hisn Keyfa oynamasını tavsiye ederim.

6Gd0nN.jpg

dHsv5e.jpg

Başarımı yapmak istiyenler için amaç Hisn Keyfa ile şu bölgeleri fethetmek https://eu4.paradoxwikis.com/Achievement...cy_map.png
[+] 4 üye He be nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.