EU4 - İmparatorluklarınız
L9IgPS.png

L9IpSt.png

L9IzXN.png

Tall Mighty Republic of Goslar  :ok:
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
[+] 3 üye Reoberg nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kotte (sri lanka'da ufak bir ülke) ile tüm hindistan'ı ele geçirip theravada budizmine çevirme başarımı oyunum:

lXRkuR.jpg

SfTqXu.jpg

6GLHPN.jpg
[+] 5 üye He be nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eline sağlık. Bu çok zevkli bir başarımdır, farklılık arayanlara tavsiye ederim.
[+] 2 üye tahr1bad nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
hatta baya nadir bi başarım alıp sergilemeyi isterdim
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
aYH2Q4.jpg
Ara
Hollanda oyunum. Zevkliydi :) 

XgFZkB.png

jvzifE.jpg
[+] 3 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İtalya'ya çıkıp Roma'yı İspanyol toprağı yapmayı hedefliyordum ama Osmanlı ve Memlükler bile bize karşı koalisyona giriyorlar bu yüzden bu planımı askıya aldım. Yanıma bir müttfefik bulabilirsem Fransa'ya yürüyeceğiz. Coğrafi keşiflerde İngiltere kritik noktaları aldılar bu yüzden Timbuktu üzerinden savaşa savaşa Ümit Burnu'na kadar inme planımız var.
DxU9Cp.png
Ara
ajam > persia oyunu, chill bir oyun oynamak istediğimden genişlemeye abanmadım zevkli oldu, içimdeki küçük devletler dof bonusu için

163575825_1441438816203488_2637153277414...e=607E70D1

A hero's welcome, karaman > rum , bir kaç küçük toprak kaldı onları da alırsam güzel tatlı bir görüntü olacak
163083423_1441439989536704_7016193517755...e=607CBDB3

Gothic invasion, gerçek bir istila olmasını istediğim için ortodox olarak kaldım118599640_1283166118697426_1172817146904...e=607F0711
118599680_1283166095364095_7500231786695...e=607C5343

butua, çünkü neden olmasın  :joy:163397643_1441450726202297_8856108949689...e=607C8B2B
[+] 6 üye Najenda nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Jaunpur-Delhi-Nepal-Hindustan oyunum normal zorlukta oynadım
Oynanış olarak tall oynadım hindistan toprakları haricinde genişleme yapmadım
Estateler:
H9R6zS.jpg
İdelar(Normalde adm idea almazdım lakin Yönetim kapasitesini aşmamak için almak zorunda kaldım.)
T3F8EA.jpg
Ekonomi:
Fo5lhO.png
Bu da din haritası:
fD6kNu.jpg
Uzun zamandır oynamadığımdan dolayı bir kaç hata yaptım onlar dışında pek bir hata yapmadım şansımdan dolayı sultanlarım hep iyi geldi. Gelmeyeni öldürdüm zaten.
[+] 2 üye Emre nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2RpJOk.jpg

güçlü ve büyük rus çarlığı batıda avusturya topraklarına komşu doğuda sise mingi 3 kez (şu ana kadar) yenmeyi başarmış mançuları hezimete uğratmış osmanlı ile bir kez savaşa tutuşmuş büyük meydan muharebelerini defalarca kaybetmiş ege ve akdenizdeki donanma gücü ve naval batteryle ile kolayca lehimize çevirmiş. ve kukla devletimiz olan eflağı büyütmeyi başarmış bu tarihlerde askeri hegemonyalığımızı ilan etmiş bulunmaktayız şu anda ise çarımız avusturyaya savaş açacak ve gerekli yerleri alacak ayrıca bir timur seferi ile hint seferi düşünülüyor savaş konseyinde
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bence savaş konseyi yazacağı hileleri düşünüyor.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 6 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu arkadaşı modlar engelleyebilir mi? Cidden bayıyor.
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
[+] 1 üye glorfindel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Maşallah şanlı Rus çarlığının popülasyonu ne kadar büyümüş öyle.
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tek çocuk politikası alalım hemen oradan.
[+] 1 üye BigUnicorn nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ruslar bölünerek üremenin yolunu bulmuşlar galiba.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Devlet-i Aliyye büyüyor ve genişliyordu. Kuzeydeki ayının önü kesilmiş, kendilerine Roma'nın devamı diyen Macar ve Avusturya köylülerine boyun eğdirilmişti. Güneyde birkaç seferden sonra Bedeviler tamamen Osmanlı hakimiyetine girecekti. Asıl soru, bundan sonra ne olacaktı? Şüphesiz Kayser-i Rum'un en büyük hayali olan sefere çıkılacaktı, İtalya Seferi ile beraber küfür yuvası olmuş olan Roma'da İslam'ın sancağı dalgalandırılacaktı. Her ne pahasına olursa olsun.

wo8TFO.png
[+] 3 üye Kapıkulu nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1700'den sonra sıksa da oynadığım en zevkli başarımdı. Najd ile 500 sünni province fethetme başarımı: Jihat

1Mp9Cc.jpg

Oyunumda: İlk 30 yıl Hassa, Cabal şammar, Dawasir gibi diğer Arap kabilelerini ihlak ettim. Najd ile oyun başı Osmanlı ile çok rahat ittifak olabililirsiniz. Osmanlı ile ittifak olunca kimse size savaş açmaya cesaret edemez artık. 1470-1500 arası Mushasa, Karakoyunluya ufak ufak savaşlar. 1500 başları Persia (ajam kurdu) seferi. ve nihayet Memlük seferleri. Gardaşım Osmanlı bana her türlü desteği sağlıyor Memluge karşı. 15 yılda bir memluk seferi. 17. yy'a kadar Ortadoğu'da kendi yağında kavrulan devletim 1600lerin başında Horde olunca eğlence başladı. Adeta barış içinde üst üste 2 yıl geçirmedim. Her bir köşeye saldırıp yağmaladım. Bir afrikaya bir Rusyaya bir ortaasyaya dalarak nihayet 18. yy'ın ikinci yarısında başarımı bitirdim. Ve 1445 yılında müttefik olduğum Osmanlı hala müttefikim. Osmanlı Galp <3 ben Najd.

Şuan harita boyamaya döndü oyun, sıkıldım. 2, 3 hafta sonra saveye tekrar girip iber dışında pek uğramadığım Avrupa'ya kan kusturmak istiyorum (<3 Osmanlı ile)
[+] 2 üye He be nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(02-05-2020, 18:51)BeRDuSH : Ramazan ayına özel wc :D

WC değil ama biri daha iyisini atana kadar bu yıl bununla idare edeceğiz artık.

unknown.png
[+] 8 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Fransa ironman tall oyunum(Afrikadan küçük bir parça hariç başka toprağım yok.)
Taxtan nefret ettiğim için başkent hariç avrupadaki tüm developmentlar 1 9 11 veya 1 14 16 şeklinde. 
İdealar(sırasıyla):
ekonomik quantity trade quailty religious ofansif defansif influence
Sınırlar:
furxkt.jpg
Ordu kalitesi ve miktarı 
ltlv1i.jpg

nmje65.jpg
Diplomasi haritası ve toplam development:
6t7cy1.jpg
Buda ekonomi 
nad1c7.jpg
[+] 1 üye Emre nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
eu4_11.jpg
Efsanevi İspanya oyunum. Zaten yaptığım her şey harita üzerinde gözüktüğünden anlatmaya gerek duymuyorum.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 3 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.